Zm.: rozporządzenie w sprawie zakładania i prowadzenia ksiąg wieczystych w systemie informatycznym.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2008.235.1607
Akt jednorazowy Wersja od: 30 grudnia 2008 r.
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 18 grudnia 2008 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie zakładania i prowadzenia ksiąg wieczystych w systemie informatycznym
Na podstawie art. 251 ust. 2 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece (Dz. U. z 2001 r. Nr 124, poz. 1361, z późn. zm. 1 ) zarządza się, co następuje:
W rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 20 sierpnia 2003 r. w sprawie zakładania i prowadzenia ksiąg wieczystych w systemie informatycznym (Dz. U. Nr 162, poz. 1575, z 2006 r. Nr 49, poz. 354 oraz z 2007 r. Nr 56, poz. 376 i Nr 250, poz. 1880) wprowadza się następujące zmiany:
1)
załącznik nr 1 otrzymuje brzmienie określone w załączniku nr 1 do niniejszego rozporządzenia;2)
załącznik nr 2 otrzymuje brzmienie określone w załączniku nr 2 do niniejszego rozporządzenia.ZAŁĄCZNIKI
ZAŁĄCZNIK Nr 1
KODY WYDZIAŁÓW KSIĄG WIECZYSTYCH SĄDÓW REJONOWYCH
KODY WYDZIAŁÓW KSIĄG WIECZYSTYCH SĄDÓW REJONOWYCH
Lp. | Sąd apelacyjny | Sąd okręgowy | Kod sądu okręgowego | Wydział ksiąg wieczystych sądu rejonowego | Kod wydziału ksiąg wieczystych sądu rejonowego |
1. | Sąd Apelacyjny w Białymstoku | Sąd Okręgowy w Białymstoku | BI | w Białymstoku | BI1B |
2. | w Bielsku Podlaskim | BI1P | |||
3. | w Bielsku Podlaskim - wydział zamiejscowy z siedzibą w Hajnówce | BI2P | |||
4. | w Bielsku Podlaskim - wydział zamiejscowy z siedzibą w Siemiatyczach | BI3P | |||
5. | w Sokółce | BI1S | |||
6. | Sąd Okręgowy w Łomży | LM | w Grajewie | LM1G | |
7. | w Łomży | LM1L | |||
8. | w Wysokiem Mazowieckiem | LM1W | |||
9. | w Zambrowie | LM1Z | |||
10. | Sąd Okręgowy w Olsztynie | OL | w Bartoszycach | OL1Y | |
11. | w Biskupcu | OL1B | |||
12. | w Ełku | OL1E | |||
13. | w Giżycku | OL1G | |||
14. | w Giżycku - wydział zamiejscowy z siedzibą w Węgorzewie | OL2G | |||
15. | w Kętrzynie | OL1K | |||
16. | w Lidzbarku Warmińskim | OL1L | |||
17. | w Mrągowie | OL1M | |||
18. | w Nidzicy | OL1N | |||
19. | w Olecku | OL1C | |||
20. | w Olsztynie | OL1O | |||
21. | w Piszu | OL1P | |||
22. | w Szczytnie | OL1S | |||
23. | Sąd Okręgowy w Suwałkach | SU | w Augustowie | SU1A | |
24. | w Sejnach | SU1N | |||
25. | w Suwałkach | SU1S | |||
26. | Sąd Apelacyjny w Gdańsku | Sąd Okręgowy w Bydgoszczy | BY | w Bydgoszczy | BY1B |
27. | w Inowrocławiu | BY1I | |||
28. | w Mogilnie | BY1M | |||
29. | w Nakle nad Notecią | BY1N | |||
30. | w Szubinie | BY1U | |||
31. | w Świeciu | BY1S | |||
32. | w Tucholi | BY1T | |||
33. | w Tucholi - wydział zamiejscowy z siedzibą w Sępólnie Krajeńskim | BY2T | |||
34. | w Żninie | BY1Z | |||
35. | Sąd Okręgowy w Elblągu | EL | w Braniewie | EL1B | |
36. | w Działdowie | EL1D | |||
