§ 2. - Wzory, kolor oraz sposób przydzielania i zwracania munduru pracowników Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2021.2134

Akt obowiązujący
Wersja od: 25 listopada 2021 r.
§  2. 
1. 
Kurtka 2 w 1, o której mowa w § 1 pkt 1, składa się z:
1)
kurtki zewnętrznej w kolorze zielonym, wykonanej z materiału wiatroszczelnego i wodoszczelnego, o wodoodporności 3000-5000 mm słupa wody, zapinanej na suwak, z regulowanym kapturem, mającej:
a)
dwie boczne kieszenie otwarte,
b)
dwie boczne kieszenie zapinane na suwak, umieszczone powyżej kieszeni otwartych,
c)
na lewym ramieniu logo Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych wraz ze skróconą nazwą (IJHARS), wykonane w kolorze złotym,
d)
na plecach logo Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych wraz z pełną nazwą, wykonane metodą haftu komputerowego, w kolorze złotym;
2)
kurtki wewnętrznej w kolorze zielonym, wykonanej z polaru o gramaturze min. 100 g/m2, zapinanej na suwak, bez kaptura, mającej:
a)
dwie boczne kieszenie zapinane na suwak,
b)
na plecach logo Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych wraz z pełną nazwą, wykonane metodą haftu komputerowego, w kolorze złotym.
2. 
Koszulka polo, o której mowa w § 1 pkt 2, ma w wersji męskiej krój prosty, w wersji damskiej - taliowany, bez kieszeni. Jest wykonana w 100% z bawełny o gramaturze min. 180 g/m2, w kolorze zielonym. Ma krótkie rękawy oraz zapięcie pod szyją na 3 guziki w kolorze zielonym, dekolt na taśmie wzmacniającej i kołnierzyk, a na lewej piersi logo Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych wraz ze skróconą nazwą (IJHARS), wykonane metodą haftu komputerowego, w kolorze złotym.
3. 
Czapka z daszkiem, o której mowa w § 1 pkt 3, jest sześciopanelowa, wykonana w 100% z bawełny o gramaturze min. 340 g/m2, w kolorze zielonym. Ma rozmiar uniwersalny i regulację obwodu za pomocą metalowej klamry oraz haftowane wywietrzniki, a na czole logo Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych wraz ze skróconą nazwą (IJHARS), wykonane metodą haftu komputerowego, w kolorze złotym.