§ 1. - Zasady współdziałania Lasów Państwowych ze starostami w zakresie sporządzania planów zalesienia i uproszczonych planów urządzenia lasu, szkoleń, nadzoru nad wykonywaniem prac zalesieniowych oraz dostarczania sadzonek.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2002.12.121

Akt utracił moc
Wersja od: 15 lutego 2002 r.
§  1. 
1. 
Plan zalesienia nadleśniczy sporządza na podstawie wypisu z rejestru gruntów i budynków oraz kopii mapek, o których mowa w art. 3 ust. 6 pkt 2 ustawy z dnia 8 czerwca 2001 r. o przeznaczeniu gruntów rolnych do zalesienia.
2. 
Wypis oraz kopie mapek, o których mowa w ust. 1, przekazuje nadleśniczemu starosta wraz z kopią decyzji o przeznaczeniu gruntów rolnych do zalesienia.
3. 
Plan zalesienia jest sporządzany w czterech egzemplarzach, po jednym dla właściciela gruntu, starosty i nadleśniczego, o których mowa w ust. 2, oraz dla wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej właściwego ze względu na miejsce położenia gruntu przeznaczonego do zalesienia.
4. 
Plan zalesienia, o którym mowa w ust. 3, zawiera:
1)
imię i nazwisko właściciela lub właścicieli gruntów przeznaczonych do zalesienia,
2)
powierzchnię gruntów przeznaczonych do zalesienia wyrażoną w ha,
3)
mapę bądź mapy uwzględniające numery działek ewidencyjnych oraz ich granice,
4)
wykaz gatunków drzew i krzewów potrzebnych do zalesienia i odpowiadających jakości gleby, uwzględniający liczbę tych drzew i krzewów oraz ich wiek,
5)
schemat uprawy leśnej określający układ rozmieszczenia sadzonek drzew i krzewów oraz średnie odległości pomiędzy tymi sadzonkami,
6)
metody badania obecności pędraków w glebie oraz sposoby ich zwalczania,
7)
sposób oraz termin przygotowania gleby pod zalesienie,
8)
sposób oraz termin wykonania zalesienia,
9)
opis zabiegów pielęgnacyjnych i ochronnych przewidzianych do przeprowadzenia na uprawie leśnej w okresie 5 lat od dnia jej założenia.