37. | w Elblągu | EL1E | |||
38. | w Iławie | EL1I | |||
39. | w Nowym Mieście Lubawskim | EL1N | |||
40. | w Ostródzie | EL1O | |||
41. | w Ostródzie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Morągu | EL2O | |||
42. | Sąd Okręgowy w Gdańsku | GD | Gdańsk-Północ w Gdańsku | GD1G | |
43. | w Gdyni | GD1Y | |||
44. | w Kartuzach | GD1R | |||
45. | w Kościerzynie | GD1E | |||
46. | w Kwidzynie | GD1I | |||
47. | w Kwidzynie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Sztumie | GD2I | |||
48. | w Malborku | GD1M | |||
49. | w Malborku - wydział zamiejscowy z siedzibą w Nowym Dworze Gdańskim | GD2M | |||
50. | w Sopocie | GD1S | |||
51. | w Starogardzie Gdańskim | GD1A | |||
52. | w Tczewie | GD1T | |||
53. | w Wejherowie | GD1W | |||
54. | w Wejherowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Pucku | GD2W | |||
55. | Sąd Okręgowy w Słupsku | SL | w Bytowie | SL1B | |
56. | w Chojnicach | SL1C | |||
57. | w Człuchowie | SL1Z | |||
58. | w Lęborku | SL1L | |||
59. | w Miastku | SL1M | |||
60. | w Słupsku | SL1S | |||
61. | Sąd Okręgowy w Toruniu | TO | w Brodnicy | TO1B | |
62. | w Chełmnie | TO1C | |||
63. | w Golubiu-Dobrzyniu | TO1G | |||
64. | w Grudziądzu | TO1U | |||
65. | w Toruniu | TO1T | |||
66. | w Wąbrzeźnie | TO1W | |||
67. | Sąd Okręgowy we Włocławku | WL | w Aleksandrowie Kujawskim | WL1A | |
68. | w Lipnie | WL1L | |||
69. | w Radziejowie | WL1R | |||
70. | w Rypinie | WL1Y | |||
71. | we Włocławku | WL1W | |||
72. | Sąd Apelacyjny w Katowicach | Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej | BB | w Bielsku-Białej | BB1B |
73. | w Cieszynie | BB1C | |||
74. | w Żywcu | BB1Z | |||
75. | Sąd Okręgowy w Częstochowie | CZ | w Częstochowie | CZ1C | |
76. | w Częstochowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Kłobucku | CZ2C | |||
77. | w Lublińcu | CZ1L | |||
78. | w Myszkowie | CZ1M | |||
79. | w Zawierciu | CZ1Z | |||
80. | Sąd Okręgowy w Gliwicach | GL | w Gliwicach | GL1G | |
81. | w Jastrzębiu-Zdroju | GL1J | |||
82. | w Raciborzu | GL1R | |||
83. | w Rudzie Śląskiej | GL1S | |||
84. | w Rybniku | GL1Y | |||
85. | w Tarnowskich Górach | GL1T | |||
86. | w Wodzisławiu Śląskim | GL1W | |||
87. | w Zabrzu | GL1Z | |||
88. | w Żorach | GL1X | |||
89. | Sąd Okręgowy w Katowicach | KA | w Będzinie | KA1B | |
90. | w Bytomiu | KA1Y | |||
91. | w Chorzowie | KA1C | |||
92. | w Dąbrowie Górniczej | KA1D | |||
93. | w Jaworznie | KA1J | |||
94. | Katowice-Wschód w Katowicach | KA1K | |||
95. | w Mikołowie | KA1M | |||
96. | w Mysłowicach | KA1L | |||
97. | w Pszczynie | KA1P | |||
98. | w Siemianowicach Śląskich | KA1I | |||
99. | w Sosnowcu | KA1S | |||
100. | w Tychach | KA1T | |||
101. | Sąd Apelacyjny w Krakowie | Sąd Okręgowy w Kielcach | KI | w Busku-Zdroju | KI1B |
102. | w Jędrzejowie | KI1J | |||
103. | w Kazimierzy Wielkiej | KI1I | |||
104. | w Kielcach | KI1L | |||
105. | w Końskich | KI1K | |||
