Zniesienie powiatu miejsko-uzdrowiskowego Otwock, utworzenie powiatu miejskiego Otwock, powiatu otwockiego i niektórych osiedli oraz zmiana granic niektórych powiatów w województwie warszawskim.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1957.39.176

Akt utracił moc
Wersja od: 26 lipca 1957 r.

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 27 czerwca 1957 r.
w sprawie zniesienia powiatu miejsko-uzrowiskowego Otwock, utworzenia powiatu miejskiego Otwock, powiatu otwockiego i niektórych osiedli oraz w sprawie zmiany granic niektórych powiatów w województwie warszawskim.

Na podstawie art. 2 i art. 3 ustawy z dnia 4 lutego 1950 r. o dokonywaniu zmian podziału administracyjnego Państwa (Dz. U. Nr 6, poz. 48) oraz art. 5 ustawy z dnia 25 września 1954 r. o osiedlach i radach narodowych osiedli (Dz. U. Nr 43, poz. 192) zarządza się, co następuje:
Znosi się w województwie warszawskim powiat miejsko-uzdrowiskowy Otwock i dzielnice tego powiatu: Celestynów, Halinów, Józefów, Karczew, Ostrowiec, Sulejówek, Wesoła i Wiązowna.
Do miasta Otwocka włącza się b. gromady: Jabłonna, Mlądz, Świerk i Wólka Mlądzka zniesionej dzielnicy Wiązowna. Miasto Otwock stanowi powiat miejski w województwie warszawskim.
1.
Tworzy się w województwie warszawskim powiat otwocki z siedzibą powiatowej rady narodowej w Otwocku.
2.
W skład nowoutworzonego powiatu otwockiego w województwie warszawskim wchodzą:
1)
ze zniesionego powiatu miejsko-uzdrowiskowego Otwock w tymże województwie obszary zniesionych dzielnic: Celestynów, Halinów, Józefów, Karczew, Ostrowiec, Sulejówek, Wesoła i Wiązowna z wyłączeniem b. gromad: Jabłonna, Mlądz, Świerk i Wólka Mlądzka;
2)
z powiatu garwolińskiego w tymże województwie gromady: Osieck, Warszawice, Sobienie-Jeziory i Szymonowice Duże;
3)
z powiatu mińskiego w tymże województwie gromady: Glinianka, Kąty, Kołbiel i Sufczyn.
W powiecie otwockim, województwie warszawskim, tworzy się:
1)
osiedle Józefów z obszaru zniesionej dzielnicy Józefów;
2)
osiedle Karczew z obszaru zniesionej dzielnicy Karczew;
3)
osiedle Sulejówek z obszaru zniesionej dzielnicy Sulejówek oraz z obszaru miejscowości Szkopówka zniesionej dzielnicy Wesoła;
4)
osiedle Wesoła z obszaru zniesionej dzielnicy Wesoła z wyłączeniem obszaru miejscowości Szkopówka.
Wykonanie rozporządzenia porucza się Prezesowi Rady Ministrów.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1958 r.