Zgłaszanie zainteresowania pracami nad projektami aktów normatywnych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2006.34.236

Akt utracił moc
Wersja od: 1 marca 2006 r.

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 24 stycznia 2006 r.
w sprawie zgłaszania zainteresowania pracami nad projektami aktów normatywnych

Na podstawie art. 7 ust. 7 ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa (Dz. U. Nr 169, poz. 1414) zarządza się, co następuje:
1. 
Rozporządzenie określa tryb zgłaszania zainteresowania pracami nad projektem ustawy lub rozporządzenia, zwanych dalej "projektami aktów normatywnych", oraz wzór urzędowego formularza zgłoszenia.
2. 
Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o ustawie bez bliższego określenia, rozumie się przez to ustawę z dnia 7 lipca 2005 r. o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa.
1. 
Zgłoszenie zainteresowania pracami nad projektem aktu normatywnego, zwane dalej "zgłoszeniem", wnosi się na urzędowym formularzu podpisanym przez podmiot dokonujący zgłoszenia lub osobę działającą z jego upoważnienia. Zgłoszenie można także wnosić na formularzach stanowiących wydruki komputerowe lub będących kserokopiami formularza urzędowego.
2. 
Wzór urzędowego formularza zgłoszenia stanowi załącznik do rozporządzenia.
1. 
W przypadku braków formalnych zgłoszenia, a w szczególności niewypełnienia koniecznych elementów urzędowego formularza zgłoszenia, organ, do którego wniesiono zgłoszenie, występuje o uzupełnienie tych braków, wyznaczając termin nie dłuższy niż 7 dni, z uwzględnieniem art. 9 ust. 3 ustawy.
2. 
Uzupełnienie braków formalnych zgłoszenia jest dokonywane przez wypełnienie i wniesienie nowego urzędowego formularza zgłoszenia.
3. 
Nieuzupełnienie braków formalnych w wyznaczonym terminie jest traktowane jako rezygnacja z udziału w pracach nad projektem aktu normatywnego.
Zmiany danych zawartych we wniesionym urzędowym formularzu zgłoszenia dokonuje się przez wypełnienie i wniesienie nowego urzędowego formularza zgłoszenia. Przepisy § 3 stosuje się odpowiednio.
Zgłoszenia wniesione wobec projektu aktu normatywnego przekazuje się, wraz z tym projektem, organowi uprawnionemu do przeprowadzenia wysłuchania publicznego dotyczącego tego projektu.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 7 marca 2006 r.

ZAŁĄCZNIK 

WZÓR URZĘDOWEGO FORMULARZA ZGŁOSZENIA ZAINTERESOWANIA PRACAMI NAD PROJEKTEM AKTU NORMATYWNEGO

ZGŁOSZENIE

ZAINTERESOWANIA PRACAMI NAD PROJEKTEM - ZGŁOSZENIE ZMIANY DANYCH*

.................................................................................

(tytuł projektu - zgodnie z jego treścią udostępnioną w Biuletynie Informacji Publicznej lub informacją zamieszczoną w programie prac legislacyjnych)

A. OZNACZENIE PODMIOTU ZAINTERESOWANEGO PRACAMI NAD PROJEKTEM
1. Nazwa/imię i nazwisko**
2. Siedziba/miejsce zamieszkania**
3. Adres do korespondencji i adres e-mail
B. WSKAZANIE OSÓB UPRAWNIONYCH DO REPREZENTOWANIA PODMIOTU WYMIENIONEGO W CZĘŚCI

A W PRACACH NAD PROJEKTEM

Lp.Imię i nazwiskoAdres miejsca zameldowania na pobyt stały
1
2
3
4
5
C. OPIS POSTULOWANEGO ROZWIĄZANIA PRAWNEGO, ZE WSKAZANIEM INTERESU BĘDĄCEGO

PRZEDMIOTEM OCHRONY

D. ZAŁĄCZONE DOKUMENTY
1
2
3
4
5
6
7
8
E. Niniejsze zgłoszenie dotyczy uzupełnienia braków formalnych/zmiany danych**

zgłoszenia dokonanego dnia ..............................................

(podać datę z części F poprzedniego zgłoszenia)

F. OSOBA SKŁADAJĄCA ZGŁOSZENIE
Imię i nazwiskoDataPodpis
* Jeżeli zgłoszenie nie jest składane w trybie art. 7 ust. 6 ustawy treść: "- Zgłoszenie zmiany danych" skreśla się.

** Niepotrzebne skreślić.

Pouczenie

1. Jeżeli zgłoszenie ma na celu uwzględnienie zmian zaistniałych po dacie wniesienia urzędowego formularza zgłoszenia (art. 7 ust. 6 ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa (Dz. U. Nr 169, poz. 1414)) lub uzupełnienie braków formalnych poprzedniego zgłoszenia (§ 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 24 stycznia 2006 r. w sprawie zgłaszania zainteresowania pracami nad projektami aktów normatywnych (Dz. U. Nr 34, poz. 236)), w nowym urzędowym formularzu zgłoszenia należy wypełnić wszystkie konieczne rubryki, powtarzając również dane, które zachowały swoją aktualność.

2. Część B formularza wypełnia się w przypadku zgłoszenia dotyczącego jednostki organizacyjnej oraz w sytuacji, gdy osoba fizyczna, która zgłasza zainteresowanie pracami nad projektem aktu normatywnego, nie będzie uczestniczyła osobiście w tych pracach.

3. W części D formularza, stosownie do okoliczności, uwzględnia się dokumenty, o których mowa w art. 7 ust. 5 ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa, a także pełnomocnictwa do wniesienia zgłoszenia lub do reprezentowania podmiotu w pracach nad projektem aktu normatywnego.

4. Część E formularza wypełnia się w przypadku uzupełnienia braków formalnych lub zmiany danych dotyczących wniesionego zgłoszenia.