Monitor Polski

M.P.1955.96.1299

| Akt indywidualny
Wersja od: 26 października 1955 r.

UCHWAŁA
RADY PAŃSTWA
z dnia 20 lipca 1955 r.
nr 0/1311.

W 10 rocznicę Polski Ludowej za zasługi w pracy zawodowej i społecznej odznaczeni zostają następujący pracownicy i działacze rad narodowych z terenu województwa krakowskiego:
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

1. Mrugacz Tadeusz s. Szymona.

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz II

2. inż. Asler Roman s. Władysława, 3. Łabuz Józef s. Anastazego, 4. Kozioł Stanisław s. Jana, 5. Szymacha Stanisław s. Witolda.

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

6. Białas Jan s. Antoniego, 7. Blak Józef, 8. Drelichowski Józef s. Andrzeja, 9. inż. Dziuba Feliks s. Jana, 10. Eimer Alfred, 11. Eustachiewicz Kazimierz s. Władysława, 12. Gancarczyk Jan, 13. Gesing Franciszek, 14. Jawniakowa-Chwałowa Janina, 15. Łącki Błażej s. Ignacego, 16. Mancewicz Jan s. Ignacego, 17. Marcela Jan s. Bartłomieja, 18. Piechno Zygmunt s. Franciszka, 19. Sowa Konturek Maria c. Jana, 20. Susuł Stanisław s. Jana, 21. Walaszek Bronisław s. Franciszka, 22. Wiener Maurycy s. Izaaka, 23. Woner Tadeusz, 24. Zarzycki Zdzisław.

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

25. Bilski Stanisław, 26. Boguszewski Bogdan, 27. dr Bulanda Leopold, 28. Dudzik Jan, 29. Gibała Janina c. Wincentego, 30. Jakimiuk Helena c. Aleksandra, 31. Kaczmarczyk Franciszek, 32. Kaczmarczyk Teofila c. Andrzeja, 33. Kowalska Maria c. Józefa, 34. Krzysztowczyk Marian, 35. Kulas Jan s. Marcina, 36. Kunik Eleonora c. Pawła, 37. Łabędź Józef s. Filipa, 38. Majbruch Aron, 39. Marzec Jan s. Piotra, 40. Masłowiec Jakub, 41. Matusik Ignacy s. Jana, 42. Mielczarek Edmund, 43. Nowak Józef s. Jana, 44. Nowicki Mikołaj s. Józefa, 45. Pasadyn Kazimierz s. Andrzeja, 46. Piątek Andrzej, 47. Skrzypek Józef, 48. Słowakiewicz Andrzej, 49. Soliński Kazimierz, 50. Staszczak Andrzej s. Jana, 51. Szlapak Helena, 52. Szpil Aleksander s. Jana, 53. Trulicz Krystyna, 54. Urbańczyk Mieczysław, 55. Wacławek Adam, 56. Wadas Władysław s. Nikodema, 57. Walas Włodzimierz, 58. Zych Zdzisław.

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

59. Komocki Bogdan s. Piotra, 60. Pstrągowski Józef s. Stanisława, 61. Sciórka Franciszek s. Franciszka.