Monitor Polski

M.P.1952.A-98.1513

| Akt indywidualny
Wersja od: 27 listopada 1952 r.

OBWIESZCZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 27 listopada 1952 r.
LISTA OSÓB WYRÓŻNIONYCH ODZNAKĄ "PRZODOWNIKA PRACY"

Na podstawie uchwały Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 1949 r. w sprawie ustanowienia odznaki "Przodownika Pracy" oraz odznaki i dyplomu "Zasłużonego Przodownika Pracy" (Monitor Polski Nr A-46, poz. 626) następujące osoby zostały wyróżnione w dniu 1 maja 1952 r. odznaką
"PRZODOWNIKA PRACY"

przez Ministerstwo Kolei:

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Lublinie:

Bebel Wojciech, Bernatek Stefan, Bielecki Józef, Błaszko Jan, Ćwikła Władysław, Chamera Bronisław, Chojnacki Henryk, Dzida Wojciech, Francke Marian, Gajowniczek Tadeusz, Górecki Władysław, Gransztof Franciszek, Grega Szczepan, Hołowiński Bronisław, Jarszak Stefan, Jończyk Antoni, Kania Filip, Kitliński Stanisław II, Konowalczyk Józef, Kopeć Wincenty, Kozioł Maria, Krusiński Tadeusz, Kurzepa Feliks, Kwiatkowski Józef, Lange Stefan, Leśkiewicz Wacław, Łuszczyna Ignacy, Marczak Stanisław, Minda Józef, Mularczyk Franciszek, Musiałek Władysław, Ogórek Jan, Pańczukowski Jan, Piotrowski Władysław, Piszczecki Józef, Pyszniak Józef, Przybyła Marian, Sikora Stanisław, Skrzypek Mieczysław, Sztaba Józef, Staszałek Bolesław, Tryka Władysław, Wanik Edmund, Warchoł Józef, Wąsik Kazimierz, Wilhelm Ludwik, Wirt Jakub, Wójcik Aleksander, Wójcik Władysław, Wójcik Wojciech, Wróbel Mieczysław;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Krakowie:

Banaś Czesława, Bardż Stanisław, Bożek Karol, Bystrowski Andrzej, Cempa Stanisław, Chmiel Franciszek, Czajkowski Tadeusz, Florczyk Eugeniusz, Giergiel Władysław, Gniadek Stanisław, Jancarz Stanisław, Kawecki Ignacy, Kaznowski Franciszek, Kogut Władysław, Kopeć Stanisław, Kosecki Ferdynand, Kowal Stanisław, Knapczyk Stanisław, Krawczyk Franciszek, Krygicz Zenon, Kubiszyn Franciszek, Kurek Józef, Lorek Michał, Łagowski Stanisław, Medoń Józef, Obrzud Józef, Oprych Józef, Pajor Antoni, Pałac Bronisław, Paschek Tadeusz, Pasierb Marcin, Pluta Adam, Przegralek Janina, Radochoński Władysław, Rusin Antoni, Sasik Edward, Serwaczek Michał, Stachoń Kazimierz, Stasik Władysław, Swietlik Józef, Szczepanek Edmund, Tekielak Jan, Wandas Stanisław, Wasylkiewicz Marian, Wawrzkiewicz Mieczysław, Witkowski Franciszek, Wroński Wojciech;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Katowicach:

Anders Zygmunt, Bogusz Wiktor, Burnat Jan, Biba Władysław, Buczyński Władysław, Bielemin Franciszek, Butryna Julian, Bielec Leonard, Czyrny Adrian, Domagała Halina, Drożdzik Edmund, Duda Tadeusz, Dropała Karol, Fuss Cecylia, Franek Helmut, Figa Mieczysław, Gendarz Maksymilian, Gałęziok Salomea, Hrapkowicz Józef, Jaskółka Jan, Jackowski Joachim, Karliczek Otton, Kurek Józef, Gruchała Józef, Glinka Jan, Kochajkiewicz Stanisław, Koziak Bolesław, Kałuża Hildegarda, Ligacz Jan, Langner Otton, Lepiarczyk Karol, Mandrysz Wilhelm, Michalski Franciszek, Marcinek Czesław, Maj Jerzy, Morta Stanisław, Nikolajczyk Wilhelm, Płoska Paweł, Piątek Władysław, Pilorz Alojzy, Prusko Jan, Rogowski Augustyn, Reinhard Elżbieta, Ruszała Jan, Ronczka Emil, Stokłosa Franciszek, Setkowicz Józef, Skrobisz Zofia, Straus Eryk, Sikora Jan, Sajewicz Marian, Spyra Jerzy, Siedlaczek Jan, Stempin Adela, Steinert August, Stryczek Konrad, Szarek Stefan, Tiszbierek Wilhelm, Warmuz Feliks, Wroński Julian, Walków Kazimierz, Wojtuń Jan, Wojnar Franciszek, Wołek Jerzy, Zimny Antoni, Ziaja Ludwik, Zielińska Sylwia, Zmuda Stanisław, Kubiczek Wacław;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Łodzi:

Antczak Czesław, Bańkowski Józef, Bączkowski Henryk, Bąkowski Antoni, Bieniek Franciszek, Bramowski Stanisław, Bronikowski Bronisław, Brzeźnicki Wincenty, Ciosek Kazimierz, Czekanowicz Bolesław, Dycfeld Józef, Galisiński Władysław, Gapiński Roman, Gomuliński Mieczysław, Gorgoń Adolf, Jaworski Władysław, Juda Tadeusz, Kolski Adam, Kołtuński Władysław, Krzemiński Jan, Łęgocki Wacław, Majda Władysław, Majka Zygmunt, Muskus Antoni, Mazurowski Edward, Nykiel Antoni, Olejnik Stanisław, Orpel Stefan, Pawlak Czesław, Pawiński Józef, Paźniewski Henryk, Plewa Roman, Płucienniczak Jan, Pogorzelski Tadeusz, Pruchnicki Antoni, Rauchut Leon, Rogaczewski Jerzy, Siedlik Sylwester, Slusarek Czesław, Skrzypczak Jerzy, Spigiel Jan, Stachurski Lucjan, Staszak Franciszek, Sopciński Marian, Szerypo Antoni, Tarchalski Michał, Trojanowski Kazimierz, Urbaniak Józef, Walerczak Roman, Witczak Feliks, Włodarski Józef, Workowski Jan, Zacha Stanisław;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych we Wrocławiu:

Anioł Jan, Blandzi Ludwik, Baran Jan, Chorała Antoni, Chmiel Władysław, Cwik Wacław, Drozd Władysław, Długosz Roman, Engel Józef, Eidinger Jakub, Figiel Władysław, Flet Marian, Gryglewicz Stanisław, Głaz Franciszek, Gądek Jan, Habliczek Rajmund, Hryhork Halina, Jadowski Bolesław, Kudyba Emil, Kurek Jan, Kolasiński Kazimierz, Legieć Stanisław, Loksz Bolesław, Lupa Stanisław, Michalak Jan, Maliga Jan, Michajluk Michał, Maćkowiak Stefan, Michalska Zofia, Michalski Stanisław, Mularz Zdzisław, Mokłowicz Włodzimierz, Mickiewicz Jan, Niemiec Stanisław, Nawrocki Marian, Nowacki Stanisław, Oleksyn Józef, Przymuszała Franciszek, Pacanowski Michał, Płonka Leon, Pawlak Kazimierz, Połomski Roman, Powroźnik Alojzy, Pochopień Jan, Płotka Bronisław, Sommer Zdzisław, Siniarski Antoni, Sochan Stanisław, Świątek Jan, Szczepanik Feliks, Smolarek Jan, Stawicki Antoni, Staszczuk Jan, Siekierski Stefan, Sondej Stanisław, Stankiewicz Jan, Szwed Józef, Staszewski Henryk, Trusz Stanisław, Wojtasik Franciszek, Wiechno Stefan, Więckowski Jan, Zedel Franciszek, Ziomek Eugeniusz, Zimoch Józef;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Poznaniu:

