Art. 30b. - [Sądowa kontrola nad uzyskiwaniem przez Żandarmerię Wojskową danych telekomunikacyjnych, pocztowych lub internetowych] - Żandarmeria Wojskowa i wojskowe organy porządkowe.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2023.1266 t.j.
Akt obowiązujący Wersja od: 15 sierpnia 2023 r. do: 30 września 2023 r.
Art. 30b. [Sądowa kontrola nad uzyskiwaniem przez Żandarmerię Wojskową danych telekomunikacyjnych, pocztowych lub internetowych]
1.
Kontrolę nad uzyskiwaniem przez Żandarmerię Wojskową danych telekomunikacyjnych, pocztowych lub internetowych sprawuje wojskowy sąd okręgowy właściwy dla siedziby organu Żandarmerii Wojskowej, któremu udostępniono te dane.2.
Organ Żandarmerii Wojskowej, o którym mowa w ust. 1, przekazuje, z zachowaniem przepisów o ochronie informacji niejawnych, sądowi okręgowemu, o którym mowa w ust. 1, w okresach półrocznych, sprawozdanie obejmujące:1)
liczbę przypadków pozyskania danych telekomunikacyjnych, pocztowych lub internetowych oraz rodzaj tych danych;2)
kwalifikacje prawne czynów, w związku z zaistnieniem których wystąpiono o dane telekomunikacyjne, pocztowe lub internetowe, albo informacje o pozyskaniu danych w celu ratowania życia lub zdrowia ludzkiego bądź do wsparcia działań poszukiwawczych i ratowniczych.3.
W ramach kontroli, o której mowa w ust. 1, wojskowy sąd okręgowy może zapoznać się z materiałami uzasadniającymi udostępnienie Żandarmerii Wojskowej danych telekomunikacyjnych, pocztowych lub internetowych.4.
Wojskowy sąd okręgowy informuje organ Żandarmerii Wojskowej o wyniku kontroli w terminie 30 dni od jej zakończenia.5.
Kontroli, o której mowa w ust. 1, nie podlega uzyskiwanie danych na podstawie art. 30c ust. 1.Dokumenty powiązane
Jeżeli chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów powiązanych, zaloguj się do LEX-a Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy »
Orzeczenia i pisma urzędowe liczba obiektów na liście: (3)
Orzeczenia sądów liczba obiektów na liście: (3)
- 37138/14, Prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego oraz korespondencji. Stosowanie kontroli niejawnej przez organy władzy wykonawczej., SZABÓ I VISSY v. WĘGRY - Wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka
- 47143/06, Prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego oraz korespondencji. Stosowanie kontroli niejawnej przez organy władzy wykonawczej., ZAKHAROV v. ROSJA - Wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka
- 62540/00, Prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego oraz korespondencji. Prawo do skutecznego środka odwoławczego. Stosowanie kontroli niejawnej przez organy władzy wykonawczej., ASSOCIATION FOR EUROPEAN INTEGRATION I HUMAN RIGHTS I EKIMDZHIEV v. BUŁGARIA - Wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka