Zmiana granic miasta Korca w powiecie rówieńskim, województwie wołyńskiem.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1933.81.590

Akt utracił moc
Wersja od: 20 października 1933 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH
z dnia 13 października 1933 r.
o zmianie granic miasta Korca w powiecie rowieńskim, województwie wołyńskiem.

Na podstawie art. 1 ustawy z dnia 20 lutego 1920 r. w przedmiocie zaliczania osad wiejskich w poczet miast oraz zmiany granic miast na obszarze b. zaboru rosyjskiego (Dz. U. R. P. Nr. 19, poz. 92), w brzmieniu ustalonem rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 3 grudnia 1932 r. w sprawie zmiany właściwości niektórych władz w zakresie podziału administracyjnego Państwa (Dz. U. R. P. Nr. 109, poz. 895), zarządzam co następuje:
Z gminy wiejskiej Korzec w powiecie rówieńskim, województwie wołyńskiem wyłącza się: wieś Zarowie, część przedmieścia Nowy Korzec o obszarze 24,94 ha oraz część przedmieścia Józefin o obszarze 37,27 ha i wymienione terytorja włącza się do miasta Korca w tymże powiecie i województwie.

Granica tak rozszerzonego miasta Korca będzie następująca:

Od punktu wyjściowego, w którym wschodni parkan murowany cukrowni Korzec styka się z drogą państwową Nr. 7 na zachód rowem przydrożnym, włączając wymienioną drogę, do wschodniej granicy cmentarza prawosławnego. Wschodnią granicę cmentarza do rowu rozgraniczającego grunty cukrowni Korzec od gruntów wsi Zarowie. Wspomnianym rowem na długości 750 m do zetknięcia się z drogą polną, poczem tą drogą do drogi Korzec-futory Korzeckie (ul. Sienkiewicza). Wzdłuż ostatnio wymienionej drogi w kierunku południowo-wschodnim na długości 350 m, poczem skręca na zachód i idzie dawną granicą gruntów czynszowych i włościańskich do strumyka - dopływu rzeki Korczyk. Dalej brzegiem strumyka i rzeki Korczyk do granicy gruntów kościelnych z gruntami cerkiewnemi, poczem tą granicą do ulicy Kościelnej. Stąd wschodnią krawędzią ul. Kościelnej, północną - Cerkiewnej do ul. Szkolnej. W dalszym ciągu północną krawędzią ul. Szkolnej do drogi państwowej Nr. 7 i drogą na północny wschód do mostku położonego nad dopływem rzeki Korczyk (Juwek). Dalej biegiem tego dopływu około 100 m w górę, poczem skręca na północ wzdłuż potoku bez nazwy do mostu na ul. Hallera. Za mostem na południowy-wschód miedzą do ul. Cmentarnej i tą ulicą do ulicy Poniatowskiego. Południową stroną ulicy Poniatowskie-go i ul. Fajans do gruntów ogrodowych przedm. Fajans skąd linia graniczna skręca na północ, przecinając ulicę Fajans i miedzą gruntów tych dochodzi do gruntów polnych wsi Józefin, załamuje się na wschód i biegnie wzdłuż gruntów polnych mieszkańców wsi Józefin na przestrzeni około 500 m poczem skręca na południe i dochodzi do ulicy Fajans. W dalszym ciągu skręca na wschód, południową krawędzią ul. Fajans i drogą polną na południowy wschód do rzeki Korczyk. Biegiem rzeki Korczyk do punktu zetknięcia się wschodniego parkanu murowanego cukrowni Korzec z brzegiem wymienionej rzeki.

Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.