Zniżka celna na jądra pestek egzotycznej odmiany moreli, tzw. ghejsi.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1934.96.877

Akt utracił moc
Wersja od: 30 października 1934 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SKARBU
z dnia 25 października 1934 r.
w porozumieniu z Ministrami: Przemysłu i Handlu oraz Rolnictwa i Reform Rolnych o zniżce celnej na jądra pestek egzotycznej odmiany moreli, t. zw. ghejsi.

Na podstawie art. 23 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 27 października 1933 r. o prawie celnem (Dz. U. R. P. Nr. 84, poz. 610) zarządza się co następuje:
Przy przywozie niżej wymienionego towaru pobiera się cło zniżone, którego wysokość w stosunku procentowym do cła normalnego (autonomicznego) zawartego w kolumnie II taryfy celnej przywozowej, w brzmieniu każdocześnie obowiązującem, określa się jak następuje:
Pozycja taryfy celnejNazwa towaruCło zniżone w %% cła normalnego (autonomicznego) zawartego w kolumnie II taryfy celnej przywozowej
z 73Jądra pestek egzotycznej odmiany moreli, t. zw. "ghejsi" - za pozwoleniem, Ministra Skarbu25
Pozwolenia Ministra Skarbu, wydane na podstawie rozporządzenia z dnia 28 sierpnia 1934 r. (Dz. U. R. P. Nr. 83, poz. 758) zachowują ważność do dnia 31 grudnia 1934 r. włącznie.
Za towary, które, na podstawie rozporządzenia niniejszego albo rozporządzenia obowiązującego w czasie clenia mogłyby korzystać ze zniżek celnych (ulg celnych), lecz które zostaną oclone bez zastosowania zniżek celnych (ulg celnych), Minister Skarbu może zarządzić zwrot różnicy należności między cłem normalnem a zniżonem, o ile podanie o zastosowanie zniżki celnej będzie złożone w przeciągu 30-tu dni od dnia ostatecznego ustalenia wyniku rewizji towaru przez urząd celny albo w drodze odwołania przez Ministerstwo Skarbu.

Jeżeli petent wystąpi o zniżkę celną (ulgę celną) przed sprowadzeniem towaru, lecz ocli go za cłem normalnem, zanim wydane zostanie pozwolenie na zastosowanie zniżki celnej (ulgi celnej), to w takich przypadkach zwrot różnicy pomiędzy cłem normalnem a zniżonem (ulgowem) może nastąpić na skutek podania strony do Ministerstwa Skarbu, złożonego w przeciągu 30-tu dni od daty udzielenia pozwolenia na zastosowanie zniżki celnej (ulgi celnej) wraz z kwitem celnym.

Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie w dniu 30 października 1934 r. i obowiązuje do dnia 31 grudnia 1934 r. włącznie.