Zmiany w organizacji urzędów skarbowych w okręgu administracyjnym Izby Skarbowej w Krakowie.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1936.22.180

Akt utracił moc
Wersja od: 30 marca 1936 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SKARBU
z dnia 24 marca 1936 r.
o zmianach w organizacji urzędów skarbowych w okręgu administracyjnym Izby Skarbowej w Krakowie.

Na podstawie art. 3 ustawy z dnia 31 lipca 1919 r. o organizacji władz i urzędów skarbowych (Dz. U. R. P. z 1935 r. Nr. 80, poz. 499) zarządzam co następuje:
Znosi się 1 i 2 Urzędy Skarbowe w Krakowie i na ich miejsce tworzy się cztery nowe urzędy skarbowe w Krakowie, które otrzymują numery porządkowe "1", "2", "3", "4".
Dotychczasowy 3 Urząd Skarbowy w Krakowie otrzymuje numer porządkowy "5", a dotychczasowy 4 Urząd Skarbowy w Krakowie - numer porządkowy "6".
Właściwość terytorjalną urzędów skarbowych w Krakowie określa załącznik do rozporządzenia niniejszego.
Z okręgu Urzędu Skarbowego w Nowym Targu wyłącza się gminę miejską Zakopane oraz gminy wiejskie: Bukowinę, Kościelisko i Poronin i dla wyłączonego okręgu tworzy się Urząd Skarbowy w Zakopanem.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 1936 r.

ZAŁĄCZNIK 

1.
Urząd Skarbowy w Krakowie obejmuje dzielnice IV, XII, XIII, XIV, XV i XVI, zamknięte linją graniczną biegnącą od Wisły środkiem Alei Zygmunta Krasińskiego, środkiem ulic Józefa Piłsudskiego, Podwale, Dunajewskiego, części Basztowej, Krowoderskiej, części Alei Słowackiego, następnie wzdłuż potoku Młynówka, następnie linją graniczną dzielnic XVI i XVII, aż do zewnętrznych granic m. Krakowa. Granicę południową stanowi Wisła a zachodnią i północną administracyjne granice, dzielące okręgi Kraków - powiat i Kraków - miasto.
2.
Urząd Skarbowy w Krakowie obejmuje dzielnice I, II, III i VII zamknięte linją graniczną biegnącą od Wisły środkiem ulic Dietlowskiej, częścią Starowiślnej, Andrzeja Potockiego, Basztowej, Dunajewskiego, Podwale, Józefa Piłsudskiego, Alei Zygmunta Krasińskiego do Wisły. Południową granicę Urzędu stanowi Wisła.
3.
Urząd Skarbowy w Krakowie obejmuje dzielnice V, VI, XVII, XVIII, XIX i XX, zamknięte linją graniczną, biegnącą od rzeki Wisły wschodnią stroną toru kolejowego aż do wiaduktu kolejowego u zbiegu ulic Dietla i Grzegórzeckiej, następnie środkiem części ul. Dietlowskiej, Starowiślnej, środkiem ul. Andrzeja Potockiego, Basztowej, Krowoderskiej, części Alei Słowackiego, następnie wzdłuż potoku Młynówka i linją graniczną dzielnic XVI i XVII aż do granic m. Krakowa, od której to granicy począwszy, granicę zachodnią, północną i północno-wschodnią stanowi administracyjna granica, dzieląca okręgi Kraków - powiat i Kraków - miasto, a granicę południową - Wisła.
4.
Urząd Skarbowy w Krakowie obejmuje VIII dzielnicę, zamkniętą linją graniczną, biegnącą od ul. Dietla wzdłuż Wisły do toru kolejowego, następnie wzdłuż zachodniej strony toru kolejowego do wiaduktu kolejowego u zbiegu ulic Dietla i Grzegórzeckiej, następnie środkiem ul. Dietla - do Wisły.
5.
Urząd Skarbowy w Krakowie obejmuje dzielnice IX, X, XI XXI i XXII. Północną granicę stanowi Wisła, zachodnią, południową i wschodnią, administracyjna granica, dzieląca okręgi Kraków - powiat i Kraków - miasto.
6.
Urząd Skarbowy w Krakowie obejmuje powiat krakowski.