Zm.: rozporządzenie w sprawie wzoru kwestionariusza osobowego oraz szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego wobec kandydatów do służby w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2010.201.1328

Akt jednorazowy
Wersja od: 29 października 2010 r.

ROZPORZĄDZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 21 października 2010 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie wzoru kwestionariusza osobowego oraz szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego wobec kandydatów do służby w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Na podstawie art. 46 ust. 3 ustawy z dnia 24 maja 2002 r. o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu (Dz. U. z 2010 r. Nr 29, poz. 154 i Nr 182, poz. 1228) zarządza się, co następuje:
W rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 listopada 2002 r. w sprawie wzoru kwestionariusza osobowego oraz szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego wobec kandydatów do służby w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Dz. U. Nr 207, poz. 1756 oraz z 2007 r. Nr 192, poz. 1387) wprowadza się następujące zmiany:
1)
w § 5 w ust. 1:
a)
pkt 2 otrzymuje brzmienie:

"2) badanie psychologiczne kandydata mające na celu uzyskanie opinii psychologicznej co do zdolności psychicznej do służby w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego;",

b)
pkt 6 otrzymuje brzmienie:

"6) egzamin sprawności fizycznej kandydata;",

c)
po pkt 6 dodaje się pkt 6a w brzmieniu:

"6a) badania kandydata ubiegającego się o przyjęcie do służby w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na stanowisko wymagające szczególnych umiejętności lub predyspozycji, mające na celu sprawdzenie przydatności do służby na takim stanowisku:

a) badanie psychofizjologiczne,

b) badanie psychotechniczne,

c) czynności mające na celu sprawdzenie szczególnych umiejętności lub predyspozycji kandydata;";

2)
§ 6 otrzymuje brzmienie:

"§ 6. 1. Niepoddanie się badaniom i czynnościom, o których mowa w § 5 ust. 1, powoduje odstąpienie od prowadzenia postępowania kwalifikacyjnego.

2. Odstępuje się od prowadzenia postępowania kwalifikacyjnego w przypadku, gdy kandydat uzyskał orzeczenie właściwej komisji lekarskiej o niezdolności do służby lub nie daje rękojmi zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w ustawie o ochronie informacji niejawnych.

3. Negatywny wynik badań i czynności, o których mowa w § 5 ust. 1 pkt 1-4, 6 oraz 6a, może spowodować odstąpienie od prowadzenia postępowania kwalifikacyjnego.

4. W przypadku, o którym mowa w ust. 3, kierownik komórki kadrowej wydaje zgodę na prowadzenie postępowania kwalifikacyjnego, jeżeli znajduje to uzasadnienie w potrzebach kadrowych służby. Przepis § 7 ust. 3 stosuje się odpowiednio.".

Do postępowania kwalifikacyjnego rozpoczętego i niezakończonego do dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia stosuje się przepisy dotychczasowe.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.