§ 3. - Zasady i warunki, jakim powinien odpowiadać minimalny plan zabezpieczenia ambulatoryjnej opieki zdrowotnej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2001.121.1315

Akt utracił moc
Wersja od: 18 października 2001 r.
§  3.
1.
W planie określa się liczbę świadczeniodawców w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, w tym lekarzy rodzinnych, lekarzy medycyny ogólnej, chorób wewnętrznych, lekarzy pediatrów oraz lekarzy stomatologów, pielęgniarek i położnych, umożliwiającą realizację zabezpieczenia ambulatoryjnej opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.
2.
Przy ustalaniu liczby osób udzielających świadczeń, o których mowa w ust. 1, z wyjątkiem osób udzielających świadczeń pozostających w gotowości do realizacji świadczeń w przypadkach, o których mowa w § 2 ust. 3, należy uwzględnić następujące parametry:
Osoba udzielająca świadczeń

(co najmniej jeden/jedna):

Liczba osób objętych opieką zdrowotną:
lekarz rodzinny lub lekarz podstawowej opieki zdrowotnej2,5 tys. - 3,0 tys. (±10%)
lekarz stomatolog3,0 tys. - 4,0 tys. (± 10%)
pielęgniarka środowiskowa/rodzinna2,5 tys. - 3,0 tys. (±10%)
położna środowiskowa/rodzinna10,0 tys. (±10%) albo 6,0 tys. kobiet i dziewcząt (±10%)
pielęgniarka środowiskowa w środowisku nauczania i wychowania800-1.000 uczniów (±10%)
3.
Przy ustalaniu liczby osób udzielających świadczeń, o których mowa w § 2 ust. 3, należy uwzględnić pozostawanie w gotowości lekarza dla nie więcej niż 20,0 tys. mieszkańców.
4.
Liczba osób udzielających świadczeń, innych niż wymienione w ust. 1, ustalona planem, ma gwarantować realizację zabezpieczenia ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, określonego w planie danego rodzaju świadczeń, przy spełnieniu zasad i warunków określonych w rozporządzeniu.