Rozdział 4 - Wspólne znaki towarowe. - Znaki towarowe.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1963.14.73

Akt utracił moc
Wersja od: 30 marca 1963 r.

Rozdział  4.

Wspólne znaki towarowe.

1.
Jako wspólne znaki towarowe mogą być rejestrowane znaki towarowe, zgłoszone przez zjednoczenia przedsiębiorstw państwowych, organizacje gospodarcze, łączące przedsiębiorstwa państwowe, spółdzielcze i inne oraz związki spółdzielcze.
2.
Uprawnienia do oznaczania towarów zarejestrowanym wspólnym znakiem towarowym przysługują wyłącznie wymienionym w ust. 1 organizacjom gospodarczym, a także zrzeszonym w nich przedsiębiorstwom, spółdzielniom i innym jednostkom gospodarczym.

Do występowania z roszczeniami i skargami z powodu naruszania praw, wynikających z rejestracji wspólnego znaku towarowego, uprawnione są tylko organizacje gospodarcze, wymienione w art. 35 ust. 1.

1.
Związki przedsiębiorców, które mają siedzibę w obcych państwach, należących do Międzynarodowego Związku Ochrony Własności Przemysłowej, oraz przyznaną im osobowość prawną, mogą korzystać w Polsce z ochrony związkowych znaków towarowych na zasadach określonych w przepisach niniejszej ustawy, dotyczących wspólnych znaków towarowych.
2.
Przepis ust. 1 stosuje się także do takich związków, mających siedzibę w innych państwach, jeżeli państwo, w którym związki te mają siedzibę, zapewnia polskim wspólnym znakom towarowym taką samą ochronę, jak krajowym związkowym znakom towarowym.