Monitor Polski

M.P.1954.A-31.459

| Akt indywidualny
Wersja od: 3 kwietnia 1954 r.

OBWIESZCZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 3 kwietnia 1954 r.
LISTA OSÓB WYRÓŻNIONYCH ODZNAKĄ "PRZODOWNIKA PRACY".

Na podstawie uchwały Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 1949 r. w sprawie ustanowienia odznaki "Przodownika Pracy" oraz odznaki i dyplomu "Zasłużonego Przodownika Pracy" (Monitor Polski Nr A-46, poz. 626) następujące osoby zostały wyróżnione w 1954 r. odznaką
"PRZODOWNIKA PRACY"

przez Centralny Zarząd Budowy Dróg i Mostów:

Arbdt Józef, Babliński Piotr, Białowąs Bronisław, Borcowski Jan, Czucha Alfons, Dudek Antoni, Gabrjelczyk Jerzy, Gandera Klemens, Iwanowski Aleksander, Kalich Stanisław, Kmiecik Kazimierz, Kochanowski Alfons, Koseski Jan, Lauterbach Karol, Marszałek Karol, Parafiniuk Stanisław, Pstrąg Franciszek, Raczyński Julian, Rogowski Zygmunt, Słomiński Edmund, Stefaniuk Aleksander, Szczurek Stanisław, Toczek Jan, Waraczek Antoni, Wiśniewski Antoni, Woziński Bronisław;

przez Centralny Zarząd Dróg Publicznych:

Antos Franciszek, Czernecki Jan, Czerwiński Władysław, Dębski Władysław, Frączak Władysław, Furmankiewicz Bronisław, Gilginas Bazyli, Gwizdak Jan, Gwóźdź Stanisław, Hendzel Stanisław, Karczyński Jerzy, Kielak Józef, Kowalczyk Stanisław, Kuchciński Bronisław, Lech Michał, Lipowski Józef, Lipski Michał, Lis Władysław, Łukaszek Piotr, Mach Stefan, Matyja Jan, Misztal Stanisław, Ołtarzewski Edward, Ornoch Kazimierz, Orzeł Henryk, Osiński Antoni, Plichta Roman, Rucki Józef, Ryzmanowski Konrad, Salamon Waldemar, Sąsiadek Michał, Stankiewicz Aleksander, Szczepanowicz Władysław, Szwejk Bolesław, Szymanowski Władysław, Tkaczyk Stanisław, Trzeciakowski Zygmunt, Wandrowski Władysław, Zając Antoni, Zymróz Józef;

przez Centralny Zarząd Handlu Owocami i Warzywami:

Krysta Józef, Wilk Stanisław, Żydek Albin;

przez Centralny Zarząd Hurtu Spożywczego:

Bitowt Irena, Dawid Halina, Gałęski Franciszek, Jarzynowska Gizela, Kałużny Bronisław, Konieczny Jan, Koriak Antoni, Kozłowski Zbigniew, Kwiatkowska Apolonia, Lipka Józefa, Łakoma Leokadia, Rąglewski Mieczysław, Stańczyk Stanisław, Starczewska Ludmiła, Wójcik Józef;

przez Centralny Zarząd Kolejowych Zakładów Produkcyjnych:

Barciński Ludwik, Barłóg Franciszek, Bąk Jan, Behrendt Konrad, Bielan Józef, Bilkiewicz Jan, Bordowicz Stanisław, Bryła Adolf, Brzeskot Franciszek, Buszczak Józef, Chojnacki Szczepan, Chrzan Jan, Ciemięga Stefan, Cierpisz Ignacy, Cmikiewicz Julian, Cwirzewicz Mieczysław, Cybulski Jerzy, Czembor Józef, Czupała Paweł, Czyżewski Mieczysław, Danowski Henryk, Deręgowski Edmund, Dering Jerzy, Drzewieczewski Franciszek, Feliszkowski Władysław, Firlus Adelajda, Frydlewicz Zbigniew, Furtacz Marian, Gajewski Brunon, Gazda Tadeusz, Gieglis Stanisław, Giermasiński Henryk, Głowacki Jan, Gorzny Stanisław, Grabas Franciszek, Grabka Paweł, Granaszewski Wincenty, Grodzicki Tomasz, Hellak Zofia, Jagieło Edward, Jagodziński Walenty, Jagodziński Wincenty, Jakimiec Kazimierz, Jakubowski Wacław, Jankowski Józef, Janicki Bernard, Jasica Kazimierz, Jaśkowiak Bogdan, Jelonka Wacław, Jurszan Maria, Kaczor Mieczysław, Kalinowski Jan, Kamel Kazimierz, Kamiński Mieczysław, Kandefer Józef, Karcz Marian, Karcz Stanisław, Kasperowicz Kazimierz, Kinczewski Franciszek, Kluczewski Jan, Kolec Tadeusz, Kołodziej Józef, Korczyk Franciszek, Kościański Edmund, Kosicki Franciszek, Kowalski Jan V, Kowalski Stanisław, Kowol Paweł, Krac Edward, Kramarski Andrzej, Kruk Wincenty, Kubica Franciszek, Kukla Józef, Kuźma Marian, Lenc Helena, Leśniewicz Teodor, Lewandowski Wincenty, Linartas Michał, Lubiński Kazimierz, Łapiński 51 Aleksander, Łapiński 116 Franciszek, Łata Tadeusz, Maczyński Franciszek, Magdas Jan, Majchrzak Stanisław, Maksymowicz Jan, Mania Stanisław, Maślińska Janina, Maziarski Wacław, Mech Stanisław, Mojnowski Bronisław, Niemaczek Ambroży, Nowacki Tadeusz, Nowak Stanisław, Nymczyńska Janina, Ograbek Feliks, Orłowski Adolf, Przechowski Aleksander, Ostrowska Genowefa, Pacholczyk Ignacy, Palus Konrad, Pankowiak Marcin, Patelski Marian, Pawlas Antoni, Pękalski Marian, Pęksyk Kazimierz, Pieczuł Jan, Pieńkowska Stefania, Polasik Bernard, Pospieszalski Felicjan, Prałat Alojzy, Prokop Zdzisław, Przekłasa Andrzej, Przybylak Ludwik, Przychodzki Aleksander, Rams Jan, Raźniak Marian, Roczkowski Kazimierz, Rogal Jan, Romaniszyn Józef, Rybińska Anna, Rymiec Michał, Sajewicz Stanisław, Sakowicz Stanisław, Sarnecki Piotr, Siemianow Antoni, Sienkiewicz Stanisław, Sierpina Stefan, Skóra Józef, Skrzypczak Czesław, Smandzich Walenty, Smelcer Franciszek, Smoliński Piotr, Sniatała Władysław, Socha Wacław, Soczka Józef, Sołdecki Bronisław, Stach Stanisław, Stanuszek Jan, Sterc Cecylia, Sucharzewski Witold, Szkarłat Zdzisław, Szplitt Franciszek, Szulik Wiktor, Szymański Franciszek, Szymkowiak Jan, Tokarczyk Stanisław, Tomaszek Ignacy, Tomaszewski Janusz, Tomczyk Władysław, Trzcionka Jan, Wasyliszyn Michał, Wesołek Marian, Witt Karol, Wojciechowski Wiktor, Workowski Tadeusz, Woźniak Bogdan, Wszelaki Aleksy, Wycisk Emil, Zabłocki Jan, Zedel Antoni, Zgarda Stanisław, Zygmunt Albin, Zyłka Budusław, Zylski Stefan;

