Monitor Polski

M.P.1953.A-71.863

| Akt indywidualny
Wersja od: 31 lipca 1953 r.

OBWIESZCZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 31 lipca 1953 r.
LISTA OSÓB WYRÓŻNIONYCH ODZNAKĄ " PRZODOWNIKA PRACY"

Na podstawie uchwały Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 1949 r. w sprawie ustanowienia odznaki "Przodownika Pracy" oraz odznaki i dyplomu "Zasłużonego Przodownika Pracy" (Monitor Polski Nr A-46, poz. 626) następujące osoby zostały wyróżnione w latach 1952-1953 odznaką
"PRZODOWNIKA PRACY"

przez Zarząd Zakładów Naprawy Sprzętu Drogowego:

Adamski Bronisław, Bażela Mieczysław, Ciurys Stanisław, Grabski Michał, Kopeć Józef, Kupczyk Hipolit, Maj Władysław, Myśliński Jan, Nowicki Jerzy, Nowosielski Eugeniusz, Witkowski Ryszard, Wolff Henryk, Wudzke Erwin, Wypich Jan, Zabielski Aleksander;

przez Dyrekcję Zakładów Produkcji Części Zapasowych Urządzeń Energetycznych:

Bednarz Edward, Kurpas Paweł, Larysz Jerzy, Ledwig Paweł, Paliga Paweł, Prasoł Henryk, Przewdzing Wilhelm, Ptasznik Robert, Siewior Ryszard, Szubert Jerzy, Zaremba Antoni;

przez Zarząd Przemysłu Tworzyw Sztucznych:

Dwojak Józef, Koszalik Kazimierz, Kurek Franciszek, Kusibab Jan, Martyna Michał, Pastewska Urszula, Stachowski Wacław, Szeląg Czesław;

przez Centralny Urząd Geodezji i Kartografii:

Baranowski Ksawery, Chopcia Marian, Garstka Henryk, Gąsior Władysław, Gierkowski Zenon, Graja Marian, Grzybowski Jan, Leszczyński Zygmunt, Madej Zofia, Magryta Tadeusz, Mroczka Józef, Mrozowski Jan, Pisarek Stanisław, Rębis Rajmund, Rudawski Augustyn, Ujazdowski Tadeusz, Wojnar Ireneusz, Wyrzykiewicz Zdzisław, Zieliński Antoni;

przez Centralny Zarząd Przemysłu Włókien Sztucznych:

Andrzejewska Jadwiga, Barszczak Franciszek, Bąk Alfred, Chylicka Maria, Garan Tekla, Giebler Alfred, Gorzkowska Stanisława, Gorzkowska Teresa, Gozdoska Helena, Goździk Jan, Goździk Józef, Grzybowska Waleria, Juraszczyk Jan, Kaczmarczyk Jan, Kawałek Marianna, Kornacka Józefa, Kot Władysław, Kubacki Jan, Kuczek Zygmunt, Łukaszyńska Irena, Medyński Bolesław, Michalczyk Wacław, Nowak Józef, Polak Feliks, Raczyński Władysław, Rudziński Władysław, Skrobisz Anna, Skrzypszyk Piotr, Stępień Stanisław, Stokowski Stanisław, Strychanin Mikołaj, Tomczyk Tadeusz, Wejman Jan, Węgrzynowski Stanisław, Wieczorek Stanisław, Wodzyński Jan, Wołków Maria, Wójcik Kazimierz;

przez Zarząd Przedsiębiorstwa "Centrala Nasienna":

Dorau Franciszek, Grzybek Stanisława, Kamiński Jan, Kirat Franciszek, Mikołajewski Franciszek, Tałałas Rozalia, Zieliński Brunon;

przez Centralny Zarząd Przedsiębiorstw Robót Kolejowych:

Biergiel Edward, Blicharz Jan, Bojanowski Mikołaj, Buchacz Lucjan, Dąbrowski Julian, Domański Stanisław, Duda Aleksander, Fiejka Tadeusz, Fruba Marian, Gawlik Antoni, Grocholski Antoni, Gwiazda Felicja, Habela Józef, Henzler Teodor, Janiszewski Leon, Jelen Emilia, Kanabus Stanisław, Kędzior Jan, Kowalski Franciszek, Kozłowski Wacław, Krygier Stanisław, Kucharski Eugeniusz, Kwiatecki Andrzej, Kwiatkowski Andrzej, Makowska Jadwiga, Makuch Franciszek, Miłkowski Tadeusz, Motyka Wacław, Mozolewski Zygmunt, Nowak Władysław, Oleksiak Eugeniusz, Pieprzycki Józef, Piwowarczyk Edward, Pokora Stanisław, Posiewka Mieczysław, Przekurat Wacław, Pstrąg Leon, Redkowiak Jan, Romanik Jan, Rosa Cecylia, Ruśniak Czesław, Serwoński Eugeniusz, Sitek Stefan, Skowroński Stanisław, Słupski Franciszek, Sobczak Stanisław, Szatan Stanisław, Szczachor Wojciech, Szczepański Kazimierz, Szrama Kazimierz, Tuniakiewicz Czesław, Urbańczyk Katarzyna, Wałęga Leon, Waśko Antoni, Werchała Jan, Wietrzyński Józef, Wyczkowski Władysław, Zawada Józef, Zieliński Stanisław, Żaczek Władysław;

przez Centralny Zarząd Miejskiego Handlu Detalicznego:

Andrusiak Zbigniew, Bojarski Edmund, Cholewicki Henryk, Czerwińska Wanda, Grzeszczyk Jan, Jaworski Franciszek. Jeziorowski Leon, Kluger Salomon, Kocot Alfons, Korwacki Ryszard, Lipińska Jadwiga, Meller Eugenia, Michalak Marian, Mikołajewicz Janina, Misiewicz Jadwiga, Muślewska Pelagia, Płuciennik Eugeniusz, Preis Wincenty, Sierocki Adolf, Słoka Regina, Szczepańska Krystyna, Szewczyk Adam, Wagner Marian;

przez Centralny Zarząd Urządzeń Rolnych:

Bałdyga Antoni, Ciepichał Józef, Czerny Lech, Gałek Adam, Harazin Feliks, Kosierkiewicz Eugeniusz Kazimierz, Mackiewicz Kazimierz, Nowakowicz Sergiusz, Paczyńska Anna, Pokorski Henryk, Radziszewski Teodor, Strzelec Józef, Szpecht Tadeusz, Zagórski Stanisław, Zagórski Wacław, Zajczuk Jan, Zarin Jerzy, Zierold Władysław, Zydek Czesław;

przez Zarząd Przemysłu Farb i Lakierów:

Bienias Józef, Bojke Paweł, Ferens Józef, Karwowski Karol, Kosiński Zbigniew, Łamacz Jan, Mucha Jan, Niewęgłowski Józef, Polak Władysław, Pomacha Grzegorz, Wasiak Jan, Wróbel Antoni;

przez Centralny Zarząd Elektryfikacji Rolnictwa:

Cisek Czesław, Frączek Czesław, Jankowski Bernard, Kokosiński Stanisław, Lewandowski Eugeniusz, Lewandowski Jan, Lewandowski Józef, Ładkowska Maria, Marek Stanisław, Markiewicz Antoni, Michalak Marian, Noga Henryk, Ślusarek Kazimierz, Solski Jan, Szajowski Jan;

przez Ministerstwo Pracy i Opieki Społecznej:

Górny Eugeniusz, Grabowski Stanisław, Jakubiak Kazimierz, Łukasik Tadeusz;

przez Centralny Zarząd Szkolenia Kadr Ministerstwa Rolnictwa:

Andrzejczak Stanisław, Biczysko Mieczysław, Depczyński Michał, Dobrzyński Roman, Klimek Bernard, Koźmińska Janina, Lofek Władysław, Nakiela Teresa, Płochacki Stanisław, Puc Stanisław, Rybczyński Zdzisław, Sacha Maria, Tischbierek Maria, Warmińska Regina, Wiciński Adam, Wójcik Alfons, Zięba Adam, Żyzno Maria;

przez Centralny Zarząd Lasów Państwowych:

Antałczyk Ferdynand, Bagan Władysław, Bojara Stanisław, Berit Stefan, Blek Jan, Brzoza Jan, Chojnacki Piotr, Chrobot Franciszek, Ciesielski Edward, Cyra Władysław, Czarnecki Edward, Dobrzańska Justyna, Gołąb Franciszek, Hinc Elżbieta, Jaroszek Marian, Jasiak Władysław, Jaszek Jan, Jereczek Władysław, Jurczyk Józef, Jurek Jan, Kiliński Franciszek, Klamka Zygmunt, Kocur Stanisław, Kojscarz Jan, Kołodziński Józef, Koszyka Stanisław, Kreczmer Jan, Kupicz Stanisław, Lisowski Antoni, Łapczuk Józef, Maciąg Stanisław, Matuszek Edward, Mąka Stanisław, Płonka Bronisław, Pyzara Jan, Rekowski Augustyn, Rudnik Leon, Slażyk Ludwik, Sleboda Stefan, Stanke Ignacy, Stapiński Paweł, Słodowicz Antoni, Słonina Tomasz, Szarowski Zygmunt, Trzeciak Stefan, Tyman Karol, Wandzel Józef, Werra Jan, Zagdan Jan, Zblewski Anastazy, Zięba Andrzej, Ziółkowski Józef;

przez Centralny Zarząd Przedsiębiorstw i Urządzeń Komunalnych:

Abramowicz Władysław, Adamek Irena, Adamowicz Wincenty, Adamski Stefan, Agaciak Ludwika, Ahr Zelma, Akonom Genowefa, Bachta Franciszek, Bąk Stanisław, Bednarek Wacław, Bednarek Wacław, Bedryło Józef, Biały Stanisław, Biela Norbert, Binda Jadwiga, Bińkowski Józef, Bloch Stanisław, Błaszczyk Leon, Błoński Franciszek, Bolmińska Kornelia, Bombicki Aleksander, Borczuch Jan, Borowik Józef, Borsuk Wojciech, Brach Wiktoria, Bromboszcz Józef, Brukner Jan, Brzęczek Czesław, Buczkowski Szymon, Budek Stanisław, Budzik Bronisław, Bula Alojzy, Bula Edyta, Caputa Ignacy, Cieślak Jan, Chruściak Marian, Chudzik Zenon, Cyrys Anna, Czajkowska Janina, Czapla Karol, Czapliński Kazimierz, Czapnik Ewa, Czarnecki Wacław, Czech Piotr, Czopek Edit, Czyżowski Marian, Dańko Walerian, Dastych Wojciech, Dąbrowski Franciszek, Dereńko Stanisław, Długosz Maria, Dobrowolski Bolesław, Dorak Józef, Drohomirecki Teodor, Dróbka Maria, Dudacy Stefan, Dworczyk Antoni, Dyś Tadeusz, Dziedzic Antoni, Ertner Genowefa, Falkowski Bolesław, Faruga Stefan, Felińczak Wojciech, Fiałkowska Janina, Figwer Józef, Filusz Jerzy, Forczewska Zofia, Fornalak Roman, Fronczek Roman, Frychel Emanuel, Gapski Bronisław, Gąsiorowski Stanisław, Gensch Bernard, Gezel Kurt, Gieraga Józof, Gieroń Stanisław, Głuch Józef, Głuchowska Helena, Gołąb Julian, Gorawska Erna, Gorgoń Maksymilian, Goszko Klara, Górski Jan, Grabowski Bronisław, Grabowski Oktawian, Gruca Elżbieta, Gruchała Józef, Gruchała Józef, Gryga Paweł, Grzymała Stanisław, Hausman Adolf, Holeksa Anna, Horzela Jakub, Hyży Franciszek, Imielczyk Łucja, Jach Bernard, Jankowski Włodzimierz, Jarga Stanisław, Jarkulisz Rozalia, Jaworska Maria, Jaworski Kazimierz, Jaworski Władysław, Jeleń Jadwiga, Jóźwiak Marek, Jurczyk Marta, Kaczkowski Józef, Kalinowska Michalina, Kaniuk Stefan, Kapcia Stanisław, Karasiewicz Józef, Karczmarczyk Leon, Karczmarczyk Piotr, Karolak Maria, Kasprzyk Grzegorz, Kawka Henryk, Kieca Zygmunt, Kielan Józef, Kitszka Maria, Klarecki Jan, Klawitz Marta, Klonfas Apolonia, Kłaczyński Jerzy, Kmit Henryk, Koczara Kazimierz, Kołodziejski Feliks, Konka Albertyna, Konieczny Józef, Kopecki Józef, Kowalczyk Michał, Kowalski Stanisław, Kozak Józef, Kozioł Tadeusz, Krauze Leon, Kroczyński Stanisław, Krupa Andrzej, Krupska Emilia, Krysiak Stanisław, Krzemionka Edmund, Kubala Jan, Kubik Henryk, Kuhn Janina, Kulawczyk Jan, Kunik Jan, Kurzak Tadeusz, Kuta Tadeusz, Kutasiewicz Feliks, Kwaśniewski Rudolf, Kwiecień Tadeusz, Lamla Henryk, Lasek Jan, Leczkowski Józef, Lewandowski Józef, Lewczyk Jan, Liersz Franciszek, Łakomy Antoni, Łężak Teofil, Łokuć Aleksander, Łukasiewicz Bronisław, Łysz Kazimierz, Maciejewski Antoni, Magryta Franciszek, Maj Wacław, Majcger Anna, Majszok Gertruda, Makowicz Witold, Marciniak, Stanisław, Marczak Jan, Marszałek Józef, Matusiak Wincenty, Mazur Maria, Mądrala Władysław, Michalska Zofia, Mincberger Piotr, Mirecki Antoni, Mocha Leon, Mrocheń Marta, Mrozowski Mieczysław, Mróz Kazimiera, Neugebauer Elżbieta, Nieszwiec Ludwik, Niezbecki Jan, Nowak Michał, Nowaczyk Wawrzyn, Olearczuk Antoni, Olszewski Stanisław, Ossowski Stanisław, Otrębski Józef, Owczarek Szymon, Pachołek Mieczysław, Pałyska Józef, Pajączek Witold, Pawełczyk Władysław, Pawlik Andrzej, Perlik Kazimierz, Perkowski Jan, Perski Piotr, Piecha Paweł, Pietrusa Stanisław, Piotrowska Aniela, Piotrowski Eugeniusz, Płocharski Roman, Płusa Eugeniusz, Porębski Jan, Poterek Józef, Prochacki Jerzy, Pryłowski Franciszek, Ptaszyński Franciszek, Pudzianowski Józef, Puzyrewski Franciszek, Pytliński Józef, Radziejewski Jan, Rasiński Jan, Rebel Antoni, Rejdych Benedykt, Respondek Erna, Rizzotti Łucja, Romanowicz Roman, Rowicka Janina, Rudnik Józef, Rusinowski Antoni, Ruszkowski Jan, Rutkowska Regina, Rzeźnik Tadeusz, Rzetecki Antoni, Sadło Leon, Salomon Jan, Sawicki Antoni, Sękalski Piotr, Sidorowicz Bolesław, Siuta Władysław, Skrobek Marian, Skrzypek Feliks, Slusarczyk Franciszek, Snopczyński Kazimierz, Smoczek Ruta, Sopoćko Józef, Sożański Jan, Sroka Bronisław, Staniszewski Wacław, Staś Franciszek, Stawujak Józef, Stefanowicz Stefan, Steinert Alfred, Stendzik Irena, Stroińska Zofia, Stypka Stefan, Szczubełek Tadeusz, Szewczyk Jan, Szczotka Antoni, Szmagaj Ignacy, Szulc Stanisław, Szumański Zbigniew, Szymański Aleksander, Tomasik Józef, Troszczyński Stanisław, Tucholska Gertruda, Ucka Paweł, Urbaniak Franciszek, Wadziński Władysław, Waprzko Czesław, Warszawski Henryk, Wawszczak Władysław, Wąsik Władysław, Węgrzyn Jan, Weps Karol, Wesołowski Franciszek, Wieczorek Leonard, Wieczorkowski Tadeusz, Więcek Piotr, Wierzbicki Marian, Wierzgoń Józef, Wiśniewski Alojzy, Wiśniewski Feliks, Witerski Kazimierz, Witosławski Witold, Włodarczyk Kazimierz, Wojtkowska Apolonia, Wojtoń Halina, Woźniak Antoni, Woźnica Stanisław, Woźnik Józef, Wójcik Józef, Wójcik Krystyna, Wrona Piotr, Wróbel Wiktoria, Wróbliński Mieczysław, Wyrwich Helena, Zachara Józef, Zawada Stanisław, Zięba Józef, Żakowska Agnieszka, Żebrowski Seweryn, Żelichowski Jerzy, Żukowski Konstanty.