Likwidacja "Centrali Rybnej - Centrali Spółdzielczo-Państwowej".

Monitor Polski

M.P.1950.A-34.399

Akt indywidualny
Wersja od: 4 kwietnia 1950 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA HANDLU WEWNĘTRZNEGO
z dnia 13 marca 1950 r.
w sprawie likwidacji "Centrali Rybnej - Centrali Spółdzielczo-Państwowej".

Na podstawie art. 16 ustawy z dnia 21 maja 1948 r. o centralach spółdzielczo-państwowych (Dz. U. R. P. Nr 30, poz. 200) oraz zgodnie z § 38 statutu "Centrali Rybnej - Centrali Spółdzielczo-Państwowej", stanowiącego załącznik do zarządzenia Ministra Przemysłu i Handlu z dnia 22 grudnia 1948 r. w sprawie nadania statutu Centrali Rybnej, Centrali Spółdzielczo-Państwowej (Monitor Polski z 1949 r. Nr A-6, poz. 65) zarządza się po zasięgnięciu opinii Centralnego Związku Spółdzielczego, co następuje:
Centralę spółdzielczo-państwową pod nazwą: "Centrala Rybna - Centrala Spółdzielczo-Państwowa", zwaną dalej "Centrala", utworzoną zarządzeniem Ministra Przemysłu i Handlu z dnia 30 czerwca 1948 r., wydanym w porozumieniu z Ministrami: Skarbu i Żeglugi o przekształceniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą "Centrala Rybna" w centralę spółdzielczo-państwową pod nazwą "Centrala Rybna, Centrala Spółdzielczo-Państwowa" (Monitor Polski Nr A-63, poz. 439) stawia się z dniem 1 stycznia 1950 r. w stan likwidacji.
Czynność likwidatora pełnić będzie Ob. Leonard Leng.
Nadzór nad przeprowadzeniem likwidacji sprawować będzie powołana przez Ministra Handlu Wewnętrznego komisja, w skład której wchodzić będą: przewodniczący i 2 członkowie, wyznaczeni przez Ministra Handlu Wewnętrznego. Jednego z członków komisji Minister Handlu Wewnętrznego wyznaczy spośród kandydatów, przedstawionych przez Centralny Związek Spółdzielczy. Uchwały komisji zapadają większością głosów.
Likwidator zgłosi celem wpisania do rejestru handlowego otwarcie likwidacji Centrali.
Likwidator przedstawi Ministrowi Handlu Wewnętrznego do dnia 1 kwietnia 1950 r. do zatwierdzenia zaopiniowany przez komisję, powołaną zgodnie z § 3, plan i sposób likwidacji.
Plan likwidacji winien przewidywać:
1)
przekazanie agend Centrali, związanych z koordynowaniem, nadzorowaniem, kierowaniem i instruowaniem członków Centrali oraz z zapewnieniem tym członkom pomocy w zakresie prawidłowego wykonania zadań gospodarczych i ze szkoleniem - Centrali Spółdzielni, wskazanej przez Centralny Związek Spółdzielczy,
2)
przekazanie nieodpłatnie majątku Centrali przedsiębiorstwu państwowemu "Centrala Rybna", utworzonemu w trybie dekretu z dnia 3 stycznia 1947 r. (Dz. U. R. P. Nr 8, poz. 42).
Przedsiębiorstwo państwowe "Centrala Rybna" przejmując majątek Centrali przejmie do zapłaty zobowiązania Centrali i pokryje koszty jej likwidacji.
Przekazanie majątku Centrali przedsiębiorstwu państwowemu "Centrala Rybna" winno być stwierdzone protokółami zdawczo-odbiorczymi, podpisanymi przez likwidatora i przejmujące przedsiębiorstwo.
Likwidator w terminie do dnia 1 sierpnia 1950 r. przedstawi Ministrowi Handlu Wewnętrznego protokóły zdawczo-odbiorcze przekazania majątku Centrali i sprawozdanie z zakończenia likwidacji.

Na podstawie decyzji Ministra Handlu Wewnętrznego zatwierdzającej sprawozdanie o zakończeniu likwidacji - likwidator zgłosi wniosek o wykreślenie Centrali z rejestru handlowego.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą obowiązującą od dnia 1 stycznia 1950 r.