Rozdział 4 - Przepisy przejściowe i końcowe. - Kierowanie żołnierzy zwolnionych z zawodowej służby wojskowej do pracy lub do pełnienia funkcji związanych z obronnością kraju.

Monitor Polski

M.P.1973.31.192

Akt utracił moc
Wersja od: 18 czerwca 1988 r.

Rozdział  4

Przepisy przejściowe i końcowe.

§  14.
1.
W razie rozwiązania stosunku pracy z żołnierzem, który otrzymuje częściową emeryturę wojskową i zamierza nadal pracować, żołnierza tego kieruje się do pracy w trybie określonym w zarządzeniu.
2.
Wniosek o skierowanie do pracy powinien być zgłoszony do powiatowego sztabu wojskowego nie później niż w ciągu 30 dni od dnia rozwiązania stosunku pracy, a jeżeli rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło z powodu przedłużającej się choroby lub usprawiedliwionej nieobecności w pracy z innych przyczyn - w ciągu 30 dni od dnia ustania przyczyny, która spowodowała rozwiązanie stosunku pracy.
3.
Prawo ponownego skierowania do pracy w trybie określonym w zarządzeniu nie przysługuje w razie rozwiązania z żołnierzem stosunku pracy bez wypowiedzenia z jego winy.
§  15.
Żołnierze zwolnieni z zawodowej służby wojskowej przed dniem wejścia w życie zarządzenia, zatrudnieni na stanowiskach pracy nie związanych z obronnością kraju, mogą złożyć wniosek o skierowanie w trybie niniejszego zarządzenia do pracy lub do pełnienia funkcji na stanowiskach związanych z obronnością kraju.
§  16.
Do żołnierzy, którym przysługuje pełna emerytura wojskowa albo którzy ukończyli 55 lat życia (kobiety - 50 lat), przepisy zarządzenia stosuje się w miarę istniejących możliwości.
§  17.
Traci moc zarządzanie nr 34 Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 kwietnia 1964 r. w sprawie zasad i trybu kierowania do pracy żołnierzy zwolnionych z wojskowej służby zawodowej (Monitor Polski Nr 28, poz. 125).
§  18.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 sierpnia 1973 r.