Monitor Polski

M.P.1954.108.1483

| Akt indywidualny
Wersja od: 19 listopada 1954 r.

UCHWAŁA
RADY PAŃSTWA
z dnia 20 lipca 1954 r.
nr 0/672.

W 10 rocznicę Polski Ludowej za zasługi w dziedzinie służby zagranicznej odznaczeni zostają:
KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

1. Birecki Henryk s. Maurycego, 2. Trojanowski Stanisław s. Piotra.

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

3. Findziński Tadeusz s. Ludwika.

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

4. Larysz Rudolf s. Klemensa.

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

5. Brzeziński Henryk s. Jana, 6. Cerekwicki Eugeniusz s. Stefana, 7. Doroż Jan s. Stanisława, 8. Fratczak Stanisław s. Piotra, 9. Friedman Alfred s. Maurycego, 10. Fryda Kazimierz s. Jana, 11. Gołębiowski Mieczysław s. Aleksandra, 12. Gumkowski Kazimierz s. Mariana, 13. Gutkowski Jerzy s. Wiktora, 14. Hellman Marek s. Karola, 15. Jaroszek Henryk s. Jana, 16. Jurys Idalia c. Stanisława, 17. Kot Jan s. Ignacego, 18. Krawczyk Zygmunt s. Piotra, 19. Kunowski Władysław s. Konstantego, 20. Lewandowski Bohdan s. Zygmunta, 21. Mrozek Józef s. Jana, 22. Słuczański Edward s. Stanisława, 23. Smiganowski Kazimierz s. Adama, 24. Stroczan Helena c. Stefana, 25. Szybek Leon s. Jakuba, 26. Urbaniak Czesław s. Józefa, 27. Wiśniewski Tadeusz s. Edmunda.

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz II

28. Broż Roman s. Jana, 29. Fraś Franciszek s. Ludwika, 30. Gembarowski Bronisław s. Ignacego, 31. Grabowski Włodzimierz s. Ludwika, 32. Mazurek Stanisław s. Aleksandra.

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

33. Abramowicz Łazarz s. Borysa, 34. Androsiuk Marianna c. Franciszka, 35. inż. Artymowicz Mikołaj s. Stefana, 36. Bartosik Marian s. Juliana, 37. Chmist Józef s. Wincentego, 38. Czapliński Zbigniew s. Mariana, 39. Cześnik Kazimierz s. Grzegorza, 40. Czerwiński Janusz s. Edwarda, 41. Forys Janina c. Antoniego, 42. Fuks Celina c. Antoniego, 43. Głowacki Czesław s. Stanisława, 44. Grodecki Tadeusz s. Stanisława, 45. Hanczewski Teodor s. Franciszka, 46. Kocieliński Jan s. Jana, 47. Krobicka Maria c. Michała, 48. Markiewicz Szczepan s. Macieja, 49. Matczak Zygmunt s. Władysława, 50. inż. Matyjaszkiewicz Eugeniusz s. Ryszarda, 51. Miaskiewicz Władysław s. Franciszka, 52. Migdał Stefan s. Michała, 53. Misiak Stanisław s. Mieczysława, 54. Mliczek Franciszek s. Jana, 55. Morenc Franciszek s. Franciszka, 56. Morowicz Mieczysław s. Joachima, 57. Parzyniewska Zofia c. Ludwika, 58. Piechowiak Teodor s. Franciszka, 59. Pochmarski Henryk s. Ferdynanda, 60. Smolak Józef s. Władysława, 61. Stachyra Władysław s. Stanisława, 62. Stala Stanisław s. Wincentego, 63. Szczygieł Leonard s. Ignacego, 64. Szell Leon s. Salomona, 65. Wichłacz Mieczysław s. Jana, 66. Witek Stanisława c. Romana, 67. Wołcz Stanisław s. Antoniego, 68. Wyczyńska Kazimiera c. Józefa, 69. Żyto Róża c. Judy.

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

70. Burcicki Kazimierz s. Stanisława, 71. Cesarz Fabian s. Hieronima, 72. Czereśnia Celina c. Abrama, 73. Fitas Marian s. Franciszka, 74. Krzyżanowski Cezary s. Hipolita, 75. Latacz Janina c. Sylwestra, 76. Malmon Zofia c. Ksawerego, 77. Matuszewska Wiesława c. Józefa, 78. Oczkowska Bronisława c. Józefa, 79. Piotrowski Jerzy s. Leona, 80. Rykaczewski Stanisław s. Antoniego, 81. Siwiak Leon s. Kazimierza, 82. Sląski Józef, 83. Węc Stanisław s. Józefa, 84. Witkowski Jan s. Jana, 85. Wroński Jan s. Macieja.