§ 1. - Zmiana "taksy opłat za roboty fizyczne", pobieranych przez ajencje celne polskich kolei państwowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1924.111.991

Akt utracił moc
Wersja od: 1 lutego 1925 r.
§  1.
Przepisy ogólne, zawarte w dziale d) rozporządzenia w sprawie przepisów kolejowych ajencyj celnych (taksa opłat za roboty fizyczne Dz. U. R. P. z 1920 r. № 12, poz. 67) otrzymują brzmienie następujące:

1) "Wszelkie stawki, w taksie niniejszej wymienione, obliczona są od 100 kg. Opłatą za mniejszą ilość towaru- oblicza się w odpowiednim stosunku, z zaokrągleniem wagi do pełnych 10 kg. Opłata od jednej przesyłki nie może wynosić mniej niż 50 gr, Za przesyłkę celną należy uważać całkowitą ilość towaru, objętą jedną deklaracją celną.

2) Jeżeli do zawartości jednej, sztuki danej przesyłki będą zastosowane różne pozycje taryfy celnej, to do obliczenia należności winna służyć najdroższa stawka.

3) Należności za robociznę, przypadające agencji, powinny być uiszczane gotówką; należności te nie mogą być przekazywane w liście przewozowym, z wyjątkiem przesyłek, przy których formalności celne załatwią ajencja celna.

4) Należności za robociznę od przesyłek nieodebranych i zakwalifikowanych wskutek tego na licytację powinny być włączone do sumy, od której rozpoczyna się licytacja.

5) Roboty przy towarach podlegających zniszczeniu powinny być wykonywane bezpłatnie.

6) Za roboty taksą niniejszą nieprzewidziane opłatę pobiera się według umowy.

7) Wszelkie roboty zarządzone przez władze celne, celem sprawdzenia dokonanych już czynności celnych, wykonywane są bezpłatnie".