Antkowiak Ignacy, Atlasiński Stanisław, Baranowski Walenty, Baraniuk Adam, Basiński Jan, Bogusławski Józef, Bordych Stefania, Cichosz Czesław, Cichy Jakub, Ciborek Józef, Ciosiański Czesław, Cholewa Teodora, Dorna Stefan, Durowicz Franciszek, Dziubiński Józef, Frąckowiak Stanisław, Frost Andrzej, Glapiak Wojciech, Gołaski Henryk, Godlewska Irena, Grossy Wincenty, Hellak Marian, Idziak Zbigniew, Janyszek Józef, Janeczek Franciszek, Karolczak Walenty, Kaczmarek Antoni, Kempiak Kazimierz, Kierzkowski Leon, Kleiber Franciszek, Kłos Leon, Kolasiński Stanisław, Kujawa Jan, Kubiak Michał, Lewandowski Walenty, Lipiński Michał, Łagocki Jan, Łączny Edmund, Leszyk Józef, Łuczak Stanisław, Magdziarek Józef, Małecki Stefan, Majchrzak Sylwester, Mielicki Józef, Napierała Mieczysław, Nawracała Jan, Nawrocki Władysław, Napieralski Roman, Nillas Franciszek, Nowicki Ludwik, Nowaczewski Ludwik, Ochocki Stanisław, Ognisty Tomasz, Owczarzak Bolesław, Owczarzak Jadwiga, Piątkowski Antoni, Pędziwiatr Marian, Piętka Michał, Przybył Ignacy, Roszak Kazimierz, Rybarkiewicz Jan, Rybarczyk Edmund, Rzeszutek Michał, Sawala Zygmunt, Schumann Marceli, Sidorowicz Ignacy, Stanek Lidia, Sleboda Franciszek, Swigoń Józef, Szeregowski Stanisław;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Szczecinie:

Baranowski Franciszek, Bednarz Karol, Bołgorajski Władysław, Cholewa Mieczysław, Cwikliński Bernard, Cichocki Stefan, Czarnik Jan, Cieślak Henryk, Downar Jan, Dyrdał Julian, Giez Aleksander, Greiger Franciszek, Grabowski Aleksander, Gawroński Ryszard, Gusza Władysław, Gajdzińska Maria, Kociszewski Edward, Kwiatkowski Walery, Kubiak Antoni, Kuc Czesław, Kuźmicki Mieczysław, Laskowski Jerzy, Liberkowski Władysław, Machałowski Stefan, Mierzyński Stanisław, Machtyl Stanisław, Malec Bartłomiej, Mackowski Stanisław, Makowski Antoni, Nowikow Aleksy, Olszewski Józef, Paszkowski Piotr, Pieczyński Józef, Piątek Zdzisław, Pyrzyński Szczepan, Piwcewicz Feliks, Ptak Bronisław, Pytko Stefan, Samul Władysław, Sawościan Jan, Szczech Władysław, Sobotnicki Józef, Swiderski Marian, Sondej Ludwik, Steller Leon, Szułczyński Władysław, Strzałecki Michał, Ulatowski Michał, Wasilewski Stanisław, Wyskwar Bolesław, Zgłobis Roman, Zinowicz Henryk;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Gdańsku:

Adamowicz Jan, Adrian Franciszek, Antryb Henryk, Bańkowski Stanisław, Barciszewski Antoni, Bejtka Jan, Blachowski Franciszek, Browalski Jan, Ciesielski Wincenty, Cybulski Kazimierz, Czerniawski Kazimierz, Czerwiński Leon, Dettlaff Józef, Dojss Stanisław, Domasiewicz Wacław, Drapała Józef, Drubkowski Bronisław, Dybalski Maksymilian, Erbertowski Piotr, Feddek Franciszek, Gajewski Czesław, Garbowski Józef, Głomski Walerian, Gąsiorowski Marcin, dr Gojdź Michał, Gołaszewski Stanisław, Graczyk Maksymilian, Górski Jan, Hellwig Teodor, Heyka Józef, Ida Jan, Janowiak Ludwik, Jarka Franciszek, Jaśniak Walenty, Jaźwiecki Leon, Kanabaj Jan, Kandyba Stanisław, Kamiński Franciszek, Karcz Bolesław, Kasperowicz Nikodem, Kasprzyk Mieczysław, Kędzior Władysław, Klepa Stanisław, Klinkosz Anna, Kokociński Antoni, Kowalski Stanisław, Kowalski Stanisław, Kowalski Władysław, Kowalkowski Piotr, Kozik Franciszek, Kozłowski Edmund, Kuczka Paweł, Kujawa Adam, Kulik Genowefa, Kuling Leon, Kupczyk Czesław, Kuszkowski Jan, Kühn Antoni, Krawczak Zbigniew, Kruszczyńska Franciszka, Lech Albin, Lewańczyk Józef, Litkiewicz Stefan, Manowski Edmund, Marzec Władysław, Masa Jan, Masowa Bolesław, Meller Stanisław, Müller Alfons, Musiał Wojciech, Niemczyński Nikodem, Niewiadomski Michał, Olejniczak Józef, Olszewski Stefan, Osiński Feliks, Osłowski Józef, Penk Józef, Persz Józef, Perszke Jan, Pietrzak Leonard, Pohl Henryk, Półtoradczyk Mieczysław, Powski Hieronim, Pruszak Ignacy, Przybysz Franciszek, Przybylski Franciszek, Przyjemski Ignacy, Ribandt Klemens, Rogalski Franciszek, Rosiński Władysław, Samp Józef, Sasak Stanisław, Siuda Bronisław, Skierka Bernard, Slaski Łucjan, Słomiński Czesław, Snieg Jakub, Sokołowski Stanisław, Sprenger Antoni, Stankiewicz Antoni, dr Suwiński Jerzy, Synejko Julian, Szablińska Maria, Szafran Władysław, Szatka Jan, Szramowski Brunon, Szuca Aleksander, Szulc Paweł, Szwarc Edmund, Tobolski Augustyn, Tomaszewski Stanisław, Trzciński Zygmunt, Twardowska Genowefa, Winklewski Maksymilian, Wontorowski Piotr, Wysocki Alfons, Zaborowski Ignacy, Zellma Jan, Żuchowski Jan, Żuralski Alojzy, Żyliński Bolesław;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Olsztynie:

Adamowicz Piotr, Ambroziak Stanisław, Ambroziewicz Ludomir, Bałyk Kazimierz, Bagiński Eugeniusz, Cimoszko Jan, Czechowicz Władysław, Cybula Ernest, Drozdowski Roman, Dragiński Mieczysław, Gonatowski Jan, Gwiazdowski Ryszard, Gajdamowicz Konstanty, Grubert Józef, Jaczewski Władysław, Jaroniec Józef, Konopko Sylwin, Kaczyński Władysław, Kądzielewski Jan, Kin Eugeniusz, Kozłowski Władysław, Kulikowski Mieczysław, Laskowski Jan, Liśkiewicz Henryk, Lankowski Edward, Miałan Jan, Matusik Józef, Nalewajko Eugenia, Niemiec Jan, Olczak Jan, Pawluczyk Włodzimierz, Pedyk Ludwik, Piekarski Piotr, Pawtel Wincenty, Pejowa Mieczysław, Rezbiewski Stanisław, Suska Stanisław, Siatkowski Bronisław, Stawiński Romuald, Skiepko Wasyl, Stroniewski Wacław, Sienkiewicz Michał, Stachurko Jerzy, Sławiński Konstanty, Sobolewska Julia, Sidz Jan, Truszkowski Henryk, Tarendz Stanisław, Wojciechowicz Czesław, Wisny Stanisław, Wróbel Bolesław, Zaręba Antoni, Zajkowski Antoni, Zyskowski Czesław, Zawadzki Wacław, Załoto Władysław, Zbrzezna Gertruda;

w Kolejowych Zakładach Produkcyjnych:

Bolesławska Teofila, Biegalski Leon, Butryn Michał, Baranek Tomasz, Blaszka Jan, Brychcy Władysław, Białecki Edmund, Baber Leopold, Borowski Feliks, Brandt Bernard, Burczyk Stanisław, Bankowski Leon, Binczak Stanisław, Czerwiński Adam, Chomoncik Stefan, Chmielarczyk Stanisław, Chmura Maria, Chachuła Jerzy, Czerski Antoni, Chartoniuk Jan, Diabelec Roman, Fydrych Tadeusz, Francke Aleksander, Gawlikowski Jan, Gieleta Józef, Gorczyca Stefan, Gellert Tadeusz, Golak Stanisław, Gajkowski Antoni, Grochalski Józef, Hudowicz Stanisław, Harabczyk Marian, Harnasz Józef, Ignatiew Mikołaj, Janicki Roman, Jeżmański Franciszek, Jastrząb Alfred, Józefiak Idzi, Judkowiak Czesław, Jarmusz Henryka, Jaworski Michał, Jóźwiak Ludwik, Kopp Karol, Koprowski Edward, Kaczmarek Władysław, Kamaszyło Jan, Kukawka Walenty, Kirchner Maksymilian, Krajewski Stefan, Kretek Józef, Kowitz Anna, Kotuszewski Eugeniusz, Kucz Mirosław, Kurpanik Alojzy, Ligęza Kazimierz, Ludwiczak Wincenty, Lutowski Konrad, Łakomy Jan, Łopacki Franciszek, Łączny Władysław, Łapiński Feliks, Łukasik Antoni, Matuszewski Edward, Matusik Jan, Markiewicz Czesław, Michalski Jan, Mierzejewski Edward, Mikoś Kazimierz, Miłosz Feliks, Moszyk Władysław, Michalewski Dominik, Mądzy Stefan, Musielak Stanisław, Marcinowski Jan, Machnik Józef, Maszka Anna, Maliszewski Stanisław, Mielniczuk Władysław, Nowakowski Czesław, Naszora Michał, Naszora Mikołaj, Niedziela Franciszek, Ostrzygało Helena, Ossowski Jan, Olczak Tomasz, Piklikiewicz Seweryn, Pohrybieniuk Michał, Pufelski Maksymilian Poppa Leonard, Pilarski Jan, Przeliosz Agnieszka, Rutkowski Wiesław, Ryciak Józef, Słomka Franciszek, Sęk Stanisław, Sobik Waleria, Siudziński Wacław, Sokołowski Antoni, Sobkowiak Franciszek, Suplicki Bolesław, Skrzypkowski Józef, Szymikowski Bernard, Slazyk Julian, Schmidt Henryk, Wiertelak Franciszek, Włodarczak Roman, Woźny Władysław, Wasilewski Jan, Witkowski Leon, Wikieł Piotr, Wilczyński Kazimierz, Wilkowski Zygmunt, Woźny Jan, Wójcik Adam, Urban Michał, Zieliński Mieczysław, Zawłocki Franciszek, Zagórski Anastazy, Zalewski Zenon, Zieziulka Stanisław, Żechowski Zygmunt;

przez Centralny Zarząd Przedsiębiorstw Usługowych "Orbis":

Martynowicz Aurelia, Wójtowicz Józefa, Sokołowska Walentyna.