Zmiana granic miasta Ołyki w powiecie łuckim, województwie wołyńskiem.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1934.16.127

Akt utracił moc
Wersja od: 28 lutego 1934 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH
z dnia 23 stycznia 1934 r.
o zmianie granic miasta Ołyki w powiecie łuckim, województwie wołyńskiem.

Na podstawie art. 1 ustawy z dnia 20 lutego 1920 r. w przedmiocie zaliczania osad wiejskich w poczet miast oraz zmiany granic miast na obszarze b. zaboru rosyjskiego (Dz. U. R. P. Nr. 19, poz. 92), w brzmieniu ustalonem rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 3 grudnia 1932 r. w sprawie zmiany właściwości niektórych władz w zakresie podziału administracyjnego Państwa (Dz. U. R. P. Nr. 109, poz. 895), zarządzam co następuje:
Z gminy miejskiej Ołyka w powiecie łuckim, województwie wołyńskiem, wyłącza się grunta orne wsi Horjanówka, Zalisocze i Zaworocie o łącznej powierzchni 2,115 ha, leżące pomiędzy dotychczasową granicą miasta i granicą niżej opisaną i włącza się je do gminy wiejskiej Ołyka.

Granica miasta będzie biegła następująco:

Wychodząc z punktu początkowego przecięcia się granic wsi Turczyn i Horjanówka granica biegnie w kierunku wschodnim pomiędzy parcelami gruntowemi Nr. 40 i 41 do przecięcia się z drogą powiatową Nr. 5 Cumań - Dubno; od tego punktu skręca w kierunku południowo-wschodnim i biegnie granicami pól, przecinając drogę gminną Ołyka - Klewań dochodzi 8-ma załamaniami do południowo-wschodniego naroża działki Nr. 46. Następnie granica przebiega w kierunku na zachód pomiędzy parcelami Nr. 46 i 9 aż do przecięcia się z drogą gminną Ołyka - Radochówka, stąd 14-ma załamaniami, okrążając od zachodniej strony staw, biegnie w kierunku południowym do przecięcia się z gruntami wsi Metelno. Od tegoż punktu granica biegnie granicą gruntów wsi Metelno w kierunku południowo-zachodnim, następnie przyjmuje kierunek zachodnio-północny i dochodzi do przecięcia się z drogą powiatową Nr. 5 Cumań - Dubno. Następnie biegnie w kierunku południowo-zachodnim i 10-ma załamaniami dochodzi do granicy wsi Metelno i Czemeryna, w dalszym ciągu biegnie granicą gruntów wsi Czemeryna w kierunku zachodnio-północnym, dochodząc do przecięcia się granic gruntów wsi Czemeryna i Turczyna, następnie granicą gruntów wsi Turczyna w kierunku północno-wschodnim, obiega cmentarz izraelicki i 12-ma załamaniami dochodzi do zamku Ordynacji Ks. Janusza Radziwiłła. Okrążając zamek od strony wschodniej i przyjmując kierunek północny 4-ma załamaniami, dochodzi do przecięcia się z drogą gminną miasto Ołyka - stacja kolejowa Ołyka. Od tegoż punktu w kierunku północno-wschodnim 12-ma załamaniami dochodzi do drogi gminnej Horjanówka - Turczyn, poczem przyjmuje kierunek północny i dochodzi 8-ma załamaniami, biegnąc po granicy gruntów wsi Turczyna i Horjanówki do punktu wyjściowego.

Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 1934 r.