Zmiana granic miasta Sarn w powiecie sarneńskim, województwie wołyńskiem.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1934.21.164

Akt utracił moc
Wersja od: 14 marca 1934 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH
z dnia 3 marca 1934 r.
o zmianie granic miasta Sarn w powiecie sarneńskim, województwie wołyńskiem.

Na podstawie art. 1 ustawy z dnia 20 lutego 1920 r. w przedmiocie zaliczania osad wiejskich w poczet miast oraz zmiany granic miast na obszarze b. zaboru rosyjskiego (Dz. U. R. P. Nr. 19, poz. 92), w brzmieniu ustalonem rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 3 grudnia 1932 r. w sprawie zmiany właściwości niektórych władz w zakresie podziału administracyjnego Państwa (Dz. U. R. P. Nr. 109, poz. 895) zarządzam co następuje:
Z gminy wiejskiej Niemowicze w powiecie sarneńskim, województwie wołyńskiem wyłącza się część kolonji Orłówka, działki kolejowe, należące do gromady Dorotycze i grunty, położone na wschodniej stronie ulicy Obwodowej, należące do gromady Dorotycze i wszystkie wyżej wymienione tereny i miejscowości włącza się do miasta Sarn w tymże powiecie i województwie.

Granica tak rozszerzonego miasta Sarn według zaprojektowanego planu nowych granic będzie następująca: od punktu wyjściowego Nr. 1, ustalonego obok przejazdu przez tory kolejowe przy pasie wywłaszczenia kolejowego w północno-wschodniej stronie miasta, granica biegnie wzdłuż drogi, łączącej przejazd powyższy z ulicą Obwodową w kierunku południowo - wschodnim pomiędzy polami, stanowiącemi własność włościan wsi Dorotycze, gminy niemowickiej. W odległości 540 m od punktu l-go droga odchyla się od granicy, linjia zaś graniczna w tymże kierunku biegnie dalej w prostej linji z tyłu sadyb ulicy Obwodowej na odległość 1067,3 m od punktu wyjściowego. Poczynając od punktu Nr. 2 linja graniczna biegnie miedzą pomiędzy gruntami włościańskiemi na długości 23,6 m w kierunku północno-wschodnim i dochodzi do punktu Nr. 3, od którego skręca znów w kierunku południowo-wschodnim i biegnie na długości 217,5 m z tyłu sadyb ulicy Obwodowej, przecinając grunta nadziałowe włościan wsi Dorotycze, aż do ustalonego punktu Nr. 4. Dalej linja graniczna biegnie dróżką polną z tyłu sadyb ul. Wspólnej w kierunku północno-wschodnim na długości 141,9 im i od punktu Nr. 5 załamuje się w kierunku południowo-wschodnim, biegnąc z tyłu sadyb ulicy Obwodowej i granicą gruntów włościańskich na długości 315 m do punktu Nr. 6.

Od punktu Nr. 6 linja graniczna biegnie na długości 23,4 m ulicą Sielską w kierunku południowo-zachodnim do punktu Nr. 7 i następnie od punktu Nr. 7 do punktu Nr. 8 ulicą Obwodową na długości 111,2 m w kierunku południowo-zachodnim.

Następnie pomiędzy punktami Nr. 8 - Nr. 9 linja graniczna biegnie ulicą Kopernika w kierunku południowo-wschodnim na długości 588,7 m. Od punktu Nr. 9, ustalonego przy zbiegu ulicy Kopernika z drogą do rzeki Słucz, linja graniczna biednie tą drogą początkowo w kierunku południowo - wschodnim na długości 588,7 m do punktu Nr. 10 i następnie odchyla się nieznacznie również w kierunku południowo - wschodnim na długości 255 m do punktu Nr. 11, oddzielając grunta wsi Dorotycze od gruntów Skarbu Państwa, wchodzących w skład miasta, poczem obejmuje również klin pomiędzy drogą do rzeki Słucz, a przedłużeniem ulicy Targowej, dochodzący do cmentarza wsi Dorotycze gminy niemowickiej, a stanowiący własność Skarbu Państwa.

Dalej granica biegnie drogą polną do drogi gminnej niemowickiej w kierunku południowo-zachodnim w prostej linji na długości 835 m od punktu Nr. 11. Na linji tej do miejsca w odległości 261,3 m od punktu Nr. 11 graniczy miasto z gruntami Dorotyckiej Szkoły Rolniczej, na pozostałej zaś długości z gruntami osadników wojskowych. Dalej do punktu Nr. 13 granica biegnie drogą gminną niemowicką w kierunku północno-zachodnim na długości 417,3 m do ulicy Granicznej i od punktu Nr. 13 skręca na zachód, biegnąc również w kierunku północno-zachodnim po ulicy Granicznej na długości 837,1 m. Na całej długości linji Nr. 12 - Nr. 13 i na długości 761,5 m linji Nr. 13 - Nr. 14 graniczy miasto z gruntami osadników wojskowych, na pozostałej zaś długości granica biegnie pasem wywłaszczenia kolejowego. Od punktu Nr. 14 do Nr. 15 granica biegnie w kierunku południowo-zachodnim na długości 146,6 m wzdłuż pasa wywłaszczenia kolejowego, jak również wzdłuż pasa wywłaszczenia kolejowego biegnie granica od punktów: Nr. 15 do Nr. 16 w kierunku południowo-wschodnim na długości 75,4 m, od punktu Nr. 16 do Nr. 17 w kierunku południowo-zachodnim na długości 151 m i od punktu Nr. 17 do punktu Nr. 18 w kierunku południowo-zachodnim na długości 57,3 m.

Od punktu Nr . 18 do punktu Nr. 19 linja graniczna biegnie granicą pasa wywłaszczenia kolejowego do mostku P. K. P. w kierunku południowo-zachodnim na długości 264,9 m i od punktu Nr. 19 załamuje się na gruntach Anastazji Orłowskiej, biegnąc wzdłuż rowu odwadniającego w kierunku północno - zachodnim na długości 88,3 m do punktu Nr. 20.

Dalej granica biegnie również na gruntach Anastazji Orłowskiej przecięciem leśnem w kierunku południowo-zachodnim na długości 322,5 m do punktu Nr. 21 i od tego punktu lekko odchylając się biegnie dalej w tymże kierunku na długości 317,3 m do punktu Nr. 22, przyczem na odległości 133,6 m od punktu Nr. 21 linja graniczna biegnie po gruntach Anastazji Orłowskiej, a dalej na tym odcinku po miedzy, oddzielającej grunta Anastazji Orłowskiej od gruntów Skarbu Państwa, które pozostają po stronie miasta. Również w dalszym ciągu linja graniczna miasta biegnie miedzą, oddzielającą grunta Anastazji Orłowskiej od gruntów Skarbu Państwa na odcinkach pomiędzy punktami Nr. 22 - Nr. 23 na długości 127,2 m w kierunku północno-zachodnim, Nr. 23 - Nr. 24 na długości 170,6 m w kierunku południowo-zachodnim oraz na długości 213,7 m części linji od punktu Nr. 24, która ma ogólną długość do punktu Nr. 25 - 588,7 m i kierunek północno-wschodni, reszta zaś długości tej linji graniczy z gruntami Nadleśnictwa Sarneńskiego.

Od punktu Nr. 25 do punktu Nr. 26 w kierunku północno-zachodnim na długości 68,4 m linja graniczna biegnie wpoprzek drogi na Tutowicze również granicząc z gruntami Nadleśnictwa Sarneńskiego.

Dalej od punktu Nr. 26 granica miasta biegnie przecięciem leśnem w kierunku połnocno-zachodnim na długości 1047,7 m, przyczem od punktu Nr. 26 linja graniczy na długości 197,5 m z cmentarzami, na pozostałej zaś części z gruntami Nadleśnictwa. Od punktu Nr. 27 granica załamuje się w kierunku południowo-zachodnim i biegnie na długości 475 m miedzą, oddzielającą przyłączoną do miasta kolonję kolejową od gruntów Nadleśnictwa Państwowego Sarneńskiego.

Odcinki granicy miasta:

od punktu Nr. 28 do punktu Nr. 29 na długości 238 m w kierunku północno-zachodnim,

od punktu Nr. 29 do punktu Nr. 30 na długości 823 m w kierunku północno-zachodnim,

od punktu Nr. 30 do punktu Nr. 31 na długości 142,4 m w kierunku północno-wschodnim,

od punktu Nr. 31 do punktu Nr. 32 na długości 741 m w kierunku północno-wschodnim,

od punktu Nr. 32 do punktu Nr. 33 na długości 571,6 m w kierunku północno-wschodnim,

biegną również miedzą, oddzielającą przyłączoną do miasta kolonję kolejową od gruntów Nadleśnictwa Państwowego Sarneńskiego.

Od punktu Nr. 33, umieszczonego na granicy pasa wywłaszczenia kolejowego biegnie granica miasta przez tory kolejowe w kierunku południowo-wschodnim na długości 161,7 m do punktu Nr. 34 umieszczonego również na granicy pasa wywłaszczenia kolejowego P. K. P. z przeciwległej strony torów pomiędzy gruntami K. Weremskiego i Karczmarka.

Od punktu Nr. 34 granica miasta biegnie po miedzy, oddzielającej grunta Weremskiego i Karczmarka do nasypu byłego toru objazdowego P. K. P. w kierunku północno-wschodnim na długości 173 m i od punktu Nr. 35 biegnie obok nasypu wyżej wzmiankowanego w kierunku południowo - wschodnim na długości 342,2 m na tor kolejowy dąbrowicki, do punktu Nr. 36, od punktu zaś Nr. 36, biegnąc w kierunku południowo-wschodnim na długości 105,7 m, łączy się z punktem wyjściowym Nr. 1.

Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.