przez Centralny Zarząd Miejskiego Handlu Detalicznego:

Bebacz Edmund, Białek Daniela, Kalinowski Józef, Koniecki Witold, Lachowska Genowefa, Marzecki Tadeusz, Michalec Danuta, Nawalany Helena, Nowakowska Wiktoria, Osik Maria, Pająk Wanda, Redusiuk Krystyna, Stefańska Anna, Szarek Czesław, Dutko Jan, Wawrzkiewicz Julia, Wójcikowski Stanisław;

przez Centralny Zarząd Przedsiębiorstw Usługowych "Orbis":

Herdliczko Zbigniew, Lipski Jerzy, Lodziński Stanisław, Łukasik Tadeusz, Rybak Janina;

przez Centralny Zarząd Przemysłu Hutniczego

w Hucie Pokój:

Adamski Stanisław, Paliczka Alojzy, Pasoń Alfred, Rubis Józef, Wilk Władysław, Wójcik Julian, Wójcik Stanisław, Zajkowski Józef;

w Hucie Kościuszko:

Białas Stanisław, Bodzioch Tadeusz, Czerw Jan, Fijak Jan, Janik Władysław, Kalisz Wiktor, Lidwin Leopold, Lipik Edmund, Muc Józef, Nowak Jan, Wajda Zdzisław, Wrona Józef, Wyrwa Stanisław, Żurawiecki Kazimierz;

w Hucie Florian:

Dytko Gustaw, Feliksan Jan, Gołomb Władysław, Grabowski Franciszek, Kierat Stanisław, Kuchta Edward, Sobczyk Stanisław, Skoda Wawrzyniec, Swiechowski Antoni, Wątplikiewicz Józef;

przez Centralny Zarząd Przemysłu Maszyn Elektrycznych:

Baranowska Władysława, Budzyńska Helena, Buklarewicz Bronisława, Gadówna Helena, Durzańska Katarzyna, Dyszel Czesława, Działek Julia, Hubalkowa Emilia, Kaźmierczak Zofia, Kitschke Maria, Kowalska Jadwiga, Kowalska Maria, Kruczykowska Melania, Lasek Eleonora, Łuczak Janina, Michalak Helena, Orłowska Zofia, Paczyńska Zofia, Pancerz Elżbieta, Sokołowska Jadwiga, Slosarczyk Maria, Wojtanowska Zofia;

przez Centralny Zarząd Przemysłu Piekarniczego:

Cibis Jan, Goriwoda Franciszek, Nowakowski Leon, Rychły Józef, Śmigiel Kazimierz, Smuda Edward, Wiśniewski Franciszek, Żurkowski Stefan;

przez Centralny Zarząd Zaopatrzenia Kolejarzy:

Bober Ignacy, Kitzmann Franciszek, Lisowiec Jan, Nowicki Antoni;

przez Ministerstwo Budownictwa Przemysłowego:

Anczok Jan, Aniołek Jan, Arecki Tadeusz, Balcer Marian, Banat Józef, Bania Jan, Baran Jakub, Baran Piotr, Barański Edward, Baron Józef, Batko Mieczysław, Bedka Franciszek, Bednarski Bolesław, Bedronka Elżbieta, Bek Agnieszka, Bekier Krystyna, Bergenda Roman, Bergiel Zdzisław, Berman Jankiel, Beta Franciszek, Będkowski Tadeusz, Biała Władysław, Białek Stanisław, Białek Wojciech, Bieganowski Jan, Biegun Władysław, Bilig Łucja, Bilik Adam, Błachut Józef, Bociek Franciszek, Bogdał Józef, Boniecki Józef, Borowy Jan, Bremer Florian, Brzeski Jan, Buchman Waldemar, Budziszewski Edward, Bugno Józef, Bułdak Tadeusz, Całus Józef, Cesarz Stanisław, Chabiniak Jan, Chmielewski Stanisław, Chojnacki Michał, Chudzik Władysław, Chyziak Julian, Cichal Mieczysław, Cielniaszek Leon, Ciemiński Jan, Ciesielski Leon, Cierlicki Stefan, Cieślak Józef, Cieślak Marian, Cieślik Władysław, Cieślik Zygmunt, Ciołek Bronisław, Ciosek Zdzisław, Czechowski Stefan, Czekaj Stefan, Czeremoszner Michał, Czerniewska Marta, Czerwińska Halina, Czółenowski Roch, Daniel Stefan, Danko Hieronim, Dargiel Józef, Data Stanisław, Dawid Jerzy, Dauksza Kazimierz, Dąbrowski Jan, Dębicki Józef, Dębski Zygmunt, Dobrowolski Wacław, Doktor Stanisław, Domańska Julia, Domański Bogdan, Drabik Władysław, Drozdek Helena, Drozdek Maria, Drzewiecki Franciszek, Dudek Stanisław, Dugarz Antoni, Dur Jan, Durnik Bronisław, Dutkiewicz Kazimierz, Dymek Stefan, Dziatkiewicz Bolesław, Dzięga Józef, Dziki Jan, Erbert Jan, Fabian Stanisław, Fabisiak Władysław, Fabisz Ignacy, Faltyn Henryk, Filipowski Józef, Florkowski Józef, Foltyniewicz Lucjan, Fonder Franciszek, Fragstein Eryk, Frankowski Stefan, Frąckowiak Teodor, Fuchs Wacław, Gabor Leon, Gackowski Wincenty, Gajewski Maksymilian, Garbaciak Włodzimierz, Garczyński Marian, Gąbka Zdzisław, Gąsior Wincenty, Gdula Alfreda, Gierach Zygmunt, Glapa Bernard, Glapiak Franciszek, Glądalski Jerzy, Gleńsk Józef, Glicensztajn Izak, Gliński Edmund, Głowa Eugeniusz, Golda Henryk, Gołębiowski Stanisław, Gordon Franciszek, Gordziejczyk Aleksander, Gorlik Teofil, Gorzelik Konrad, Górak Stanisław, Górecki Ludwik, Górniak Agnieszka, Górka Franciszek, Grabelus Teofil, Grabowski Józef, Grajewski Wacław, Gralak Jan, Grandes Anna, Greszta Antoni, Gruchalski Zygmunt, Gruszka Tadeusz, Grzesiński Tadeusz, Guliński Kazimierz, Gutowski Henryk, Gwozdowicz Wiktor, Gwoźdź Edward, Hamanowicz Jan, Hanszczak Mieczysław, Hassa Teodor, Heinrich Józefa, Helm Mieczysław, Hornik Franciszek, Hryszkiewicz Wacław, Hutnicki Antoni, Jabłońska Petronela, Jagła Czesław, Janczak Władysław, Janicka Genowefa, Janik Józef, Janikowski Stanisław, Janowski Karol, Janowski Władysław, Janus Władysław, Jaranowski Remigiusz, Jarnaczyk Henryk, Jaromowski Ryszard, Jasiński Bolesław, Jazurek Witold, Jędroś Bolesław, Jędrzejczak Józef, Joński Antoni, Jopek Leon, Jura Jan, Jurek Edward, Jurkiewicz Edward, Justa Józef, Kaczanowski Stefan, Kaczmarek Aleksander, Kaczmarkiewicz Zygmunt, Kaczor Stanisław, Kalechman Lejzor, Kamiński Jan, Kanczysz Włodzimierz, Kandziałka Wacław, Kandziora Józef, Kapeluch Antoni, Kapinos Stanisław, Karlak Małgorzata, Karoń Stanisław, Kasprowicz Jakub, Kaszuba Leon, Kaszuta Mikołaj, Kawula Feliks, Kazia Jan, Kaziród Władysław, Kempa Antoni, Kędzierski Stefan, Kiełkowski Albert, Kijewski Witold, Kijko Stanisław, Klatkiewicz Mieczysław, Klimasiński Stanisław, Klimek Julian, Kluba Marian, Kluźniak Bronisław, Kłudkiewicz Jan, Kmieciak Zbigniew, Kobyłuszczyk Maria, Kochan Paweł, Kociołek Alojzy, Kokot Otto, Koliński Jan, Kolny Eugeniusz, Kołaczyński Jan, Kołodziejczyk Paweł, Kołodziejski Antoni, Komorowski Tadeusz, Kompas Karol, Konarski Franciszek, Konieczny Edward, Konopka Kazimierz, Konwerski Jan, Kopeć Ignacy, Kordas Zbigniew, Kornacki Jerzy, Kosik Eugeniusz, Kosik Władysław, Kos Michał, Kościelniak Ludwik, Kościarz Antoni, Kościuszko Tadeusz, Kotowski Michał, Kowalski Arkadiusz, Kowalski Jan, Kowalski Stanisław, Kowalski Zdzisław, Kozak Bronisław, Kozielski Jan, Koziołek Władysław, Kozydra Emil, Koźmiński Stefan, Krakowski Stanisław, Krasówka Antoni, Krawczyk Edward, Krawczyk Władysława, Krelt Józef, Kroska Stanisław, Kruczek Leopold, Krupiński Jan, Kruszyński Zbigniew, Krzekotowski Stanisław, Książko Alfred, Kubica Bernard, Kubisiak Józef, Kucharczyk Ireneusz, Kujawa Wojciech, Kulczycki Franciszek, Kulczyk Kazimierz, Kulesza Bolesław, Kunysz Józef, Kupiec Emil, Kupiec Paweł, Kupczak Halina, Kurek Anna, Kurjata Mateusz, Kur Czesław, Kurowski Albin, Kwapuliński Eugeniusz, Kwarciak Stanisław, Kwaśniewski Zbigniew, Kwiatkowski Jan, Labach Jan, Labisz Anna, Ladra Czesław, Lala Józef, Lampka Jan, Lange Karol, Lata Marian, Latoszek Zygmunt, Lepczyński Władysław, Leśniak Ignacy, Lewandowski Stanisław, Lichterowicz Wacław, Lima Stanisław, Lindner Wilhelm, Lipiński Edward, Lipke Tadeusz, Lipok Zofia, Lis Jan, Losz Maksymilian, Lubiejewski Stefan, Lubiński Cezary, Łaskawiec Jerzy, Łączkowski Antoni, Łukasik Stanisław, Łukawy Jan, Łys Stanisław, Maciejewska Stanisława, Maciejewski Stanisław, Madej Józef, Magiera Stanisław, Mainka