Art. 31. - [Kontrola operacyjna] - Żandarmeria Wojskowa i wojskowe organy porządkowe.
Dz.U.2023.1266 t.j.
Akt obowiązujący- gdy inne środki okazały się bezskuteczne albo będą nieprzydatne, wojskowy sąd okręgowy, na pisemny wniosek Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej, złożony po uzyskaniu pisemnej zgody Prokuratora Generalnego, lub na pisemny wniosek komendanta oddziału Żandarmerii Wojskowej, złożony po uzyskaniu zgody Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej i pisemnej zgody właściwego zastępcy prokuratora okręgowego do spraw wojskowych, może, w drodze postanowienia, zarządzić kontrolę operacyjną.
może zarządzić kontrolę operacyjną, zwracając się jednocześnie do właściwego miejscowo wojskowego sądu okręgowego z wnioskiem o wydanie postanowienia w tej sprawie. W razie nieudzielenia przez sąd zgody w terminie 5 dni od dnia zarządzenia kontroli operacyjnej, organ zarządzający wstrzymuje kontrolę operacyjną oraz dokonuje protokolarnego, komisyjnego zniszczenia materiałów zgromadzonych podczas jej stosowania.
Do zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu postępowania karnego.
Dokumenty powiązane
Jeżeli chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów powiązanych, zaloguj się do LEX-a Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy »
Akty prawne liczba obiektów na liście: (7)
Akty wykonawcze liczba obiektów na liście: (6)
Akty interpretujące liczba obiektów na liście: (1)
Orzeczenia i pisma urzędowe liczba obiektów na liście: (5)
Orzeczenia sądów liczba obiektów na liście: (5)
- I KZP 4/18, Zakres kontroli operacyjnej. - Uchwała Sądu Najwyższego
- 37138/14, Prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego oraz korespondencji. Stosowanie kontroli niejawnej przez organy władzy wykonawczej., SZABÓ I VISSY v. WĘGRY - Wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka
- 47143/06, Prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego oraz korespondencji. Stosowanie kontroli niejawnej przez organy władzy wykonawczej., ZAKHAROV v. ROSJA - Wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka