§ 3. - Dokumentacja przemiału gospodarczego zbóż i przemiału umownego.

Monitor Polski

M.P.1964.19.86

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1969 r.
§  3.
1.
Młyny, kaszarnie, wiatraki i samodzielne śrutowniki prowadzące uproszczoną dokumentację przemiału gospodarczego zbóż obowiązane są do ustalania (wyliczania) wygospodarowanych oszczędności przemiałowych przez porównywanie faktycznego stanu zboża i produktów przemiału z ich stanem książkowym.
2.
Wyliczenie oszczędności przemiałowych powinno być przeprowadzone przy zakładaniu dokumentacji ustalonej zarządzeniem, a następnie:
1)
co najmniej raz w miesiącu w młynach, kaszarniach, wiatrakach i samodzielnych śrutownikach pozostających w zarządzie i użytkowaniu prezydiów rad narodowych i innych jednostek gospodarki uspołecznionej oraz w punktach wymiany zboża na produkty przemiału, świadczących jednocześnie usługi w zakresie śrutowania zboża,
2) 1
co najmniej raz na pół roku w młynach, kaszarniach, wiatrakach i samodzielnych śrutownikach jednostek gospodarki nie uspołecznionej.
3.
Wyliczenie oszczędności przemiałowych powinno być udokumentowane protokołem, stwierdzającym faktyczny i ewidencyjny stan zboża i produktów przemiału na dzień wyliczenia oszczędności przemiałowych oraz stan ilościowy wygospodarowanych oszczędności.
4.
Do protokołu powinny być dołączone spisy zbóż i produktów przemiału znajdujących się w młynie, kaszarni, wiatraku lub samodzielnym śrutowniku na dzień wyliczenia oszczędności przemiałowych, wyliczenia stanu ewidencyjnego zbóż i produktów przemiału oraz wyliczenia oszczędności przemiałowych, sporządzone oddzielnie dla każdego rodzaju zboża.
5.
Szczegółowe zasady wyliczania oszczędności przemiałowych oraz sposób sporządzania protokołu określi Minister Przemysłu Spożywczego i Skupu w odrębnej instrukcji.
1 § 3 ust. 2 pkt 2 zmieniony przez § 1 pkt 1 zarządzenia z dnia 19 listopada 1968 r. (M.P.68.49.341) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1969 r.