Ryszard, Majcherczyk Stefan, Majcherek Franciszek, Majewski Józef, Maj Kazimierz, Majnusz Joachim, Makowski Józef, Mak Tadeusz, Malinowska Irena, Małoń Jan, Marciniak Feliks, Markowicz Rufin, Markowski Tadeusz, Maroń Eugeniusz, Matusiak Henryk, Mazurek Stanisław, Mazurkiewicz Stanisław, Mazur Jan, Mazur Józef, Mencel Wacław, Melon Kazimierz, Michalski Bolesław, Michalczyk Tadeusz, Michałowicz Czesław, Michałowski Stefan, Michałowski Władysław, Mielczarek Tadeusz, Mienalski Antoni, Mieszczak Adam, Migodzińska Irena, Miroński Lucjan, Misa Józef, Misiak Marian, Misztal Władysław, Mleczko Alfons, Mleczko Józef, Młoczyński Ludwlik, Młynarski Franciszek, Moczygemba Antoni, Molenda Tadeusz, Moniuszko Jan, Mordalski Stanisław, Moskal Jan, Mozer Bolesław, Mrozek Stanisław, Mucha Szymon, Muller Franciszek, Mulszanowski Bolesław, Munskiejd Eugeniusz, Musiał Zenon, Myszor Klara, Nadobny Władysław, Nagel Walter, Nakielski Franciszek, Nalepa Paweł, Napierała Sylwester, Niedbał Ryszard, Niedziela Jan, Nisiewicz Alfons, Nieskórski Henryk, Nieświec Anna, Niezabitowski Bolesław, Nowaczyk Edward, Nowak Franciszek, Nowak Jan, Nowak Marian, Nowak Stanisław, Nowicki Adam, Nowicki Jan, Nowicki Stanisław, Ocipka Zdzisław, Oczkowski Franciszek, Okunowicz Antoni, Oleksy Stanisław, Oleszkiewicz Paweł, Olik Czesław, Opaliński Józef, Opitek Paweł, Ormańczyk Fryderyk, Osiński Tadeusz, Pacuta Mieczysław, Pakulski Wincenty, Palak Bronisław, Paluszewski Ireneusz, Pataj Leon, Pałęga Józef, Pardela Jan, Pastuszka Alojzy, Paściak Kazimierz, Pawlicki Henryk, Pawłowski Czesław, Pawłowski Franciszek, Pawłowski Ignacy, Pawłowski Zygfryd, Pfejfer Włodzimierz, Piasecki Zygmunt, Piątkowski Eugeniusz, Pędziwiatr Stefan, Picha Edward, Pieciukonis Zygmunt, Pieczara Józef, Pietrzyk Michał, Pietyszuk Aleksander, Pigła Teodor, Pilarek Maria, Pilarski Stanisław, Piotrowski Antoni, Piotrowski Stanisław, Pipiński Józef, Pisarek Jan, Pisarek Kazimierz, Piwoński Henryk, Pluciński Stanisław, Płatkowski Edward, Płonka Narcyz, Poczesny Marian, Podsiadlik Stefan, Pokorny Czesław, Pokorski Piotr, Polek Stefan, Polny Mieczysław, Popiński Henryk, Porwit Benedykt, Probiesz Władysław, Prokopenko Bernard, Proskurnicki Józef, Pruchniewski Zygfryd, Przybycień Władysław, Przybylski Jan, Przybylski Stefan, Puchała Edmund, Purszke Ryszard, Pytel Jan, Pytlik Ludwik, Rasiński Bernard, Rękorajski Antoni, Rochowski Ignacy, Roester Stanisław, Rogiński Jan, Romik Cyryl, Rosa Zygmunt, Rosejko Ryszard, Rosiński Antoni, Rossel Paweł, Rozental Tadeusz, Ruchlicki Karol, Rudkowski Alojzy, Rudzki Janusz, Rurarz Mieczysław, Ryndak Kazimierz, Rymarkiewicz Szczepan, Ryniec Kazimierz, Rysiok Edmund, Sawicki Zdzisław, Sepek Jan, Siemińska Danuta, Siemiński Tadeusz, Sikora Władysław, Sitarz Henryk, Siwek Jan, Siwiec Franciszek, Skalecki Jan, Skorupka Romuald, Skowron Edward, Skowroński Jan, Skrzyński Roman, Skwarzec Stefan, Słaba Jan, Słaby Amela, Słodkowski Stanisław, Słomianowski Tadeusz, Słoninka Antoni, Smieszek Stanisław, Sobieśniewski Gabriel, Sobota Jerzy, Socha Eugeniusz, Sokołowski Marian, Sokół Jan, Sołtysiak Honorata, Soska Stefan, Soszyński Czesław, Sowa Józef, Spiecha Adolf, Spiewak Edward, Stachowski Franciszek, Stachurski Ryszard, Stanowski Józef, Stanowski Stefan, Stasiak Jan, Stasiak Marceli, Staszak Jan, Stefanek Jan, Stefański Marian, Stępniak Antoni, Stępień Bolesław, Stęchły Paweł, Studziński Franciszek, Suchecki Mieczysław, Suchenek Józef, Suchodolski Anatol, Sudaj Bolesław, Sulecki Józef, Supieta Józef, Sygulski Stanisław, Szal Józef, Szczepaniak Józef, Szczotka Henryk, Szczygieł Jan, Szczygieł Julian, Szeja Jerzy, Szlemp Edward, Szubert Gerhard, Szumowski Władysław, Szponar Stanisław, Szyba Chrystian, Szymanek Leon, Szymczak Józef, Szymczak Stefan, Szyndler Paweł, Szyndler Oskar, Szypniewski Dominik, Tarka Ryszard, Tatoń Tadeusz, Tatura Józef, Tekiela Aleksander, Teresiak Antoni, Tomczuk Hipolit, Topolski Aleksander, Totoń Czesław, Traczyk Mieczysław, Trajmer Wacław, Trzmielewski Władysław, Tucholski Władysław, Turulski Konstanty, Turek Ryszard, Tyl Edward, Tyras Wacław, Ulanicki Roman, Urbaniec Józef, Walasek Tadeusz, Waler Józef, Wawryka Edmund, Wawrzyńczyk Kazimierz, Wawrzyniak Stanisław, Wątróbski Czesław, Wedman Zdzisław, Wielgasiewicz Edward, Wieśniak Henryk, Wietrzny Marian, Widełka Tadeusz, Widomski Bronisław, Wierzbicki Henryk, Wierzbicki Leon, Wijtaszek Dobrosław, Wilczek Franciszek, Wilusz Jan, Winiecki Stanisław, Wiremi Włodzimierz, Wiśniewski Józef, Witek Jan, Wojda Kazimierz, Woliński Julian, Wolny Jan, Woźna Irena, Woźniak Czesław, Wrona Kazimierz, Wróblewski Zdzisław, Wydra Józef, Wyganowski Stefan, Wyrobek Józef, Zając Edward, Zając Henryk, Zając Wacław, Zalewski Ryszard, Zamorski Roman, Zamorski Stanisław, Zandek Jan, Zaręba Jan, Zatorski Bernard, Zawada Marian, Zawadzki Edward, Zawiślak Władysław, Ziajka Jan, Ziemniak Jan, Ziemski Stanisław, Zieliński Edward, Zielińska Jadwiga, Ziębliński Stanisław, Zgiera Jan, Zgraja Franciszek, Zmiertka Stefan, Zomerfeld Zbigniew, Zybała Marian, Zych Józef, Żukowicz Jan;