106. | w Opatowie | KI1T | |||
107. | w Ostrowcu Świętokrzyskim | KI1O | |||
108. | w Pińczowie | KI1P | |||
109. | w Sandomierzu | KI1S | |||
110. | w Skarżysku-Kamiennej | KI1R | |||
111. | w Starachowicach | KI1H | |||
112. | w Staszowie | KI1A | |||
113. | we Włoszczowie | KI1W | |||
114. | Sąd Okręgowy w Krakowie | KR | w Chrzanowie | KR1C | |
115. | dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Czernichowie | KR1K | |||
116. | dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Krzeszowicach | KR2K | |||
117. | dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Proszowicach | KR1H | |||
118. | dla Krakowa-Podgórza w Krakowie | KR1P | |||
119. | dla Krakowa-Podgórza w Krakowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Skale | KR2P | |||
120. | dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Słomnikach | KR1S | |||
121. | w Miechowie | KR1M | |||
122. | w Myślenicach | KR1Y | |||
123. | w Myślenicach - wydział zamiejscowy z siedzibą w Dobczycach | KR2Y | |||
124. | w Olkuszu | KR1O | |||
125. | w Oświęcimiu | KR1E | |||
126. | w Oświęcimiu - wydział zamiejscowy z siedzibą w Kętach | KR2E | |||
127. | w Suchej Beskidzkiej | KR1B | |||
128. | w Wadowicach | KR1W | |||
129. | w Wieliczce | KR1I | |||
130. | w Wieliczce - wydział zamiejscowy z siedzibą w Niepołomicach | KR2I | |||
131. | w Wieliczce - wydział zamiejscowy z siedzibą w Skawinie | KR3I | |||
132. | Sąd Okręgowy w Nowym Sączu | NS | w Gorlicach | NS1G | |
133. | w Limanowej | NS1L | |||
134. | w Limanowej - wydział zamiejscowy z siedzibą w Mszanie Dolnej | NS2L | |||
135. | w Muszynie | NS1M | |||
136. | w Nowym Sączu | NS1S | |||
137. | w Nowym Targu | NS1T | |||
138. | w Zakopanem | NS1Z | |||
139. | Sąd Okręgowy w Tarnowie | TR | w Bochni | TR1O | |
140. | w Brzesku | TR1B | |||
141. | w Dąbrowie Tarnowskiej | TR1D | |||
142. | w Tarnowie | TR1T | |||
143. | w Tarnowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Tuchowie | TR2T | |||
144. | Sąd Apelacyjny w Lublinie | Sąd Okręgowy w Lublinie | LU | w Białej Podlaskiej | LU1B |
145. | w Chełmie | LU1C | |||
146. | w Kraśniku | LU1K | |||
147. | w Lubartowie | LU1A | |||
148. | w Lublinie | LU1I | |||
149. | w Łukowie | LU1U | |||
150. | w Opolu Lubelskim | LU1O | |||
151. | w Puławach | LU1P | |||
152. | w Radzyniu Podlaskim | LU1R | |||
153. | w Rykach | LU1Y | |||
154. | we Włodawie | LU1W | |||
155. | Sąd Okręgowy w Radomiu | RA | w Grójcu | RA1G | |
156. | w Grójcu - wydział zamiejscowy z siedzibą w Białobrzegach | RA2G | |||
157. | w Kozienicach | RA1K | |||
158. | w Lipsku | RA1L | |||
159. | w Lipsku - wydział zamiejscowy z siedzibą w Iłży | RA2L | |||
160. | w Przysusze | RA1P | |||
161. | w Radomiu | RA1R | |||
162. | w Szydłowcu | RA1S | |||
163. | w Zwoleniu | RA1Z | |||
164. | w Zwoleniu - wydział zamiejscowy z siedzibą w Pionkach | RA2Z | |||
165. | Sąd Okręgowy w Siedlcach | SI | w Garwolinie | SI1G | |
166. | w Mińsku Mazowieckim | SI1M | |||
167. | Siedlcach | SI1S | |||
168. | w Siedlcach - zamiejscowy wydział w Łosicach | SI2S | |||
169. | w Sokołowie Podlaskim | SI1P | |||
170. | w Węgrowie | SI1W | |||
171. | Sąd Okręgowy w Zamościu | ZA | w Biłgoraju | ZA1B | |
172. | w Hrubieszowie | ZA1H | |||
173. | w Janowie Lubelskim | ZA1J | |||
174. | w Krasnymstawie | ZA1K | |||
175. | w Tomaszowie Lubelskim | ZA1T | |||
176. | w Zamościu | ZA1Z | |||
177. | Sąd Apelacyjny w Łodzi | Sąd Okręgowy w Kaliszu | KZ | w Jarocinie | KZ1J |
178. | w Kaliszu | KZ1A | |||
179. | w Kępnie | KZ1E | |||
180. | w Krotoszynie | KZ1R | |||
181. | w Ostrowie Wielkopolskim | KZ1W | |||
182. | w Ostrzeszowie | KZ1O | |||
183. | w Pleszewie | KZ1P | |||
184. | Sąd Okręgowy w Łodzi | LD | w Brzezinach | LD1B | |
185. | w Kutnie | LD1K | |||
186. | w Łęczycy | LD1Y | |||
187. | dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi | LD1M | |||
188. | w Łowiczu | LD1O | |||
189. | w Pabianicach | LD1P | |||
190. | w Rawie Mazowieckiej | LD1R | |||
191. | w Skierniewicach | LD1H | |||
192. | w Zgierzu | LD1G | |||
193. | Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim | PT | w Bełchatowie | PT1B | |
194. | w Opocznie | PT1O | |||
195. | w Piotrkowie Trybunalskim | PT1P | |||
196. | w Radomsku | PT1R | |||
197. | w Tomaszowie Mazowieckim | PT1T | |||
198. | Sąd Okręgowy w Sieradzu | SR | w Łasku | SR1L | |
199. | w Łasku - wydział zamiejscowy z siedzibą w Poddębicach | SR2L | |||
200. | w Sieradzu | SR1S | |||
201. | w Wieluniu | SR1W | |||
202. | w Wieluniu - wydział zamiejscowy z siedzibą w Pajęcznie | SR2W | |||
203. | w Wieluniu - wydział zamiejscowy z siedzibą w Wieruszowie | SR3W | |||
204. | w Zduńskiej Woli | SR1Z | |||
205. | Sąd Apelacyjny w Poznaniu | Sąd Okręgowy w Koninie | KN | w Kole | KN1K |
206. | w Koninie | KN1N | |||
207. | w Słupcy | KN1S | |||
208. | w Turku | KN1T | |||
209. | Sąd Okręgowy w Poznaniu | PO | w Chodzieży | PO1H | |
210. | w Chodzieży - wydział zamiejscowy z siedzibą w Wyrzysku | PO2H | |||
211. | w Gnieźnie | PO1G | |||
212. | w Gostyniu | PO1Y | |||
213. | w Grodzisku Wielkopolskim | PO1S | |||
214. | w Kościanie | PO1K | |||
215. | w Lesznie | PO1L | |||
216. | w Nowym Tomyślu | PO1N | |||
217. | w Obornikach | PO1O | |||
218. | w Pile | PO1I | |||
219. | Poznań-Stare Miasto w Poznaniu - dla części miasta Poznania w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnic: Grunwald, Jeżyce i Stare Miasto oraz gmin: Czerwonak, Dopiewo, Murowana Goślina, Suchy Las i Tarnowo Podgórne | PO1P | |||
220. | Poznań-Stare Miasto w Poznaniu - dla części miasta Poznania w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnic: Nowe Miasto i Wilda, miast Luboń i Puszczykowo oraz gmin Komorniki i Swarzędz | PO2P | |||
221. | w Rawiczu | PO1R | |||
222. | w Szamotułach | PO1A | |||
223. | w Szamotułach - wydział zamiejscowy z siedzibą w Międzychodzie | PO2A | |||
