Zwalnianie od zamknięcia celnego niektórych składów celnych, przeznaczonych do przechowywania pewnego rodzaju towarów.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1935.11.58

Akt utracił moc
Wersja od: 31 grudnia 1938 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SKARBU
z dnia 31 stycznia 1935 r.
w sprawie zwalniania od zamknięcia celnego niektórych składów celnych, przeznaczonych do przechowywania pewnego rodzaju towarów.

Na podstawie art. 62 ust. 7 i 135 rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 27 października 1933 r. o prawie celnem (Dz. U. R. P. Nr. 84, poz. 610) zarządzam co następuje:
Od zamknięcia celnego mogą być zwalniane poszczególne składy celne przeznaczone do przechowywania pszenicy, żyta, jęczmienia, owsa, gryki, tatarki, prosa, kukurydzy, końskiego zęba, zbóż osobno nie wymienionych, grochu, fasoli, bobu jadalnego, soczewicy, łubinu, wyki, peluszki, seradeli, bobiku, strączkowych osobno nie wymienionych, nasion i owoców oleistych, oprócz osobno w taryfie wymienionych, kopry, ryżu surowego, słodu, kalafonii, drobiu bitego, śledzi solonych przywożonych w opakowaniu beczkowym, jaj, masła, bloków piaskowych, kostki brukowej, bloków granitowych, rud wszelkiego rodzaju, antracytu, smoły, asfaltu, tłuszczów i olejów roślinnych, tłuszczów z wszelkich zwierząt morskich, olejów z wszelkich zwierząt morskich, mąki skażonej, śrutów skażonych, otrąb, makuchów, wysłodków buraczanych wszelkich, żużli Thomasa, drewna, beczek próżnych, skrzyń próżnych, łomu żeliwnego i żelaznego oraz przedmiotów, które ze względu na rodzaj, wagę i rozmiar nie mogą być umieszczone w zamkniętych składach celnych.
Zwolnione od zamknięcia celnego składy celne pozostają pod kontrolą celną.
Zgłoszenie towarów na skład celny bez zamknięcia celnego, przyjmowanie tych towarów do składu, jak i dalsza odprawa ich, odbywa się na ogólnych zasadach ustalonych obowiązującemi przepisami dla składów celnych (publicznych i prywatnych) z tem odchyleniem, że przy przyjęciu towarów do publicznego składu celnego urząd celny sprawdza taryfową ilość i jakość towaru i dane te umieszcza w zgłoszeniu celnem na skład.
Przyjmowanie towarów do składu celnego bez zamknięcia celnego, jak również podejmowanie towarów z tego składu, odbywa się w obecności funkcjonariusza celnego; podjęcie towaru ze składu do wolnego obrotu może nastąpić po uiszczeniu przypadających należności celnych i zadośćuczynieniu wszystkim warunkom, wymaganym przy ostatecznej odprawie celnej przywozowej.
Szczegółowe warunki, na jakich mają być prowadzone składy celne bez zamknięcia celnego, będą określane w koncesjach (zezwoleniach) Wydawanych w myśl art. 63 ust. 2 względnie art. 71 ust. 1 prawa celnego.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą obowiązującą od dnia i stycznia 1935 r.
1 § 1:

- zmieniony przez § 1 rozporządzenia z dnia 1 lipca 1936 r. (Dz.U.36.53.389) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 11 lipca 1936 r.

- zmieniony przez § 1 rozporządzenia z dnia 27 października 1937 r. (Dz.U.37.80.578) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 listopada 1937 r.

- zmieniony przez § 1 rozporządzenia z dnia 19 grudnia 1938 r. (Dz.U.38.104.684) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 31 grudnia 1938 r.