Zwrot cła przy wywozie niektórych przetworów mięsnych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1930.2.10

Akt utracił moc
Wersja od: 16 stycznia 1930 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRÓW: SKARBU, PRZEMYSŁU I HANDLU ORAZ ROLNICTWA
z dnia 9 stycznia 1930 r.
w sprawie zwrotu cła przy wywozie niektórych przetworów mięsnych.

Na podstawie art. 7 punkt d) ustawy z dnia 31 lipca 1924 r. w przedmiocie uregulowania stosunków celnych (Dz. U. R. P. Nr. 80, poz. 777) zarządza się co następuje:
Przy wywozie zagranicę poniżej wyszczególnionych przetworów mięsnych, wytworzonych na polskim obszarze celnym, przyznaje się zwrot cła, uiszczonego za sprowadzone z zagranicy i zużyte do wyrobu tych przetworów materjały podług następujących norm:

od wszelkiego rodzaju przetworów mięsnych: solonych, peklowanych, wędzonych, suszonych lub konserwowanych również w puszkach, słoniny solonej lub wędzonej, smalcu - za 100 kg łącznie z wagą bezpośredniego opakowania ..... zł 15.

Przepis powyższy nie dotyczy zwrotu cła przy wywozie bekonów i szynek, który unormowany jest w rozporządzeniu z dnia 17 grudnia 1928 r. w sprawie zwrotu cła przy wywozie bekonów i szynek (Dz. U. R. P. z 1929 r. Nr. 4, poz. 39).

Zwrot cła z tytułu wymienionego w § 1 niniejszego rozporządzenia uskutecznia się zapomocą kwitów wywozowych, wystawianych każdorazowo przez upoważnione do tego urzędy celne na podstawie zaświadczeń Ministerstwa Przemysłu i Handlu, po stwierdzeniu wywozu towaru zagranicę.
Kwity wywozowe opiewają na okaziciela, zachowując ważność na przeciąg 9 miesięcy od daty ich wystawienia i mogą służyć do uiszczania należności celnych za wszelkie towary, sprowadzane z zagranicy, w każdym z urzędów, upoważnionych do wystawiania kwitów,
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie piątego dnia po ogłoszeniu.