224. | w Śremie | PO1M | |||
225. | w Środzie Wielkopolskiej | PO1D | |||
226. | w Trzciance | PO1T | |||
227. | w Trzciance - wydział zamiejscowy z siedzibą w Czarnkowie | PO2T | |||
228. | w Wągrowcu | PO1B | |||
229. | w Wolsztynie | PO1E | |||
230. | we Wrześni | PO1F | |||
231. | w Złotowie | PO1Z | |||
232. | Sąd Okręgowy w Zielonej Górze | ZG | w Krośnie Odrzańskim | ZG1K | |
233. | w Krośnie Odrzańskim - wydział zamiejscowy w Gubinie | ZG2K | |||
234. | w Nowej Soli | ZG1N | |||
235. | w Świebodzinie | ZG1S | |||
236. | w Świebodzinie - wydział zamiejscowy w Sulechowie | ZG2S | |||
237. | we Wschowie | ZG1W | |||
238. | w Zielonej Górze | ZG1E | |||
239. | w Żaganiu | ZG1G | |||
240. | w Żarach | ZG1R | |||
241. | Sąd Apelacyjny w Rzeszowie | Sąd Okręgowy w Krośnie | KS | w Brzozowie | KS1B |
242. | w Jaśle | KS1J | |||
243. | w Krośnie | KS1K | |||
244. | w Lesku | KS1E | |||
245. | w Lesku - wydział zamiejscowy z siedzibą w Ustrzykach Dolnych | KS2E | |||
246. | w Sanoku | KS1S | |||
247. | Sąd Okręgowy w Przemyślu | PR | w Jarosławiu | PR1J | |
248. | w Lubaczowie | PR1L | |||
249. | w Przemyślu | PR1P | |||
250. | w Przeworsku | PR1R | |||
251. | w Przeworsku - wydział zamiejscowy z siedzibą w Sieniawie | PR2R | |||
252. | Sąd Okręgowy w Rzeszowie | RZ | w Dębicy | RZ1D | |
253. | w Leżajsku | RZ1E | |||
254. | w Łańcucie | RZ1A | |||
255. | w Ropczycach | RZ1R | |||
256. | w Rzeszowie | RZ1Z | |||
257. | w Rzeszowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Tyczynie | RZ2Z | |||
258. | w Strzyżowie | RZ1S | |||
259. | Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu | TB | w Kolbuszowej | TB1K | |
260. | w Mielcu | TB1M | |||
261. | w Nisku | TB1N | |||
262. | w Stalowej Woli | TB1S | |||
263. | w Tarnobrzegu | TB1T | |||
264. | Sąd Apelacyjny w Szczecinie | Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim | GW | w Gorzowie Wielkopolskim | GW1G |
265. | w Międzyrzeczu | GW1M | |||
266. | w Słubicach | GW1S | |||
267. | w Strzelcach Krajeńskich | GW1K | |||
268. | w Sulęcinie | GW1U | |||
269. | Sąd Okręgowy w Koszalinie | KO | w Białogardzie | KO1B | |
270. | w Białogardzie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Świdwinie | KO2B | |||
271. | w Drawsku Pomorskim | KO1D | |||
272. | w Kołobrzegu | KO1L | |||
273. | w Koszalinie | KO1K | |||
274. | w Sławnie | KO1E | |||
275. | w Szczecinku | KO1I | |||
276. | w Wałczu | KO1W | |||
277. | Sąd Okręgowy w Szczecinie | SZ | w Choszcznie | SZ1C | |
278. | w Goleniowie | SZ1O | |||
279. | w Gryficach | SZ1G | |||
280. | w Gryfinie | SZ1Y | |||
281. | w Kamieniu Pomorskim | SZ1K | |||
282. | w Łobzie | SZ1L | |||
283. | w Myśliborzu | SZ1M | |||
284. | w Stargardzie Szczecińskim | SZ1T | |||
285. | w Stargardzie Szczecińskim - wydział zamiejscowy z siedzibą w Pyrzycach | SZ2T | |||
286. | Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie | SZ1S | |||
287. | Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Policach | SZ2S | |||
288. | w Świnoujściu | SZ1W | |||
289. | Sąd Apelacyjny w Warszawie | Sąd Okręgowy w Ostrołęce | OS | w Ostrołęce | OS1O |
290. | w Ostrowi Mazowieckiej | OS1M | |||
291. | w Przasnyszu | OS1P | |||
292. | w Pułtusku | OS1U | |||
293. | w Wyszkowie | OS1W | |||
294. | Sąd Okręgowy w Płocku | PL | w Ciechanowie | PL1C | |
295. | w Gostyninie | PL1G | |||
296. | w Mławie | PL1M | |||
297. | w Mławie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Żurominie | PL2M | |||
298. | w Płocku | PL1P | |||
299. | w Płońsku | PL1L | |||
300. | w Sierpcu | PL1E | |||
301. | w Sochaczewie | PL1O | |||
302. | w Żyrardowie | PL1Z | |||
303. | Sąd Okręgowy w Warszawie | WA | w Grodzisku Mazowieckim | WA1G | |
304. | w Piasecznie | WA1I | |||
305. | w Pruszkowie | WA1P | |||
306. | dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie - dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Bemowo, Bielany, Ochota i Żoliborz oraz gminy Izabelin | WA1M | |||
307. | dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie - dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Mokotów i Wilanów | WA2M | |||
308. | dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie - dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Białołęka, Praga-Północ, Targówek | WA3M | |||
309. | dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie - dla części miasta stołecznego Warszawy w Warszawie w granicach ustalonych dla dzielnic Śródmieście i Wola oraz gminy Łomianki | WA4M | |||
310. | dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie - dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Ursus, Ursynów i Włochy | WA5M | |||
311. | dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie - dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Praga-Południe, Rembertów, Wawer i Wesoła | WA6M | |||
312. | Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie | WP | w Legionowie | WA1L | |
313. | w Nowym Dworze Mazowieckim | WA1N | |||
314. | w Otwocku | WA1O | |||
315. | w Wołominie | WA1W | |||
316. | Sąd Apelacyjny we Wrocławiu | Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze | JG | w Bolesławcu | JG1B |
317. | w Jeleniej Górze | JG1J | |||
318. | w Kamiennej Górze | JG1K | |||
319. | w Lubaniu | JG1L | |||
320. | w Lwówku Śląskim | JG1S | |||
321. | w Zgorzelcu | JG1Z | |||
322. | Sąd Okręgowy w Legnicy | LE | w Głogowie | LE1G | |
323. | w Głogowie - wydział zamiejscowy z siedzibą w Górze | LE2G | |||
324. | w Jaworze | LE1J | |||
325. | w Legnicy | LE1L | |||
326. | w Lubinie | LE1U | |||
327. | w Złotoryi | LE1Z | |||
328. | Sąd Okręgowy w Opolu | OP | w Brzegu | OP1B | |
329. | w Głubczycach | OP1G | |||
330. | w Kędzierzynie-Koźlu | OP1K | |||
331. | w Kluczborku | OP1U | |||
332. | w Nysie | OP1N | |||
333. | w Oleśnie | OP1L | |||
