Korzystanie z jednorazowych biletów służbowych na przejazd miejskimi środkami komunikacyjnymi.

Monitor Polski

M.P.1957.48.297

Akt utracił moc
Wersja od: 19 czerwca 1957 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA GOSPODARKI KOMUNALNEJ
z dnia 31 maja 1957 r.
w sprawie korzystania z jednorazowych biletów służbowych na przejazd miejskimi środkami komunikacyjnymi.

W związku z częścią I okólnika nr 40 Prezesa Rady Ministrów z dnia 23 lutego 1952 r. w sprawie zasad używania środków lokomocji do przejazdów miejscowych we władzach, urzędach i przedsiębiorstwach państwowych (Monitor Polski Nr 20, poz. 249) zarządza się, co następuje:
1.
Sprzedaż jednorazowych biletów służbowych, zwanych dalej "biletami służbowymi", należy do dyrekcji miejskich przedsiębiorstw komunikacyjnych.
2.
Bilety służbowe ważne są, przy uwzględnieniu przepisu § 2, na wykupione trakcje.
Bilet służbowy powinien być ostemplowany na odwrocie pieczątką zakładu pracy, który bilet wydał, oraz mieć skasowaną w sposób widoczny i trwały datę ważności biletu.
Pasażer korzystający z biletu służbowego obowiązany jest po wejściu do wozu niezwłocznie wręczyć bilet konduktorowi do skasowania.
1.
Bilety służbowe bez skasowanej w sposób widoczny i trwały daty ważności biletu oraz bez pieczątki zakładu pracy są stosownie do przepisów taryfowych miejskich przedsiębiorstw komunikacyjnych nieważne i będą zabierane przez służbę ruchu.
2.
Wobec pasażera usiłującego korzystać z komunikacji miejskiej na podstawie biletu służbowego bez pieczątki zakładu pracy i bez skasowania w sposób widoczny i trwały daty ważności biletu mają zastosowanie przepisy miejskich przedsiębiorstw komunikacyjnych dotyczące osób usiłujących korzystać z przejazdów bez biletu.
Traci moc pismo okólne nr 10 Ministra - Szefa Urzędu Rady Ministrów z dnia 7 maja 1954 r. w sprawie jednorazowych biletów służbowych na przejazd miejskimi środkami komunikacyjnymi (Monitor Polski Nr A-48, poz. 669).
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.