Zmiana granic miasta Zawiercia w województwie katowickim.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1965.1.1

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1965 r.

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 29 grudnia 1964 r.
w sprawie zmiany granic miasta Zawiercia w województwie katowickim.

Na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1950 r. o dokonywaniu zmian podziału administracyjnego Państwa (Dz. U. Nr 6, poz. 48) oraz art. 5 ustawy z dnia 25 września 1954 r. o osiedlach i radach narodowych osiedli (Dz. U. Nr 43, poz. 192) zarządza się, co następuje:
1.
Do miasta Zawiercia w województwie katowickim włącza się z powiatu zawierciańskiego w tymże województwie:
1)
gromadę Marciszów,
2)
z gromady Blanowice cześć obszaru wsi Blanowice, stanowiącą kolonię Ręby o powierzchni 18,88 ha,
3)
z gromady Kromołów:
a)
cześć obszaru wsi Łośnice, stanowiącą kolonię Warty, o powierzchni 40,87 ha,
b)
kolonię Dąbrowica, obejmującą część obszaru gruntów Państwowego Funduszu Ziemi z b. majątku Kromołów litera "A" o powierzchni około 50 ha.
2.
Nowa granica m. Zawiercia i powiatu zawierciańskiego biegnie:
1)
na odcinku gromady Blanowice od punktu zetknięcia się granic miasta i gromady Blanowice przy punkcie granicznym nr 1 w kierunku wschodnim do punktu granicznego nr 2, następnie w kierunku północno-wschodnim wzdłuż granic własności do punktu granicznego nr 3, skąd skręca w kierunku południowo-wschodnim, a następnie południowym, dobiega wzdłuż granic własności przez punkt graniczny nr 4 do punktu granicznego nr 5, od tego punktu granica skręca w kierunku północno-zachodnim, następnie północnym i biegnie dalej przez punkt graniczny nr 6 granicą własności do punktu granicznego nr 7, skąd następnie załamuje się w kierunku północno-wschodnim i biegnie linią prostą wzdłuż granic własności do drogi polnej prowadzącej do Rudnik; po przecięciu tej drogi granica biegnie dalej w kierunku północno-wschodnim do punktu granicznego nr 8, a stąd linią prostą w kierunku południowo-wschodnim do punktu zetknięcia się kolejki wąskotorowej Zawiercie - Rudniki z drogą prowadzącą do Blanowic (punkt graniczny nr 9), skąd po przecięciu tej drogi biegnie w kierunku północno-wschodnim południową granicą tej drogi do punktu granicznego nr 10; od tego punktu granica biegnie linią prostą w kierunku południowo-wschodnim wzdłuż granicy własności do punktu granicznego nr 11, a stąd skręcając w kierunku północno-wschodnim, następnie wschodnim biegnie przez punkt graniczny nr 12 do punktu granicznego nr 13, po czym załamuje się w kierunku południowo-zachodnim i biegnie do toru kolejki wąskotorowej Zawiercie - Rudniki, a po jego przecięciu w tym samym kierunku do punktu granicznego nr 14, a dalej przez punkt graniczny nr 15 w kierunku północno-zachodnim do punktu granicznego nr 16, stanowiącego dotychczasową granicę miasta Zawiercie i gromady Blanowice;
2)
na odcinku wsi Łośnice gromady Kromołów od punktu zetknięcia się granic miasta i gromady Kromołów z rzeką Wartą biegnie w kierunku wschodnim środkiem koryta rzeki Warty do wschodniej granicy własności działki nr 433, skąd skręca w kierunku północnym i biednie wschodnią granicą tej działki do drogi prowadzącej z Zawiercia przez kolonię Warty i po przedłużeniu tej drogi dobiega do działki nr 254; stąd granica załamuje się w kierunku zachodnim i biegnie wzdłuż drogi północną granicą działki nr 254 na długości 39,16 m do drogi polnej graniczącej z działką nr 254, następnie pomiędzy drogą polną a tą działką wzdłuż zachodniej jej granicy w kierunku północno-wschodnim do zetknięcia się z ulicą Wiosny Ludów, prowadzącą z Zawiercia przez kolonię Warty, po czym skręca w kierunku północno-zachodnim i biegnie wzdłuż południowej granicy ulicy Wiosny Ludów do dotychczasowej granicy administracyjnej miasta;
3)
na odcinku kolonii Dąbrowica gromady Kromołów od punktu zetknięcia się granicy miasta i gromady Kromołów z torem bocznicy kolejowej Zawiercie-Cementownia "Wiek" w odległości 130 m na zachód od granicy nieruchomości Bernarda Szpejdy biegnie w kierunku południowym linią prostą do zetknięcia się z granicą lasów państwowych, skąd skręca w kierunku zachodnim, następnie południowo-zachodnim i biegnie granicą lasów państwowych do ogrodzenia Centrali Produktów Naftowych, a stąd południowym brzegiem ulicy projektowanej i dalej granicą lasów państwowych do toru kolejowego P.K.P. Katowice-Częstochowa, stanowiącego dotychczasową granicę administracyjną miasta Zawiercia i gromady Kromołów.
Wykonanie rozporządzenia porucza się Prezesowi Rady Ministrów.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 1 stycznia 1965 r.