Zwrot cła przy wywozie naturalnego masła krowiego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1934.96.884

Akt utracił moc
Wersja od: 30 października 1934 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SKARBU
z dnia 25 października 1934 r.
w porozumieniu z Ministrami: Przemysłu i Handlu oraz Rolnictwa i Reform Rolnych w sprawie zwrotu cła przy wywozie naturalnego masła krowiego.

Na podstawie art. 23 ust. 1 lit. b) rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 27 października 1933 r. o prawie celnem (Dz. U. R. P. Nr. 84, poz. 610) zarządza się co następuje:
Przy wywozie zagranicę naturalnego masła krowiego, wytworzonego w kraju, przyznaje się zwrot cła, uiszczonego za sprowadzone z zagranicy i zużyte do wyrobu tego towaru narzędzia i maszyny, według następującej normy:

za 100 kg naturalnego masła krowiego zł 6.-

Stawkę zwrotu cła należy rozumieć od 100 kg wagi netto.

Do odprawy wywozowej za zwrotem cła towaru, wymienionego w § 1 rozporządzenia niniejszego, są uprawnione wszystkie urzędy celne kolejowe, morskie i pocztowe, położone na polskim obszarze celnym oraz urzędy celne drogowe: Bądecz, Brzeziny Śląskie, Czarnków, Dębno Polskie, Dobrzeć, Długie Nowe, Jeziorki, Kopanica, Łagiewniki, Łagiewniki Śląskie (Szyb Reden), Pawłów, Skoroszewo, Słupia, Szarlej, Ujście i Zbarzewo.
Na dowód przyznania zwrotu cła z tytułu wymienionego w § 1 rozporządzenia niniejszego urząd celny, dokonywający odprawy wywozowej, wystawi kwit wywozowy, na podstawie zaświadczenia eksportowego, wydanego przez izbę przemysłowo-handlową lub organizację gospodarczą i po stwierdzeniu wywozu towaru zagranicę; jednak kwity te za masło wywiezione przez urzędy celne drogowe: w Brzezinach Śląskich, Łagiewnikach, Łagiewnikach Śląskich (Szyb Reden) i Szarleju, mogą być wystawiane tylko przez urząd celny w Chorzowie, a za masło, wywiezione przez inne wyżej wymienione urzędy celne, drogowe - tylko przez urząd celny w Poznaniu.
Kwity wywozowe opiewają na okaziciela, ważne są w ciągu roku od daty ich wystawienia i służą do otrzymania przyznanego zwrotu cła w gotówce w następujących urzędach celnych: 1) Bielsko, 2) Bydgoszcz, 3) Chebzie, 4) Chojnice, 5) Chorzów, 6) Cieszyn, 7) Gdynia, 8) Goleszów, 9) Grajewo, 10) Grudziądz, 11) Katowice, 12) Kraków, 13) Leszno, 14) Lubliniec, 15) Lwów, 16) Ławoczne, 17) Łódź, 18) Łupków, 19) Miasteczko, 20) Muszyna, 21) Podwołoczyska, 22) Poznań, 23) Przemyśl, 24) Raczki, 25) Rawicz, 26) Sianki, 27) Śniatyń - Załucze, 28) Sośnie, 29) Sosnowiec, 30) Stanisławów, 31) Stołpce, 32) Strzebielino, 33) Sumina, 34) Tczew, 35) Toruń, 36) Turmont, 37) Warszawa, 38) Wilno, 39) Zachacie, 40) Zbąszyń, 41) Zdołbunów, 42) Zduny, 43) Zebrzydowice, 44) Zwardoń oraz wszystkie urzędy celne I klasy w okręgu Dyrekcji Ceł w Gdańsku.
Wykaz izb przemysłowo-handlowych i organizacyj gospodarczych, uprawnionych do wydawania zaświadczeń eksportowych, o których mowa w § 3 rozporządzenia niniejszego będzie ustalał Minister Przemysłu i Handlu w porozumieniu z Ministrem Skarbu oraz Ministrem Rolnictwa i Reform Rolnych i ogłaszał w dzienniku urzędowym "Monitor Polski".
Postępowanie związane z przyznawaniem zwrotów ceł przy wywozie naturalnego masła krowiego oraz z realizacją kwitów wywozowych ustali Minister Skarbu w drodze rozporządzenia.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie 30 października 1934 r. i obowiązuje do odwołania z tem, że rozporządzenie odwołujące zostanie ogłoszone przynajmniej na dwa miesiące przed terminem wejścia jego w życie.