Zasady zatrudniania pracowników inżynieryjno-technicznych i innych równorzędnych, pracowników administracyjnych, robotników i innych pracowników fizycznych w instytutach naukowo-badawczych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1961.43.229

Akt utracił moc
Wersja od: 28 września 1961 r.

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 13 września 1961 r.
w sprawie zasad zatrudniania pracowników inżynieryjno-technicznych i innych równorzędnych, pracowników administracyjnych, robotników i innych pracowników fizycznych w instytutach naukowo-badawczych.

Na podstawie art. 19 i 29 ustawy z dnia 17 lutego 1961 r. o instytutach naukowo-badawczych (Dz. U. Nr 12, poz. 60) zarządza się, co następuje:
Przepisy rozporządzenia mają zastosowanie do pracowników inżynieryjno-technicznych i innych równorzędnych, pracowników administracyjnych, robotników i innych pracowników fizycznych zatrudnionych w instytutach naukowo-badawczych, tworzonych na podstawie ustawy z dnia 17 lutego 1961 r. o instytutach naukowo-badawczych (Dz. U. Nr 12, poz. 60), zwanych dalej "instytutami".
1.
Pracownikami inżynieryjno-technicznymi i innymi równorzędnymi są pracownicy zatrudnieni na stanowiskach określonych w tabelach stanowisk, kwalifikacji i uposażenia zasadniczego, stanowiących załącznik nr 1 do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 1961 r. w sprawie uposażenia pracowników instytutów naukowo-badawczych (Dz. U. Nr 43, poz. 226).
2.
Pracownicy inżynieryjno-techniczni i inni równorzędni zatrudniani są w komórkach obsługi inżynieryjno-technicznej i ekonomicznej prac badawczych, w służbach informacji technicznej i ekonomicznej oraz przy pracach związanych z pracami naukowo-badawczymi.
1.
Pracownikami administracyjnymi są pracownicy zatrudnieni na stanowiskach określonych w tabelach stanowisk, kwalifikacji i uposażenia, stanowiących załącznik nr 2 do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 1961 r. w sprawie uposażenia pracowników instytutów naukowo-badawczych (Dz. U. Nr 43, poz. 226).
2.
Pracownicy administracyjni zatrudniani są w komórkach administracyjno-ekonomicznych i administracyjno-gospodarczych w kancelariach i innych jednostkach organizacyjnych przy opracowywaniu zagadnień organizacji pracy instytutu, zatrudnienia i płac, kosztów i cen, finansów i budżetu, gospodarki materiałowej, socjalno-bytowych, personalnych, prawnych i innych oraz przy wykonywaniu czynności administracyjno-biurowych.
Stosunek pracy z pracownikami objętymi rozporządzeniem zawiązuje się na podstawie umowy o pracę.
Do pracowników objętych rozporządzeniem stosuje się przepisy o czasie pracy i urlopach obowiązujące w urzędach i instytucjach państwowych.
Do pracowników objętych rozporządzeniem zatrudnionych w dniu wejścia w życie rozporządzenia na podstawie nominacji stosuje się przepisy ustawy o państwowej służbie cywilnej.
Wykonanie rozporządzenia porucza się Przewodniczącemu Komitetu Pracy i Płac oraz zainteresowanym ministrom.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.