Zmiana granic miasta Skarżysko-Kamienna w powiecie i województwie kieleckiem.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1939.30.202

Akt utracił moc
Wersja od: 4 kwietnia 1939 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH
z dnia 24 marca 1939 r.
o zmianie granic miasta Skarżysko-Kamienna w powiecie i województwie kieleckim.

Na podstawie art. 1 ustawy z dnia 20 lutego 1920 r. w przedmiocie zaliczania osad wiejskich w poczet miast oraz zmiany granic miast na obszarze b. zaboru rosyjskiego (Dz. U. R. P. Nr 19, poz. 92) w brzmieniu ustalonym rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 3 grudnia 1932 r. w sprawie zmiany właściwości niektórych władz w zakresie podziału administracyjnego Państwa (Dz. U. R. P. Nr 109, poz. 895) zarządzam co następuje:
Z gminy wiejskiej Bliżyn w powiecie i województwie kieleckim wyłącza się gromadę Bzin i włącza się ją do miasta Skarżysko-Kamienna w tymże powiecie i województwie.
Z gminy wiejskiej Suchedniów w powiecie i województwie kieleckim wyłącza się:
a)
lasy państwowe nadleśnictwa Suchedniów oddział Nr 6, 7, 8, 9 i 10 według nomenklatury z 1934 roku),
b)
grunty osady pogórniczej Rejów wraz ze stawem,
c)
grunty należące do przedsiębiorstwa "Polskie Koleje Państwowe" na odcinku Skarżysko-Kamienna - Suchedniów, począwszy od obecnych granic miasta Skarżyska-Kamiennej do 103 km,
d)
zapisane w tabeli likwidacyjnej wsi Rejów osady tabelowe Nr 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 (tzw. "Kamieniczki"), Nr 31 i 32 oraz część osady tabelowej Nr 13 (tzw. "Multanka") wraz z terenami cmentarnymi i wszystkie wymienione wyżej tereny włącza się do miasta Skarżysko-Kamienna w tymże powiecie i województwie.
Granica tak rozszerzonego miasta Skarżyska-Kamiennej biec będzie zachodnią granicą włączanej niniejszym rozporządzeniem do miasta Skarżyska-Kamiennej gromady Bzin począwszy od obecnej granicy miasta przy ul. Krasińskiego do ujścia kanału fabrycznego rejowskiego do rzeczki Kamionka. W tym miejscu przyjmuje kierunek południowy i biegnie wzdłuż zachodniej granicy wymienionego wyżej kanału fabrycznego aż do południowo-wschodniego narożnika osady tabelowej wsi Rejów Nr 13. Tutaj granica przyjmuje kierunek zachodni i wzdłuż południowego brzegu tej części osady tabelowej Nr 13, która pozostała przy gminie Suchedniów dochodzi do wschodniej granicy osady tabelowej Nr 12, gdzie pod kątem prostym załamuje się w kierunku południowym i biegnie granicą, oddzielającą osadę tabelową Nr 12 od gruntów osady pogórniczej Rejów oraz osad tabelowych wsi Rejów Nr 30, 29, 28 aż do punktu zetknięcia się granicy ostatnio wymienionej osady z lasami nadleśnictwa państwowego Suchedniów. Od tego miejsca granica przyjmuje kierunek wschodni i biegnie wzdłuż linii odgraniczającej osady tabelowe Nr 27, 26, 25 i 24 od 1asów państwowych nadleśnictwa Suchedniów aż do kopca przy drodze Rejów - Konstantynów. Dalej granica biegnie wzdłuż granicy lasów państwowych z osadą pogórniczą Rejów do granicy kolonii Konstantynów, gdzie załamuje się w kierunku wschodnim, przechodzi tor kolejowy na 103 kilometrze linii kolejowej Skarżysko-Kamienna - Suchedniów, po czym zmienia kierunek na północny i biegnie granicą wywłaszczenia kolejowego i lasów państwowych nadleśnictwa Suchedniów oddział leśny Nr 10 do kopca narożnego lasów państwowych na wysokości budki dróżnika kolejowego Nr 103. Od tego miejsca granica biegnie w kierunku wschodnim brzegiem południowym lasów państwowych nadleśnictwa Suchedniów włączanych do miasta Skarżyska-Kamiennej niniejszym rozporządzeniem i następnie na wysokości południowo-wschodniego narożnika gruntów przedmieścia Młodzawy załamuje się pod kątem prostym i dochodzi do obecnej granicy miasta.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.