Zwrot ceł przy wywozie żelazocjanków, błękitów oraz ługu potasowego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1928.47.467

Akt utracił moc
Wersja od: 1 kwietnia 1928 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRÓW: SKARBU, PRZEMYŚLU I HANDLU ORAZ ROLNICTWA
z dnia 4 kwietnia 1928 r.
w sprawie zwrotu cel przy wywozie żelazocjanków, błękitów oraz ługu potasowego.

Na podstawie art. 7 ustęp d) ustawy z dnia 31 lipca 1924 r. w przedmiocie uregulowania stosunków celnych (Dz. U. R. P. Nr. 80, poz. 777) zarządza się co następuje:
Przy wywozie zagranicę żelazocjanków, błękitów oraz ługu potasowego, wytworzonych w kraju, zezwala się na zwrot cła, uiszczonego za sprowadzone z zagranicy materjały zużyte do wyrobu tych towarów, podług następujących norm:
za100 kg.żelazocjanku potasowegozł.17.80
"100 kg.żelazocjanku sodowego"12.50
"100 kg.błękitów: paryskiego i "Milori""24.-
"100 kg.ługu potasowego"2.10
Zwrot cła z tytułu, wymienionego w § 1 niniejszego rozporządzenia, uskutecznia się zapomocą kwitów wywozowych, wystawionych każdorazowo przez upoważnione do tego urzędy celne na podstawie zaświadczeń związków eksportowych, po stwierdzeniu występu towarów zagranicę.
Kwity wywozowe opiewają na okaziciela, zachowując ważność na przeciąg 9 miesięcy od daty ich wystawienia i mogą służyć do uiszczania należności celnych za wszelkie towary, sprowadzane z zagranicy, w każdym z urzędów, upoważnionych do wystawiania kwitów.
Wykaz związków eksportowych, uprawnionych do wydawania powyżej wymienionych zaświadczeń, będzie ustalony przez Ministra Skarbu w porozumieniu z Ministrem Przemysłu i Handlu i ogłoszony w Dzienniku Urzędowym "Monitor Polski".
Przepisy wykonawcze do niniejszego rozporządzenia wyda Minister Skarbu.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą obowiązującą od 1 kwietnia 1928 r. Rozporządzenie to obowiązuje do dnia 31 grudnia 1928 r. włącznie.