Monitor Polski

M.P.1954.100.1231

| Akt indywidualny
Wersja od: 27 października 1954 r.

UCHWAŁA
RADY PAŃSTWA
z dnia 10 lipca 1954 r.
nr 0/404.

W 10 rocznicę Polski Ludowej za zasługi w pracy zawodowej w dziedzinie przemysłu drobnego i rzemiosła odznaczeni zostają:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz II

1. Simbierowicz Mieczysław s. Kazimierza, 2. Zaremba Józef s. Witolda.

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

3. Bielawski Leander s. Władysława, 4. Czarnocki Remigiusz s. Edwarda, 5. Frąckiewicz Julian s. Michała, 6. Galecki Mieczysław s. Aleksandra, 7. Gawlicki Julian s. Stanisława, 8. Gold Franciszek s. Szymona, 9. Grynberg Michał s. Beniamina, 10. Juniter Henryk s. Leona, 11. Jurczakowski Stefan s. Franciszka, 12. Kitnar Józef, 13. Król Stanisław s. Stanisława, 14. Lewental Norbert s. Rafała, 15. Marks Władysław s. Jana, 16. Mirek Jan s. Jana, 17. Mosiężny Władysław s. Jana, 18. Sadłowski Julian s. Aleksandra, 19. Skutecki Leonard, 20. Stroiński Stanisław s. Edmunda, 21. Świetlik Wiktor s. Nikodema, 22. Szuladziński Antoni s. Juliana, 23. Tawczyński Kazimierz s. Jana, 24. Wiśniewski Andrzej s. Ignacego, 25. Wlezień Kazimierz s. Kazimierza, 26. Woźniak Marian s. Wawrzyńca, 27. Woźniakiewicz Stanisław s. Józefa.

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz II

28. Jasiński Józef s. Sylwestra, 29. Krawczyk Stanisław s. Stanisława, 30. Waluk Antoni s. Adama.

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

31. Ajzenman Gedali s. Szmula, 32. Andrzejewski Antoni s. Józefa, 33. Bieliński Kazimierz s. Józefa, 34. Borstyn Leon s. Zachariasza, 35. Bukowiecki Zdzisław s. Stanisława, 36. Cwojdziński Antoni s. Szczepana, 37. Chwalba Jan s. Leonarda, 38. Cydzik Stanisław s. Walentego, 39. Cywiński Antoni s. Franciszka, 40. Diamand Tadeusz s. Lejba, 41. Dobak Stanisław s. Stefana, 42. Gołębiowski Bolesław s. Bogusława, 43. Goliński Juliusz s. Józefa, 44. Grajewski Kazimierz s. Stefana, 45. Grynsztajn Mieczysław s. Chaima, 46. Gryszpanowicz Barbara c. Władysława, 47. Herman Franciszek, 48. Hoffman Zygmunt s. Franciszka, 49. Ilecki Wiesław s. Mikołaja, 50. Jechorek Karol s. Jana, 51. Józefik Andrzej s. Jakuba, 52. inż. Kissin Stanisław s. Edmunda, 53. Kistryn Tadeusz s. Stanisława, 54. Kolasiński Eugeniusz s. Józefa, 55. Korsak Jan s. Leona, 56. Kostecki Władysław s. Stanisława, 57. Kowalewska Halina c. Konstantego, 58 Krawczyk Stanisław s. Stanisława, 59. Kraszewski Włodzimierz s. Stanisława, 60. Ksyk Maria c. Jana, 61. Kudła Mieczysław s. Michała, 62. Kumur Zdzisław s. Feliksa, 63. Lange Emanuel s. Stanisława, 64. Lichtensztein Leon s. Leona, 65. Łukiewski Józef s. Franciszka, 66. Malinowska Stanisława c. Władysława, 67. Mańko Jan s. Antoniego, 68. Meissner Zbigniew, 69. Michalski Ludwik Marian s. Władysława, 70. Minkiewicz Halina c. Jana, 71. Moszkowicz Bronisław s. Moszka, 72. Muszyński Nikodem s. Ludwika, 73. Olesiński Bernard s. Franciszka, 74. Pachońska Zofia c. Franciszka, 75. Palmowski Tadeusz s. Aleksandra, 76. Pietrzak Leonard s. Bartłomieja, 77. Pinior Alojzy s. Roberta, 78. Podsiadło Mirosław s. Stanisława, 79. Pobol Aleksy s. Wincentego, 80. Polarczyk Stefan, 81. Poliszuk Leon s. Mojżesza, 82. Połujkis Piotr s. Sylwestra, 83. Pruski Zbigniew s. Henryka, 84. Romańczuk Albin s. Adama, 85. Rosolak Michał s. Władysława, 86. Rutkiewicz Wirgiliusz s. Remigiusza, 87. Rybczyński Włodzimierz s. Czesława, 88. Salamonowski Józef s. Franciszka, 89. Sielicki Longin s. Władysława, 90. Siwkowski Jan s. Michała, 91. Skolicki Zbigniew s. Pawła, 92. Skrzydelski Antoni s. Ignacego, 93. Skrzydło Andrzej s. Pawła, 94. Sławiński Jerzy s. Bolesława, 95. Słowikowski Feliks s. Bolesława, 96. Staniszewski Piotr s. Jerzego, 97. Studziński Jerzy s. Jana, 98. Szwej Helena c. Józefa, 99. Szydzikowski Kazimierz s. Jana, 100. Szymańczak Pelagia c. Pawła, 101. Tomaszewicz Tadeusz s. Aleksandra, 102. Wagner Aleksandra, 103. Wawrzonek Władysław s. Józefa, 104. Wielgosz Zdzisław s. Jana, 105. Wieloński Stanisław s. Czesława, 106. Włodarczyk Edward s. Józefa, 107. Wojtowicz Mieczysław s. Józefa, 108 Wrona Władysław s. Jakuba, 109. Wrede Jan s. Henryka, 110. Zakrzewski Kazimierz, 111. Zalewska Krystyna c. Stanisława, 112. Zawadzka Zofia c. Leona, 113. Zaruski Lucjan s. Rocha, 114. Zwoliński Jan s. Stanisława.

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

115. Bralska Zenobia c. Eugeniusza, 116. Brzozowski Józef s. Leonarda, 117. Cegłowska Eugenia c. Feliksa, 118. Dębowiak Florian s. Franciszka. 119. Gago Wincentyna c. Tomasza, 120. Hippner Władysława c. Benedykta, 121. Jarczak Maria c. Jana, 122. Jezierska Alicja c. Władysława, 123. Kahn Aleksander s. Aleksandra, 124. Kępka Aleksandra c. Jana, 125. Kicińska Halina c. Stanisława, 126. Kołbuk Józef s. Piotra 127 Kozłowska Helena c. Szczepana 128. Kraczkiewicz Krystyna c. Konstantego, 129. Kucharski Czesław s. Władysława, 130. Kuderska Janina c. Leona, 131. Kurowska Leokadia c. Józefa, 132. Lesińska Stanisława, 133. Majowa Romana c. Henryka, 134. Menżyńska Natalia c. Dymitra, 135. Mioduszewski Zdzisław s. Stefana, 136. Myśliborska Zofia c. Józefa, 137. Ostrowska Albina c. Bronisława, 138. Ożerski Zbigniew s. Ludwika, 139. Pierzchała Henryk s. Jakuba, 140. Pirogowa Maria c. Jana, 141. Płaczkowski Tadeusz s. Józefa, 142. Polkowski Tadeusz s. Kazimierza 143. Pulińska Henryka c. Henryka, 144. Rusek Henryk s. Eugeniusza, 145. Rutkowska Stanisława c. Aleksandra, 146. Stojecki Józef s. Aleksandra, 147. Szymańska Stanisława, 148. Urbański Antoni s. Jana, 149. Więsyk Marian s. Piotra, 150. Wióra Natalia c. Wojciecha, 151. Wnorowski Stanisław s. Teofila, 152. Wojcik Ignacy s. Adama, 153. Wyszyńska Wanda c. Antoniego, 154. Zdanowicz Józefa c. Ignacego, 155. Zdziechowski Mieczysław s. Kacpra.