334. | w Opolu | OP1O | |||
335. | w Prudniku | OP1P | |||
336. | w Strzelcach Opolskich | OP1S | |||
337. | Sąd Okręgowy w Świdnicy | SW | w Dzierżoniowie | SW1D | |
338. | w Kłodzku | SW1K | |||
339. | w Kłodzku - wydział zamiejscowy z siedzibą w Nowej Rudzie | SW2K | |||
340. | w Świdnicy | SW1S | |||
341. | w Wałbrzychu | SW1W | |||
342. | w Ząbkowicach Śląskich | SW1Z | |||
343. | Sąd Okręgowy we Wrocławiu | WR | w Miliczu | WR1M | |
344. | w Oleśnicy | WR1E | |||
345. | w Oławie | WR1O | |||
346. | w Strzelinie | WR1T | |||
347. | w Środzie Śląskiej | WR1S | |||
348. | w Trzebnicy | WR1W | |||
349. | w Wołowie | WR1L | |||
350. | dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu | WR1K |
ZAŁĄCZNIK Nr 2
WYKAZ DOPUSZCZALNYCH ZNAKÓW PISARSKICH W SYSTEMIE INFORMATYCZNYM
WYKAZ DOPUSZCZALNYCH ZNAKÓW PISARSKICH W SYSTEMIE INFORMATYCZNYM
~ | ' | ! | @ | # | $ | % | ^ | & | * | ( | ) | _ | - | + | = | { | } | [ | ] | | | \ | : | ; | " | ' |
< | > | , | . | ? | / | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ||||||||||
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z |
Ą | Ć | Ę | § | Ł | Ń | Ó | Ś | Ź | Ż | ||||||||||||||||
Á | Â | Ă | Ä | Ç | Č | Ď | Ð | Ë | É | Ĕ | Î | Í | Ľ | Ĺ | Ň | Ö | Ô | Ő | Ř | Ŕ | Š | Ş | T | Ť | Ű |
Ü | Ú | Ů | Ý | Ž | β |
W przypadku wystąpienia w danych podlegających wpisowi do systemu informatycznego znaku pisarskiego niewystępującego w powyższej tablicy stosuje się następujące zasady:
1.
Pomija się wszystkie znaki diakrytyczne występujące w danym znaku, z wyjątkiem liter ze znakami diakrytycznymi wymienionymi w powyższej tabeli.2.
W przypadku dyftongów wpisujemy pierwszą literę tworzącą dyftong (np. AE = A).3.
W przypadku wystąpienia innego znaku, nienależącego do grupy znaków, o których mowa w pkt 1 i 2, w miejsce tego znaku wpisuje się znak *.4.
Apostrof w nazwiskach osób fizycznych i nazwach innych niż osoby fizyczne podmiotów piszemy zgodnie z pisownią oryginału, z zastosowaniem dostępnego znaku z tablicy zawartej w niniejszym załączniku.5.
W przypadku wystąpienia cudzysłowów:- cudzysłów otwierający (") zamienia się na cudzysłów zamykający ("),
- cudzysłów («) oraz (») zastępuje się cudzysłowem zamykającym (").
6.
W przypadku wystąpienia znaku pisarskiego przesuniętego w stosunku do linii tekstu (indeks górny lub dolny) sprowadza się ten znak do linii tekstu (np. m2 = m2, x3 = x3). W przypadku równoczesnego wystąpienia obu indeksów indeks górny poprzedza indeks dolny przy wpisie danych do księgi wieczystej prowadzonej w systemie informatycznym.1 Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2001 r. Nr 125, poz. 1368, z 2002 r. Nr 169, poz. 1387, z 2003 r. Nr 42, poz. 363, z 2004 r. Nr 172, poz. 1804 oraz z 2008 r. Nr 116, poz. 731.
Dokumenty powiązane
Jeżeli chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów powiązanych, zaloguj się do LEX-a Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy »