Rozdział 6 - Wspólne znaki towarowe. - Znaki towarowe.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1985.5.17

Akt utracił moc
Wersja od: 1 września 1998 r.

Rozdział  6

Wspólne znaki towarowe.

Organizacja powołana do reprezentowania interesów przedsiębiorstw, działająca na terytorium Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej lub w jednym z państw członków Związku Paryskiego Ochrony Własności Przemysłowej, której istnienie nie jest sprzeczne z ustawodawstwem państwa, w którym działa, może uzyskać rejestrację wspólnego znaku towarowego, zwanego dalej "znakiem wspólnym".

1.
Zasady używania znaku wspólnego w obrocie gospodarczym przez organizację, o której mowa w art. 32, oraz przez zrzeszone w niej przedsiębiorstwa określa regulamin ustalony przez tę organizację.
2.
Regulamin, o którym mowa w ust. 1, powinien w szczególności określać sposób używania znaku, wspólne właściwości towarów, dla których oznaczania znak ten jest przeznaczony, zasady kontroli tych właściwości, skutki naruszenia postanowień regulaminu oraz wykaz przedsiębiorstw uprawnionych do używania znaku.
3.
Znak wspólny może być zarejestrowany po złożeniu do rejestru regulaminu, o którym mowa w ust. 1.
1.
W razie naruszenia prawa z rejestracji znaku wspólnego w stosunku do określonych towarów, uprawnienie do dochodzenia roszczeń przysługuje organizacji, na której rzecz ten jest zarejestrowany, chyba że zgodnie z regulaminem znaku wspólnego uprawnienie to przysługuje również zrzeszonym w niej przedsiębiorstwom.
2.
Przedsiębiorstwo uprawnione do dochodzenia roszczeń, o których mowa w ust. 1, może dochodzić tych roszczeń po zawiadomieniu organizacji o naruszeniu prawa z rejestracji znaku wspólnego, jeżeli organizacja ta w okresie dwóch miesięcy od zawiadomienia jej nie skorzysta z uprawnienia do dochodzenia roszczeń.

Prawo z rejestracji znaku wspólnego może być przeniesione tylko na rzecz organizacji określonej w art. 32.

W razie wygaśnięcia prawa z rejestracji znaku wspólnego w stosunku do określonych towarów, niedopuszczalna jest rejestracja znaku podobnego do znaku wspólnego dla towarów tego samego rodzaju, zgłoszonego przez inne podmioty, jeżeli zgłoszenie to nastąpiło przed upływem pięciu lat od dnia wygaśnięcia prawa z rejestracji znaku wspólnego.