Dziennik Ustaw

Dz.U.2017.1504

| Akt jednorazowy
Wersja od: 7 sierpnia 2017 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 31 lipca 2017 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie zakładania i prowadzenia ksiąg wieczystych w systemie teleinformatycznym

Na podstawie art. 251 ust. 2 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece (Dz. U. z 2017 r. poz. 1007) zarządza się, co następuje:
§  1.  W rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 15 lutego 2016 r. w sprawie zakładania i prowadzenia ksiąg wieczystych w systemie teleinformatycznym (Dz. U. poz. 312 i 410) wprowadza się następujące zmiany:
1) w § 68 w ust. 3:
a) pkt 3 otrzymuje brzmienie:

"3) USKA - dla naczelników urzędów skarbowych;",

b) dodaje się pkt 4 w brzmieniu:

"4) KREP - dla Komisji do spraw usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich, wydanych z naruszeniem prawa.";

2) załącznik nr 1 do rozporządzenia otrzymuje brzmienie określone w załączniku do niniejszego rozporządzenia.
§  2.  Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK

OZNACZENIA KODÓW WYDZIAŁÓW KSIĄG WIECZYSTYCH SĄDÓW REJONOWYCH

Lp.Sąd apelacyjnySąd okręgowyKod sądu okręgowegoWydział ksiąg wieczystych sądu rejonowegoKod wydziału ksiąg wieczystych sądu rejonowego
1Sąd Apelacyjny w BiałymstokuSąd Okręgowy w BiałymstokuBIw BiałymstokuBI1B
2w Bielsku PodlaskimBI1P
3w Bielsku Podlaskim - wydział zamiejscowy z siedzibą w HajnówceBI2P
4w Bielsku Podlaskim - wydział zamiejscowy z siedzibą w SiemiatyczachBI3P
5w SokółceBI1S
6Sąd Okręgowy w ŁomżyLMw GrajewieLM1G
7w ŁomżyLM1L
8w Wysokiem MazowieckiemLM1W
9w ZambrowieLM1Z
10Sąd Okręgowy w OlsztynieOLw BartoszycachOL1Y
11w BiskupcuOL1B
12w GiżyckuOL1G
13w Giżycku - wydział zamiejscowy z siedzibą w WęgorzewieOL2G
14w KętrzynieOL1K
15w Lidzbarku WarmińskimOL1L
16w MrągowieOL1M
17w NidzicyOL1N
18w OlsztynieOL1O
19w PiszuOL1P
20w SzczytnieOL1S
21Sąd Okręgowy w OstrołęceOSw OstrołęceOS1O
22w Ostrowi MazowieckiejOS1M
23w PrzasnyszuOS1P
24w PułtuskuOS1U
25w WyszkowieOS1W
26Sąd Okręgowy w SuwałkachSUw AugustowieSU1A
27w Augustowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w SejnachSU1N
28w EłkuOL1E
29w OleckuOL1C
30w SuwałkachSU1S
31Sąd Apelacyjny w GdańskuSąd Okręgowy w BydgoszczyBYw BydgoszczyBY1B
32w InowrocławiuBY1I
33w MogilnieBY1M
34w Nakle nad NoteciąBY1N
35w SzubinieBY1U
36w ŚwieciuBY1S
37w TucholiBY1T
38w Tucholi - wydział zamiejscowy z siedzibą w Sępólnie KrajeńskimBY2T
39w ŻninieBY1Z
40Sąd Okręgowy w ElbląguELw BraniewieEL1B
41w DziałdowieEL1D
42w ElbląguEL1E
43w IławieEL1I
44w Nowym Mieście LubawskimEL1N
45w OstródzieEL1O
46w Ostródzie - wydział zamiejscowy z siedzibą w MorąguEL2O
47Sąd Okręgowy w GdańskuGDGdańsk-Północ w GdańskuGD1G
48w GdyniGD1Y
49w KartuzachGD1R
50w KościerzynieGD1E
51w KwidzynieGD1I
52w Kwidzynie - wydział zamiejscowy z siedzibą w SztumieGD2I
53w MalborkuGD1M
54w Malborku - wydział zamiejscowy z siedzibą w Nowym Dworze GdańskimGD2M
55w SopocieGD1S
56w Starogardzie GdańskimGD1A
57w TczewieGD1T
58w WejherowieGD1W
59w Wejherowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w PuckuGD2W
60Sąd Okręgowy w SłupskuSLw BytowieSL1B
61w ChojnicachSL1C
62w CzłuchowieSL1Z
63w LęborkuSL1L
64w MiastkuSL1M
65w SłupskuSL1S
66Sąd Okręgowy w ToruniuTOw BrodnicyTO1B
67w ChełmnieTO1C
