§ 4. - Koszty dodatkowe z tytułu zatrudnienia robotników zamiejscowych.

Monitor Polski

M.P.1953.A-80.956

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1954 r.
§  4.
1.
Koszty zatrudnienia robotników zamiejscowych planuje wykonawca w formie kosztorysu dodatkowego sporządzonego według wzoru i zgodnie z wymaganiami załącznika nr 1 do zarządzenia.
2.
Kosztorys dodatkowy należy sporządzać oddzielnie dla każdej budowy objętej jednym tytułem inwestycyjnym na podstawie wskaźników, o których mowa w § 3 ust. 3-5.
3.
Kosztorys, o którym mowa w ust. 1, sporządza:
1)
podwykonawca - dla robót wykonywanych własnymi siłami;
2)
generalny wykonawca - dla robót wykonywanych własnymi siłami oraz siłami podwykonawców na podstawie wskaźników wyznaczonych dla niego oraz podwykonawców.
4.
Kosztorys dodatkowy sporządzony przez generalnego wykonawcę jest wiążący dla inwestora w zakresie wysokości kosztów w nim podanych; inwestor sprawdza tylko, czy sumy kosztorysowe nie przekraczają wskaźników kosztów dodatkowych ustalonych przez właściwy centralny zarząd dla poszczególnych przedsiębiorstw (generalnego wykonawcy i podwykonawcy).
5. 2
Plany inwestycyjne i odpowiadające im plany produkcyjne wykonawstwa zarówno roczne, jak i kwartalno-miesięczne powinny zawierać tak w sumach ogólnych, jak w planach poszczególnych obiektów kwoty kosztów dodatkowych zatrudnienia pracowników zamiejscowych. Podstawę do wprowadzenia powyższych kwot do planu inwestora i wykonawcy stanowi dla danego przedsiębiorstwa wskaźnik, ustalony zgodnie z przepisami § 3 ust. 1.
2 § 4 ust. 5 dodany przez § 1 pkt 2 zarządzenia z dnia 20 stycznia 1954 r. (M.P.54.A-11.282) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1954 r.