Art. 36. - Zaopatrzenie emerytalne funkcjonariuszów organów bezpieczeństwa publicznego oraz ich rodzin.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1955.31.184

Akt utracił moc
Wersja od: 1 lipca 1958 r.
Art.  36.
1.
Funkcjonariuszom zwolnionym ze służby po dniu 1 lipca 1954 r., którzy nie nabywają prawa do renty za wysługę lat przewidzianej w dekrecie, przysługuje prawo do renty starczej przewidzianej w przepisach o powszechnym zaopatrzeniu emerytalnym pracowników i ich rodzin, jeżeli w myśl tych przepisów nabywają prawo do tej renty przy zaliczeniu im okresów odbytej przez nich służby w organach bezpieczeństwa publicznego jako okresów zatrudnienia z uwzględnieniem przepisu art. 9.
2.
Służbę generałów i oficerów bezpieczeństwa publicznego zalicza się do I kategorii zatrudnienia, a służbę podoficerów bezpieczeństwa publicznego do II kategorii zatrudnienia. Przewodniczący Komitetu do Spraw Bezpieczeństwa Publicznego określi przypadki, w których służbę podoficerów bezpieczeństwa publicznego ze względu na szczególne warunki jej odbywania zalicza się do I kategorii zatrudnienia.
3.
Funkcjonariuszom wymienionym w ust. 1 zaopatrzenie ustalają i wypłacają organy określone przez Ministra Pracy i Opieki Społecznej.