68w Golubiu-DobrzyniuTO1G
69w GrudziądzuTO1U
70w ToruniuTO1T
71w WąbrzeźnieTO1W
72Sąd Okręgowy we WłocławkuWLw Aleksandrowie KujawskimWL1A
73w LipnieWL1L
74w RadziejowieWL1R
75w RypinieWL1Y
76we WłocławkuWL1W
77Sąd Apelacyjny w KatowicachSąd Okręgowy w Bielsku-BiałejBBw Bielsku-BiałejBB1B
78w CieszynieBB1C
79w ŻywcuBB1Z
80Sąd Okręgowy w CzęstochowieCZw CzęstochowieCZ1C
81w Częstochowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w KłobuckuCZ2C
82w LublińcuCZ1L
83w MyszkowieCZ1M
84w ZawierciuCZ1Z
85Sąd Okręgowy w GliwicachGLw GliwicachGL1G
86w Jastrzębiu-ZdrojuGL1J
87w RaciborzuGL1R
88w Rudzie ŚląskiejGL1S
89w RybnikuGL1Y
90w Tarnowskich GórachGL1T
91w Wodzisławiu ŚląskimGL1W
92w ZabrzuGL1Z
93w ŻorachGL1X
94Sąd Okręgowy w KatowicachKAw BędzinieKA1B
95w BytomiuKA1Y
96w ChorzowieKA1C
97w Dąbrowie GórniczejKA1D
98w JaworznieKA1J
99Katowice-Wschód w KatowicachKA1K
100w MikołowieKA1M
101w MysłowicachKA1L
102w PszczynieKA1P
103w Siemianowicach ŚląskichKA1I
104w SosnowcuKA1S
105w TychachKA1T
106Sąd Apelacyjny w KrakowieSąd Okręgowy w KielcachKIw Busku-ZdrojuKI1B
107w Busku-Zdroju - wydział zamiejscowy z siedzibą w Kazimierzy WielkiejKI1I
108w JędrzejowieKI1J
109w KielcachKI1L
110w KońskichKI1K
111w OpatowieKI1T
112w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimKI1O
113w PińczowieKI1P
114w SandomierzuKI1S
115w Skarżysku-KamiennejKI1R
116w StarachowicachKI1H
117w StaszowieKI1A
118we WłoszczowieKI1W
119Sąd Okręgowy w KrakowieKRw ChrzanowieKR1C
120dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w CzernichowieKR1K
121dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w KrzeszowicachKR2K
122dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w ProszowicachKR1H
123dla Krakowa-Podgórza w KrakowieKR1P
124dla Krakowa-Podgórza w Krakowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w SkaleKR2P
125w MiechowieKR1M
126w Miechowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w SłomnikachKR1S
127w MyślenicachKR1Y
128w Myślenicach - wydział zamiejscowy z siedzibą w DobczycachKR2Y
129w OlkuszuKR1O
130w OświęcimiuKR1E
131w Oświęcimiu - wydział zamiejscowy z siedzibą w KętachKR2E
132w Suchej BeskidzkiejKR1B
133w WadowicachKR1W
134w WieliczceKR1I
135w Wieliczce - wydział zamiejscowy z siedzibą w NiepołomicachKR2I
136w Wieliczce - wydział zamiejscowy z siedzibą w SkawinieKR3I
137Sąd Okręgowy w Nowym SączuNSw GorlicachNS1G
138w LimanowejNS1L
139w Limanowej - wydział zamiejscowy z siedzibą w Mszanie DolnejNS2L
140w Nowym SączuNS1S
141w Nowym Sączu - wydział zamiejscowy z siedzibą w MuszynieNS1M
142w Nowym TarguNS1T
143w ZakopanemNS1Z
144Sąd Okręgowy w TarnowieTRw BochniTR1O
145w BrzeskuTR1B
146w Dąbrowie TarnowskiejTR1D
147w TarnowieTR1T
148w Tarnowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w TuchowieTR2T
149Sąd Apelacyjny w LublinieSąd Okręgowy w LublinieLUw Białej PodlaskiejLU1B
150w ChełmieLU1C
151w KraśnikuLU1K
152w LubartowieLU1A
153Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w ŚwidnikuLU1S
154Lublin-Zachód w LublinieLU1I
155w ŁukowieLU1U
156w Opolu LubelskimLU1O
157w PuławachLU1P
158w Radzyniu PodlaskimLU1R
159w RykachLU1Y
160we WłodawieLU1W
161Sąd Okręgowy w RadomiuRAw GrójcuRA1G
162w Grójcu - wydział zamiejscowy z siedzibą w BiałobrzegachRA2G
163w KozienicachRA1K
164w LipskuRA1L
165w PrzysuszeRA1P
166w RadomiuRA1R