przez Ministerstwo Handlu Wewnętrznego:

w Związku Spółdzielni Spożywców:

Abramiuk Tadeusz, Adamski Bolesław, Arasimowicz Stanisław, Barcik Anna, Bartonik Herman, Baumgart Kazimierz, Bączyk Władysław, Bieda Franciszek, Biel Waleria, Bilska Aleksandra, Biskup Stefan, Buciak Wit, Cacha Leon, Chałupko Bernard, Cieśnikowski Roman, Ciężczyk Konstanty, Czernicki Józef, Czerwiński Władysław, Czerw Mieczysław, Drop Jan, Dutkiewicz Jan, Duszyńska Halina, Dziadoń Piotr, Dziewit Krystyna, Dziubek Wawrzyniec, Figa Jan, Filip Stanisława, Foryś Stanisław, Graczyk Edward, Grochowczak Stanisław, Grzesiecki Józef, Hetman Stanisław, Heyda Bogdan, Holewa Janina, Hotloś Eugeniusz, Hunkier Zenobia, Hurij Zofia, Ingberg Józef, Iwancen Antoni, Jackiewicz Feliks, Jankowiak Władysław, Jankowska Krystyna, Jarecki Kazimierz, Jargoliński Edward, Jarociński Szczepan, Jędrak Stefania, Juchniewicz Jan, Jureczko Ryszard, Juszczyk Jan, Kamiński Czesław, Kamiński Feliks, Kamiński Wiktor, Kalembasiek Cecylia, Karpiak Karolina, Kleczyńska Julia, Kołdonek Maria, Kopyto Józef, Korejba Zofia, Kot Stanisław, Kowalczyk Jan, Kowalkowski M., Kowalska Irena, Koziar Julia, Krowiak Stanisław, Kluczek Tadeusz, Kucharska Genowefa, Kucharski Leon, Kut Tadeusz, Lebiecki Michał, Lechniak Ignacy, Leonard Irena, Lewandowski Jan, Lipiński Tadeusz, Łukasik Hieronim, Majchert Gerhard, Makaruk Helena, Malczyk Pelagia, Michoń Władysław, Mieleszko Tadeusz, Miściur Teodozja, Mokraska Anna, Motyl Adam, Najda Józef, Neubauer Edward, Nowak Janina, Nowotny Stanisław, Olobry Jadwiga, Paisek Tadeusz, Piecyk Bronisław Stanisław, Pieczywek Mieczysław, Piekarska Marta, Pisek Czesław, Pitułaj Spiridion, Potyka Józef, Printer Franciszek, Przybylska Janina, Przybysz Sabina, Radecka Stanisława, Radiun Elwira, Ratajczak Kazimierz, Rybarczyk Czesław, Ryndak Zofia, Sałek Michalina, Samotyka Roman, Schutzman Robert, Sławińska Margaryta, Spandel Jan, Sroka Stanisław, Stanecki Piotr, Starczyńska Weronika, Stawarski Karol, Stefaniak Antoni, Stencel Stanisław, Sucholas Mieczysław, Szarmańska H., Szczygieł Wiktor, Szkutnik Władysław, Sznajder Henryk, Szukiłowicz Czesław, Szuterkiewicz Antonina, Szwed Piotr, Szymanowska Anna, Tafelski Wiktor, Tepler Henryk, Thomas Zygmunt, Tomasiewicz Bronisława, Ulko Jan, Wageman Piotr, Walentek Hugon, Wasiak Kazimierz, Węglarz Jakub, Wiecha Edward, Witasiak Edward, Wlazło Maria, Wodarczyk Wincenty, Wójcicki Antoni, Wróbel Jan, Wróblewska Irena, Zieliński Józef, Ziółkowska Kazimiera, Zwirzański Rudolf, Zyzański Stanisław;

w Centrali Rolniczej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska":

Dorocisz Helena, Duliniec Władysław, Garbacik Eugeniusz, Gaul Michał, Iżycka Anna, Jakus Jan, Kacoń Tadeusz, Kulczycki Władysław, Łusiewicz Krystyna, Maksymowicz Adam, Puk Bronisław, Skupień Emilia, Spilski Józef, Sroke Regina, Stępniak Józef, Suchaniak Jan, Szulc Zygmunt, Tokar Emil, Tworek Michalina, Więckowski Jan, Wilczyński Stefan, Żaczek Władysław;

przez Ministerstwo Handlu Zagranicznego:

Wesołowska Henryka;

przez Ministerstwo Kolei:

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Warszawie:

Bebłacz Stefan, Borkowicz Bolesław, Borkowski Jan, Ciesnowski Franciszek, Ćwikliński Bolesław, Dąbrowski Józef, Drozd Jan, Janczak Leon, Kabaciński Kazimierz, Kaczanowski St., Kalski Jan, Kasperski Ryszard, Kisiela Stanisław, Kokoszko Franciszek, Kopalnia Jan, Kozłowski Ignacy, Krebs Stanisław, Kujawa Stanisław, Kuźma Czesław, Lasocki Władysław, Lęgas Stanisław, Ławnik Stanisław, Małetka Wacław, Mroczek Adolf, Obrębski Adam, Pabieżyński M., Pertkiewicz M., Piotrowski Bronisław, Rosochacki Eugeniusz, Różycki Czesław, Rudnicki Tadeusz, Selezniow Sergiusz, Siuda Wiktor, Skibiński Wawrzyniec, Śmigielski Stanisław, Solecki Kazimierz, Tosiński Antoni, Więch Władysław, Wyszyński Stanisław;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Lublinie:

Biernat Józef, Chlebuś Piotr, Ciuk Henryk, Cyrek Kazimierz, Dętka Józef, Diedio Stanisław, Dzięcioł Władysław, Furs Jan, Gaca Andrzej, Gardeła Edward, Gruchota Czesław, Górska Rozalia, Guzy Mieczysław, Jachowicz Czesław, Jamrozik Julian, Jezierski Marian, Kalinowski Bolesław, Kęska Stefan, Kisiel Stanisław, Kłosowski Andrzej, Kordasiewicz Bronisław, Korena Wacław, Kowalski Władysław, Krupa Stanisław, Krzak Stefan, Kubik Kazimierz, Lisowski Roman, Łyp Józef, Majczak Leon, Marczak Benedykt, Markowski Józef, Oczkowiec Marian, Ogórek Stanisław, Ostrowski Aleksander, Piątkowski Józef, Piotrowski Marian, Pogorzelski Władysław, Sadurski Roman, Skórzyński Feliks, Sliwiński Stanisław, Slusarczyk Franciszek, Sobota Stanisław, Solarz Czesław, Soszka Henryk, Stachura Bolesław, Starnawski Izydor, Stolarzewski Stanisław, Suwała Stanisław, Tarkowski Bogusław, Tracz Józef, Urbański Piotr, Wdowiak Stanisław, Wesołowski Konstanty II, Wesołowski Wacław, Wiechowski Władysław, Wijata Antoni, Wojciechowski Alfons, Wojdak Stanisław, Wolski Józef, Wróblewski Michał, Zabka Józef, Zawistowski Józef, Zieliński Franciszek;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Krakowie:

Białek Teresa, Głuszek Julian, Grzegórzek Stanisław, Guzik Jan, Jakubowski Walenty, Janicki Józef, Kołtek Mieczysław, Kmak Maria, Konieczny Jan I, Kruczek Jan, Nowak Mieczysław, Ocytko Michał, Pietraszek Zdzisław, Sikora Kazimierz, Surniak Stefan, Swiat Stanisław, Szczurek Włodzimierz, Węgrzyn Józef, Wiśniowski Jan, Zabski Antoni, Zawierucha Władysław;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Stalinogrodzie:

Adamczyk Paweł, Adamczyk Zygmunt, Anczakowski Leonard, Baran Roman, Bayer Janina, Biegun Józef, Bieniek Jan, Błaszczok Bolesław, Bodnik Antoni, Brzozowski Józef, Brzozowski Józef, Bula Franciszek, Bulik Karol, Burzyński Karol, Bysko Józef, Celary, Teodor, Chomik Józef, Chrobok Paweł, Cichoń Stefan, Cisowski Jan, Cyprys Jerzy, Czakon Jan, Czerwiński Ferdynand, Czyż Emanuel, Drapa Marceli, Dudek Wincenty, Foryś Stanisław, Fremel Maria, Fuks Władysław, Gad Maria, Gambuś Maria, Gawlik Adolf, Gawrys Helena, Gieszczyk Stefan, Gluza Józef, Gorzynik Jan, Graja Franciszek, Griner Bolesław, Góra Alfred, Góralny Władysław, Hajduk Władysław, Handrysik Józefat, Harasimowicz Wilhelm, Hoch Gertruda, Irzyński Adam, Jeż Antoni, Kisielowski Władysław, Klimaniec Wiktor, Kluba Jerzy, Komor Józef, Kowalski Marian, Kowalski Paweł, Kowalski Tadeusz, Kraska Józef, Krawczyk Franciszek, Krzaczyński Stanisław, Kuczera Tomasz, Kulisz Rudolf, Kyra Zdzisław, Lasok Franciszek, Łaskawiec Stanisław, Łęgowiak Władysław, Maj Jan, Mania Józef, Markus Jan, Maruszczyk Franciszek, Mika Paweł, Moś Antoni, Murek Karol, Nowak Adam, Nowak Ernest, Nowak Jan, Odrzywolska Jadwiga, Pala Antoni, Pamuła Franciszek, Pankiewicz Karol, Parczyk Bronisław, Pawlus Bolesław, Pogorzelczyk Stanisław, Przybylski Zygmunt, Rabiej Bronisław, Różnowski Franciszek, Rudy Władysław, Rudziarczyk Paweł, Salamon Roman, Sejler Paweł, Sliwoń Jan, Sopel Franciszek, Szklanny Antoni, Szlezak Stefan, Sznapka Antoni, Szydłowski Stanisław, Tomecki Wincenty, Tuczykont Teodor, Turczyński Józef, Tyszczak Eugeniusz, Walczak Alfons, Wieczorek Paweł, Wilk Leon, Wojtecki Jan, Wójcik Józef, Wróbel Franciszek, Wrzyciel Zając Roman;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Łodzi:

Ambroziński Kazimierz, Andruszenko Zachariasz, Anwajler Tadeusz, Brandl Teofil, Byzia Piotr, Drogosz Kazimierz, Florek Henryk, Gałuszka Władysław, Głowacki Feliks, Gonera Władysław, Graczyk Czesław, Iwanowski Marian, Jakubowski Maciej, Janiak Kazimierz, Jaworski Julian, Jelonek Franciszek, Kluska Wawrzyniec, Kocik Maria, Kowalczyk Stefan, Kramarczyk Szczepan, Krzekowski Idzi, Lamprycht Antoni, Laskiewicz Wacław, Łojek Zygmunt, Łukowicz Marian, Marat Józef, Matuszewski Zygmunt, Mejcherowicz Mieczysław, Nowak Michał, Nowacki Feliks, Nowicki Michał, Olejnik Władysław, Olewiński Stanisław, Ornat Zdzisław, Paliński Jan, Paluch Wacław, Pęzik Władysław, Piech Leon, Rasik Czesław, Ratajczak Stanisław, Rogalski Wiktor, Rus Franciszek, Saferyjski Józef, Sieraczek Bronisław, Sliwakowski Władysław, Szczepanik Józef, Szymański Zygmunt, Urbamak Jan, Urbaniak Piotr, Waliszewski Witold, Wieczorek Wiktor, Witczak Feliks, Włodarski Tadeusz, Wojtczak Kazimierz, Wrześniak Władysław, Wysocki Jan, Zienkiewicz Witold, Ziółkowski Józef, Zwoliński Maksymilian;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych we Wrocławiu:

Andrzejewski Czesław, Derewiecki Stanisław, Drab Józef, Drużkowski Henryk, Gębalski Mieczysław, Homlak Roman, Kiniarz Włodzimierz, Klemka Walenty, Kolber Jan, Kompała Augustyn, Kowalczuk Józef, Kwaśny Stanisław, Liwanowski Czesław, Łagowski Józef, Masełko Józef, Mikołajewicz Kazimierz, Mikołajewski Józef, Miłkowski Kazimierz, Olejnik Bernard, Pogonowski Wojciech, Polewski Józef, Skuba Stanisław, Sobczak Jan, Studziński Michał, Trawka Marian, Wystmski Florian, Zakliński Stanisław, Zemła Stanisław, Zieliński Feliks;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Poznaniu:

Andrzejczak Leon, Bielawski Antoni, Bochowski Joachim, Czołba Alojzy, Czywczyński Bolesław, Drozda Kazimierz, Franciszkowski Franciszek, Gołąbek Antoni, Grochowiak Michał, Hojka Jan, Hrychorowicz Piotr, Janecki Kazimierz, Janek Bernard, Jeryś Romuald, Jurkiewicz Wiktor, Kaczmarek Ludwik, Kostrzewski Antoni, Kłyszyński Stanisław, Lipowicz Stefania, Małyzka Kazimierz, Matuszak Ignacy, Matuszewski Józef, Mielcarek Stanisław, Misiołek Maksymilian, Morawski Florian, Murawa Stefan, Musiał Jan, Nawrot Wincenty, Nowicki Ignacy, Ostek Jan, Pawlaczyk Andrzej, Piana Władysław, Pietrzak Wincenty, Popek Zygmunt, Ptasiński Bronisław, Radojewska Maria, Rychlewski Stefan, Sniatała Antoni, Stachowski Paweł, Staniewski Mieczysław, Stróżyk Franciszek, Strykała Jan, Strzelec Władysław, Switała Franciszek, Szeląg Jakub;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Szczecinie:

Bąk Tadeusz, Bednarski Szczepan, Belter Jan, Chabrowski Nikodem, Chomicki Kazimierz, Chołodny Mikołaj, Cymanowski Brunon, Czeraszkiewicz Antoni, Dawidziak Aleksander, Filanowski Tadeusz, Filip Czesław, Florczak Zygmunt, Gałązka Franciszek, Gielnik Stefan, Hertmanowski Seweryn, Hryniewicz Edward, Idaszek Kazimierz, Jakuszewski Adam, Jander Jan, Joszczyk Władysław, Karbowiak Franciszek, Kaźmierski Jerzy, Kobierzewski Jerzy, Kolbowski Zygmunt, Kołoszyc Onufry, Koper Szczepan, Korbas Jerzy, Kosowski Roman, Kozłowski Ludwik, Kozłowski Stanisław, Kruszyński Stanisław, Kryśków Jan, Kryszak Feliks, Lenartowicz Wiktor, Maćkowiak Jan, Maj Wanda, Małachowski Bronisław, Matusiak Józef, Mielnikiewicz Michał, Mikulski Michał, Mosiubański Józef, Musiał Stefan, Musiński Kazimierz, Nawrocki Franciszek, Nyderek Henryk, Orzechowski Bronisław, Ostrowski Władysław, Oszustowicz Stanisław, Pajda Tadeusz, Paris Włodzimierz, Pawłowski Eugeniusz, Piełka Edward, Piękoś Katarzyna, Polak Antoni, Połczyński Czesław, Ratuszyn Jakub, Raźniak Eugeniusz, Romanowski Franciszek, Skwarczyński Józef, Sojka Antoni, Sowa Jan, Stawniczy Stanisław, Stefania Antoni, Stępień Zygmunt, Stoliński Feliks, Switała Władysław, Szałęga Stefan, Szołdra Józef, Szymkun Józef, Waligóra Czesław, Wanka Władysław, Wawrzyszko Wacław, Wesołowski Wacław, de Weyher Mieczysław, Wiecha Józef, Wolender Bronisław, Zieliński Wincenty, Zyliński Jan;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Gdańsku:

Bartmański Ryszard, Bress Franciszek, Cieszyński Władysław, Czablewski Paweł, Dziurdź Józef, Flisikowski Jan, Gackowski Zygmunt, Kozianowski Henryk, Kruszewski Jan, Miziołek Czesław, Murawski Albin, Neumann Piotr, Owczarczak Józef, Proszkiewicz Józef, Rygiel Józef, Skrzypnik Konrad, Stegerhutte Otton, Szczypiński Maksymilian, Urbański Wincenty, Wiese Bronisław;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Olsztynie:

Bernacki Lucjan, Brandwajn Julian, Czepułkowski Franciszek, Fiedorowicz Janina, Garło Franciszek, Grunwald Hildegarda, Ickiewicz Franciszek, Jachimczyk Ignacy, Janicki Antoni, Korzenko Wacław, Kosiński Józef, Kowalewski Władysław, Krajewski Wacław, Lewandowski Andrzej, Leźniewicz Michał, Łupiński Bronisław, Łuszyński Władysław, Mackiewicz Władysław, Malecki Wilhelm, Małszek Jan, Murzyn Józef, Narbut Jan, Nowiński Franciszek, Papsiejew Aleksander, Pawłowski Stanisław, Podlipski Franciszek, Samsel Olga, Staszewski Władysław, Sylwanowicz Jan, Szybatko Jerzy, Szymczuk Adolf, Walesiuk Michał, Wiśniewski Stefan, Wojtecki Józef, Wróblewski Michał, Wolicki Stanisław, Zieliński Zygmunt;

w Kolejowym Przedsiębiorstwie Robót Ładunkowych w Warszawie:

Baj Franciszek, Dembski Czesław, Gontarz Rozalia, Mirociuk Andrzej, Niemiec Franciszek, Nierodzińska Anna, Orzechowska Janina, Ostrowski Feliks, Prawecki Andrzej, Sidor Marian, Stępak Franciszek, Sujko Eugeniusz, Supersan Jan, Wasilewski Bronisław, Zgorzałek Stanisław;

w Przedsiębiorstwie Kolejowych Robót Zabezpieczenia i Łączności w Warszawie:

