Zmiana granic miast Iłży w powiecie iłżeckim, Kozienic w powiecie kozienickim i Sandomierza w powiecie sandomierskim, województwie kieleckim.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1961.50.272

Akt utracił moc
Wersja od: 23 listopada 1961 r.

ROZPORZĄDZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 7 listopada 1961 r.
w sprawie zmiany granic miast Iłży w powiecie iłżeckim, Kozienic w powiecie kozienickim i Sandomierza w powiecie sandomierskim, województwie kieleckim.

Na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1950 r. o dokonywaniu zmian podziału administracyjnego Państwa (Dz. U. Nr 6, poz. 48) zarządza się, co następuje:
Z miasta Iłży w powiecie starachowickim, województwie kieleckim wyłącza się tereny o nazwie Kotlarka o powierzchni 260,77 ha i włącza się je do gromady Błaziny w tymże powiecie i województwie.
1.
Do miasta Kozienice w powiecie kozienickim, województwie kieleckim włącza się:
1)
z gromady Przewóz w tymże powiecie wieś Wójtostwo Poduchowne, część obszaru b. majątku państwowego Kozienice i część Kolonii Kozienice o nazwie Pocztówka,
2)
z gromady Stara Wieś w tymże powiecie część obszaru wsi Stara Wieś.
2.
Nowa granica miasta Kozienice biegnie począwszy od narożnika gruntów Kolonii Katarzynów i Lasów Państwowych nad rzeką Zagożdżonką w kierunku północno-zachodnim granicą gruntów Kolonii Katarzynów do rzeki Chartowej i dalej korytem tej rzeki, rozgraniczając grunty wsi Stanisławice i miasta Kozienice, przecina szosę Kozienice-Warka i biegnie do narożnika gruntów wsi Łuczynów, Opatkowice i miasta Kozienice; stąd granica skręca w kierunku północno-wschodnim, rozgranicza grunty wsi Opatkowice i miasta Kozienice, przecina drogę Kozienice-Magnuszew i biegnie do rzeki Chartowej i dalej granicą wsi Opatkowice do Jeziora Kozienickiego, okrąża to jezioro i biegnie w kierunku wschodnim drogą polną rozgraniczającą grunty b. majątku państwowego Kozienice i miasta Kozienice pod nazwą "Ogrody" do drogi Kozienice-Holendry Piotrkowskie, skręca na południe i biegnie do ogrodzenia terenów b. majątku państwowego Kozienice, wzdłuż tego ogrodzenia na północ, przecina rzekę Zagożdżonkę, następnie skręca na wschód i biegnie granicą parku do drogi Kozienice-Wymysłów; po zetknięciu się z brzegiem tej drogi skręca na południowy-zachód i dobiega brzegiem tej drogi do narożnika gruntów wsi Stara Wieś i Kolonii Kozienice, skąd skręca w kierunku południowo-wschodnim i biegnie do łachy wiślanej, a następnie tą łachą do granicy gruntów wsi Janików, gdzie skręca na południowy-zachód i północny-zachód i biegnie granicą gruntów wsi Janików i Stara Wieś do rzeki Zagożdżonki.
Do miasta Sandomierza w powiecie sandomierskim, województwie kieleckim, włącza się:
1)
z gromady Dwikozy w tymże powiecie tereny kolonii pod nazwą Kasa miasta Sandomierza,
2)
z gromady Wysiadłów w tymże powiecie część gruntów wsi Chwałki, której granica biegnie szosą Sandomierz-Opatów w kierunku zachodnim do drogi prowadzącej do Prochowni, następnie drogą obok Prochowni do drogi Chwałki-Radoszki, tą drogą do szosy Sandomierz-Ożarów i dalej w kierunku południowym do drogi Chwałki-Mokoszyn,
3)
z gromady Gierlachów w tymże powiecie grunty Państwowego Funduszu Ziemi pod nazwą Kruków.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 31 grudnia 1961 r.