167w SzydłowcuRA1S
168w ZwoleniuRA1Z
169Sąd Okręgowy w SiedlcachSIw GarwolinieSI1G
170w Mińsku MazowieckimSI1M
171w SiedlcachSI1S
172w Siedlcach - wydział zamiejscowy z siedzibą w ŁosicachSI2S
173w Sokołowie PodlaskimSI1P
174w WęgrowieSI1W
175Sąd Okręgowy w ZamościuZAw BiłgorajuZA1B
176w HrubieszowieZA1H
177w Janowie LubelskimZA1J
178w KrasnymstawieZA1K
179w Tomaszowie LubelskimZA1T
180w ZamościuZA1Z
181Sąd Apelacyjny w ŁodziSąd Okręgowy w KaliszuKZw JarocinieKZ1J
182w KaliszuKZ1A
183w KępnieKZ1E
184w KrotoszynieKZ1R
185w Ostrowie WielkopolskimKZ1W
186w OstrzeszowieKZ1O
187w PleszewieKZ1P
188Sąd Okręgowy w ŁodziLDw BrzezinachLD1B
189w KutnieLD1K
190w ŁęczycyLD1Y
191dla Łodzi-Śródmieścia w ŁodziLD1M
192w ŁowiczuLD1O
193w PabianicachLD1P
194w Rawie MazowieckiejLD1R
195w SkierniewicachLD1H
196w ZgierzuLD1G
197Sąd Okręgowy w Piotrkowie TrybunalskimPTw BełchatowiePT1B
198w OpoczniePT1O
199w Piotrkowie TrybunalskimPT1P
200w RadomskuPT1R
201w Tomaszowie MazowieckimPT1T
202Sąd Okręgowy w PłockuPLw CiechanowiePL1C
203w GostyniniePL1G
204w MławiePL1M
205w Mławie - wydział zamiejscowy z siedzibą w ŻurominiePL2M
206w PłockuPL1P
207w PłońskuPL1L
208w SierpcuPL1E
209w SochaczewiePL1O
210w ŻyrardowiePL1Z
211Sąd Okręgowy w SieradzuSRw ŁaskuSR1L
212w Łasku - wydział zamiejscowy z siedzibą w PoddębicachSR2L
213w SieradzuSR1S
214w WieluniuSR1W
215w Wieluniu - wydział zamiejscowy z siedzibą w PajęcznieSR2W
216w Zduńskiej WoliSR1Z
217Sąd Apelacyjny w PoznaniuSąd Okręgowy w KoninieKNw KoleKN1K
218w KoninieKN1N
219w SłupcyKN1S
220w TurkuKN1T
221Sąd Okręgowy w PoznaniuPOw ChodzieżyPO1H
222w Chodzieży - wydział zamiejscowy z siedzibą w WyrzyskuPO2H
223w GnieźniePO1G
224w GostyniuPO1Y
225w Grodzisku WielkopolskimPO1S
226w KościaniePO1K
227w LeszniePO1L
228w Nowym TomyśluPO1N
229w ObornikachPO1O
230w PilePO1I
231Poznań-Stare Miasto w Poznaniu - dla części miasta Poznania w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnic: Grunwald, Jeżyce i Stare Miasto oraz gmin: Czerwonak, Dopiewo, Murowana Goślina, Suchy Las i Tarnowo PodgórnePO1P
232Poznań-Stare Miasto w Poznaniu - dla części miasta Poznania w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnic Nowe Miasto i Wilda, miast Luboń i Puszczykowo oraz gmin Komorniki i SwarzędzPO2P
233w RawiczuPO1R
234w SzamotułachPO1A
235w Szamotułach - wydział zamiejscowy z siedzibą w MiędzychodziePO2A
236w ŚremiePO1M
237w Środzie WielkopolskiejPO1D
238w TrzciancePO1T
239w Trzciance - wydział zamiejscowy z siedzibą w CzarnkowiePO2T
240w WągrowcuPO1B
241w WolsztyniePO1E
242we WrześniPO1F
243w ZłotowiePO1Z
244Sąd Okręgowy w Zielonej GórzeZGw Krośnie OdrzańskimZG1K
245w Krośnie Odrzańskim - wydział zamiejscowy z siedzibą w GubinieZG2K
246w Nowej SoliZG1N
247w ŚwiebodzinieZG1S
248w Świebodzinie - wydział zamiejscowy z siedzibą w SulechowieZG2S
249we WschowieZG1W
250w Zielonej GórzeZG1E
251w ŻaganiuZG1G
252w ŻarachZG1R
253Sąd Apelacyjny w RzeszowieSąd Okręgowy w KrośnieKSw BrzozowieKS1B
254w JaśleKS1J
255w KrośnieKS1K
256w LeskuKS1E
257w Lesku - wydział zamiejscowy z siedzibą w Ustrzykach DolnychKS2E
258w SanokuKS1S
259Sąd Okręgowy w PrzemyśluPRw JarosławiuPR1J
260w LubaczowiePR1L
261w PrzemyśluPR1P
262w PrzeworskuPR1R
263w Przeworsku - wydział zamiejscowy z siedzibą w SieniawiePR2R
264Sąd Okręgowy w RzeszowieRZw DębicyRZ1D
