Zwrot ceł przy wywozie lnu i pakuł lnianych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1934.3.11

Akt utracił moc
Wersja od: 12 stycznia 1934 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRÓW: SKARBU, PRZEMYSŁU I HANDLU ORAZ ROLNICTWA I REFORM ROLNYCH
z dnia 30 grudnia 1933 r.
w sprawie zwrotu ceł przy wywozie lnu i pakuł lnianych.

Na podstawie art. 7 punkt d) ustawy z dnia 31 lipca 1924 r. w przedmiocie uregulowania stosunków celnych (Dz. U. R. P. Nr. 30, poz. 777) zarządza się co następuje:
Przy wywozie zagranicę lnu i pakuł lnianych, wytworzonych na polskim obszarze celnym, przyznaje się zwrot cła, uiszczonego za sprowadzone z zagranicy i użyte do wytwarzania powyższych produktów urządzenia, według następujących norm:

za 100 kg lnu trzepanego i lnu czesanego zł 10.-

za 100 kg pakuł lnianych - wyczesek (kądzieli) - oraz pakuł lnianych trzepanych i szarpanych " 5.-

Wymienione towary nie mogą zawierać paździerzy lub innych zanieczyszczeń więcej niż: len trzepany - 10%, len czesany - 4%, pakuły lniane - wyczeski (kądziele) - 8% oraz pakuły lniane trzepane i szarpane - 13%.

Zwrot cła z tytułu, wymienionego w § 1 rozporządzenia niniejszego, uskutecznia się zapomocą kwitów wywozowych, wystawianych przez wszystkie kolejowe, morskie, rzeczne oraz pocztowe urzędy celne na podstawie zaświadczeń Ministerstwa Przemysłu i Handlu po stwierdzeniu wywozu towarów zagranicę.
Kwity wywozowe opiewają na okaziciela, ważne są w przeciągu roku od daty ich wystawienia i służą do otrzymania w gotówce przyznanego zwrotu cła.

Wykaz urzędów celnych, upoważnionych do realizowania wymienionych kwitów wywozowych, oraz tryb postępowania przy realizowaniu tych kwitów ustala Minister Skarbu i ogłasza w Dzienniku Urzędowym "Monitor Polski".

Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem 15 stycznia 1934 r. Jednocześnie traci moc obowiązującą rozporządzenie z dnia 12 kwietnia 1930 r. (Dz. U. R. P. Nr. 41, poz. 355).