Dopuszczenie uproszczonej dokumentacji technicznej w zakresie drobnych inwestycji, dokonywanych przez niektóre jednostki gospodarki uspołecznionej.

Monitor Polski

M.P.1951.A-33.413

Akt utracił moc
Wersja od: 6 września 1951 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA HANDLU WEWNĘTRZNEGO
z dnia 10 marca 1951 r.
w sprawie dopuszczenia uproszczonej dokumentacji technicznej w zakresie drobnych inwestycji, dokonywanych przez niektóre jednostki gospodarki uspołecznionej.

Na podstawie § 25 instrukcji, stanowiącej załącznik do zarządzenia Przewodniczącego Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego z dnia 3 maja 1950 r. w sprawie zasad sporządzania i zatwierdzania dokumentacji technicznej dla inwestycji zarządza się, co następuje:
Dopuszcza się stosowanie uproszczonej dokumentacji technicznej dla drobnych inwestycji dokonywanych w 1951 r. w zakresie detalicznego obrotu towarowego oraz żywienia zbiorowego przez następujące jednostki gospodarki uspołecznionej:

Centralą Jajczarsko-Drobiarską,

Centralę Handlową Przemysłu Papierniczego,

Centralę Rybną,

Centralę Odzieżową,

Centralę Tekstylną,

Centralę Handlową Przemysłu Skórzanego,

Centralny Zarząd Przemysłu Gastronomicznego,

Centralny Zarząd Przemysłu Mięsnego,

przedsiębiorstwa Miejskiego Handlu Detalicznego,

spółdzielnie zrzeszone w Centrali Rolniczej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska",

spółdzielnie zrzeszone w Związku Spółdzielni Spożywców,

Centralę Ogrodniczą,

Centralny Zarząd Przemysłu Mleczarskiego,

Centralę Jubilerską.

Przez drobne inwestycje, o których mowa w niniejszym zarządzeniu, rozumieć należy inwestycje, określone tym mianem w § 1 zarządzenia Ministra Handlu Wewnętrznego z dnia 17 czerwca 1950 r. w sprawie stosowania uproszczeń przy konstruowaniu planu inwestycyjnego 1951 r.
Uproszczona dokumentacja techniczna powinna zawierać:
a)
założenia generalne według wzoru opracowanego przez Ministerstwo Handlu Wewnętrznego (Departament Inwestycji) zgodnie z § 26 instrukcji powołanej we wstępie;
b)
kosztorys sporządzony na każdy obiekt oddzielnie zgodnie z obowiązującymi przepisami wraz z analizą: co do robocizny - opartą na katalogu norm i cen jednostkowych, w odniesieniu zaś do materiałów - na kosztorysach wzorcowych P.N.B. albo opracowaną według cennika robót budowlanych i instalacyjnych Ministerstwa Budownictwa na rok 1950 (wydawnictwo Nr 42);
c)
wykaz materiałów i robocizny na każdy obiekt oddzielnie;
d)
rysunek architektoniczny elewacji - w przypadku, gdy czynione inwestycje połączone są ze zmianą elewacji budynku - oraz rysunek architektoniczny urządzenia wnętrza;
e)
rysunek konstrukcyjny wraz z obliczeniem wprowadzonych elementów konstrukcyjnych - w przypadkach, gdy na skutek zmian w konstrukcji budynku może nastąpić naruszenie jego elementów statycznych.
Zarządzenie niniejsze nie narusza w niczym innych przepisów obowiązujących w zakresie przedmiotów unormowanych tym zarządzeniem, w szczególności dotyczących kubatury, powierzchni użytkowej, zaplecza i wyposażenia lokali objętych drobnymi inwestycjami.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 1 stycznia 1951 r.
1 § 1 zmieniony przez § 1 zarządzenia z dnia 13 lipca 1951 r. (M.P.51.A-79.1100) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 6 września 1951 r.