265w LeżajskuRZ1E
266w ŁańcucieRZ1A
267w RopczycachRZ1R
268w RzeszowieRZ1Z
269w Rzeszowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w TyczynieRZ2Z
270w StrzyżowieRZ1S
271Sąd Okręgowy w TarnobrzeguTBw KolbuszowejTB1K
272w MielcuTB1M
273w NiskuTB1N
274w Stalowej WoliTB1S
275w TarnobrzeguTB1T
276Sąd Apelacyjny w SzczecinieSąd Okręgowy w Gorzowie WielkopolskimGWw Gorzowie WielkopolskimGW1G
277w MiędzyrzeczuGW1M
278w SłubicachGW1S
279w Strzelcach KrajeńskichGW1K
280w SulęcinieGW1U
281Sąd Okręgowy w KoszalinieKOw BiałogardzieKO1B
282w Białogardzie - wydział zamiejscowy z siedzibą w ŚwidwinieKO2B
283w Drawsku PomorskimKO1D
284w KołobrzeguKO1L
285w KoszalinieKO1K
286w SławnieKO1E
287w SzczecinkuKO1I
288w WałczuKO1W
289Sąd Okręgowy w SzczecinieSZw ChoszcznieSZ1C
290w GoleniowieSZ1O
291w GryficachSZ1G
292w Kamieniu PomorskimSZ1K
293w ŁobzieSZ1L
294w GryfinieSZ1Y
295w MyśliborzuSZ1M
296w StargardzieSZ1T
297w Stargardzie - wydział zamiejscowy z siedzibą w PyrzycachSZ2T
298Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w SzczecinieSZ1S
299Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie - wydział zamiejscowy z siedzibą w PolicachSZ2S
300w ŚwinoujściuSZ1W
301Sąd Apelacyjny w WarszawieSąd Okręgowy w WarszawieWAw Grodzisku MazowieckimWA1G
302w PiasecznieWA1I
303w PruszkowieWA1P
304dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie - dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Bemowo, Bielany, Ochota i Żoliborz oraz gminy IzabelinWA1M
305dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie - dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic Mokotów i WilanówWA2M
306dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie - dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Białołęka, Praga-Północ, TargówekWA3M
307dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie - dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic Śródmieście i Wola oraz gminy ŁomiankiWA4M
308dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie - dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Ursus, Ursynów i WłochyWA5M
309dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie - dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Praga-Południe, Rembertów, Wawer i WesołaWA6M
310Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w WarszawieWPw LegionowieWA1L
311w Nowym Dworze MazowieckimWA1N
312w OtwockuWA1O
313w WołominieWA1W
314Sąd Apelacyjny we WrocławiuSąd Okręgowy w Jeleniej GórzeJGw BolesławcuJG1B
315w Jeleniej GórzeJG1J
316w Kamiennej GórzeJG1K
317w LubaniuJG1L
318w Lwówku ŚląskimJG1S
319w ZgorzelcuJG1Z
320Sąd Okręgowy w LegnicyLEw GłogowieLE1G
321w JaworzeLE1J
322w LegnicyLE1L
323w LubinieLE1U
324w ZłotoryiLE1Z
325Sąd Okręgowy w OpoluOPw BrzeguOP1B
326w GłubczycachOP1G
327w Kędzierzynie-KoźluOP1K
328w KluczborkuOP1U
329w NysieOP1N
330w OleśnieOP1L
331w OpoluOP1O
332w PrudnikuOP1P
333w Strzelcach OpolskichOP1S
334Sąd Okręgowy w ŚwidnicySWw DzierżoniowieSW1D
335w KłodzkuSW1K
336w Kłodzku - wydział zamiejscowy z siedzibą w Nowej RudzieSW2K
337w ŚwidnicySW1S
338w WałbrzychuSW1W
339w Ząbkowicach ŚląskichSW1Z
340Sąd Okręgowy we WrocławiuWw MiliczuWR1M
341w OleśnicyWR1E
342w OławieWR1O
343w StrzelinieWR1T
344w Środzie ŚląskiejWR1S
345w TrzebnicyWR1W
346w WołowieWR1L
347dla Wrocławia-Krzyków we WrocławiuWR1K