Gierlotka Jan, Kapelski Antoni, Kędzierski Stanisław, Kuryło Franciszek, Lewandowski Henryk, Muth Maksymilian, Puzik Jan, Ryba Ferdynand, Siromski Ermin, Wołodzko Zygmunt;

w Wytwórni Biletów Kolejowych w Warszawie:

Bojda Jan, Geusler Zygfryd, Kostencki Zygmunt, Lewandowski Władysław, Madaj Kazimierz, Ostruszka Jan, Piejko Albin, Smolarek Janina, Zaborowski Władysław;

przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów:

Anut Ernest, Arent Teofil, Awdziejew Zegiera, Babiak Franciszek, Balcerzak Franciszek, Bednarski Roman, Bilski Henryk, Bunowski Alojzy, Brzozowski Jan, Buczkowski Franciszek, Chlebowski Adam, Chrapkiewicz Tomasz, Ciesielski Władysław, Dachtera Wanda, Dąbrowski Stanisław, Dominik Władysław, Dragon Teresa, Dutkiewicz Józef, Dymińska Stefania, Dyzmański Walenty, Dzidek Antoni, Filipek Władysława, Filipowicz Kazimierz, Frost Feliks, Gawełda Emil, Gawin Elżbieta, Górnik Franciszek, Gorzelańczyk Edward, Gościniak Jan, Górska Antonina, Grajeta Janina, Grzyb Jan, Gunkowski Jerzy, Guzińska Anna, Handerek Genowefa, Hasnik Paweł, Horemska Irena, Iwański Józef, Jamka Stanisław, Jarmoszko Mieczysław, Jazdowski Edward, Jezioro Jan, Jurczak Stanisław, Kalinowski Zdzisław, Karp Piotr, Kasprowicz Cecylia, Kędzora Pelagia, Klaja Tadeusz, Kmiecik Józef, Klimczyk Zygmunt, Klimowski Zygmunt, Koptin Antoni, Koralewska Genowefa, Kornacki Wincenty, Koszarny Jan, Kotowicz Zygmunt, Kozak Henryk, Krosny Józef, Krupa (Gerhard) Jerzy, Krzysztapowicz Edward, Krzyżanowski Stanisław, Kucharz Ludwik, Kulbacka Stanisława, Kunert Franciszek, Kurcap Jan, Kus Walter, Lejsza Wanda, Leśnikowicz Bronisław, Lembryk Stefan, Lewandowski Jan, Lewandowski Władysław, Lewoń Henryk, Litwicki Czesław, Logiewa Franciszek, Łachacz Jan, Machula Józef, Maćkowiak Seweryn, Maier Maria, Majer Teofil, Marcinak Michał, Marcinkowski Zenon, Masłowski Augustyn, Mateuszak Czesław, Mazurczak Marian, Mentlewicz Henryk, Michoń Bolesław, Mielcarek Stefan, Mierwiński Wacław, Mietlicka Zofia, Miskała Jan, Morawiak Weronika, Moskwa Franciszek, Mróz Jan, Nadolny Michał, Nawojczyk Bolesław, Niski Bartłomiej, Nowak Józef, Nowak Leon, Nowicki Wojciech, Olszewski Ignacy, Orlik Michał, Owedyk Franciszek, Pac Józef, Paliświat Bronisław, Parzyński Kazimierz, Paszek Barbara, Perska Janina, Piasecki Józef, Piaseczny Alfred, Piechotko Walerian, Piotrowski Albin, Płoszaj Władysław, Pniewski Antoni, Prax Karol, Prądziński Franciszek, Prokopcow Wanda, Proszyński Stanisław, Przodała Marian, Psiuk Agnieszka, Pul Lilia, Ramz Władysław, Rek Kazimierz, Rewers Bolesław, Rożek Idzi, Ruta Alojzy, Rychlikowa Apolonia, Rygała Mieczysław, Rypiński Mirosław, Ryszka Stanisław, Rytczak Władysława, Rzadkowski Zygmunt, Salamon Kazimierz, Sibila Józef, Sieniuc Antoni, Smigaj Czesław, Smuda Henryk, Sławek Mieczysław, Sokołowicz Janina, Sołtysiak Pelagia, Stachowiak Adam, Strona Maria, Syrek Hildegarda, Szałajko Michał, Szczerbo Jarosław, Szczęśniak Mieczysława, Szczyglewski Daniel, Szmelter Paweł, Szmer Mieczysław, Szymczyk Jan, Targaszewski Henryk, Waloszek Helena, Waśniewska Franciszka, Wąsik Stanisław, Wejnert Bernard, Wiśniewski Jan, Wiśniewski Leon, Wodas Roman, Wojciechowski Franciszek, Woroniak Kazimierz, Woźniak Seweryn, Wysocki Bernard, Wysokolski Tadeusz, Zalewski Alfons, Zandrowicz Michał, Zaremba Jan, Zawadzka Franciszka, Zawadzki Kazimierz, Ziobro Benedykt, Zmorek Jan, Żołkiewicz Piotr;

przez Naczelną Dyrekcję Centrali Handlowej Przemysłu Drzewnego:

Gałkowski Wacław, Gutowski Bolesław, Purgat Stanisław, Sielewicz Władysław;

przez Naczelną Dyrekcję Centrali Handlowej Przemysłu Skórzanego:

Czarnota Antoni, Durczyńska Bożena, Dyrda Zenobia, Gaweł Tadeusz, Glonek Franciszek, Górny Czesław, Hohwalder Adam, Jęczmyk Hildegarda, Jodowski Piotr, Klażyńska Ewelina, Klin Maria, Muriss Walenty, Niemcewicz Antoni, Paprocki Witold, Pawłucka Irena, Priefer Andrzej, Procak Franciszek, Przystanowicz Bohdan, Rudnicki Jan, Rudzka Helena, Seidman Dora, Szymański Roman, Szymański Stefan;

przez Zarząd Przemysłu Kosmetycznego:

Kolasa Jadwiga, Nawrocka Genowefa, Papierz Maria, Zielińska Maria;

przez Zarząd Zakładów Naprawy Sprzętu Drogowego:

Klekot Stefan, Krysiński Stanisław, Maciejewski Janusz, Plichta Marian, Straucholt Piotr, Wiśniewski Tadeusz.