Wzory formularzy deklaracji zbiorów winogron, produkcji oraz zapasów wina gronowego i moszczu gronowego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2007.6.44

Akt utracił moc
Wersja od: 16 stycznia 2007 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI 1
z dnia 29 grudnia 2006 r.
w sprawie wzorów formularzy deklaracji zbiorów winogron, produkcji oraz zapasów wina gronowego i moszczu gronowego

Na podstawie art. 27a ust. 2 ustawy z dnia 22 stycznia 2004 r. o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina (Dz. U. Nr 34, poz. 292, z późn. zm. 2 ) zarządza się, co następuje:
Określa się wzór formularzy deklaracji:
1)
zbiorów winogron, stanowiący załącznik nr 1 do rozporządzenia;
2)
produkcji i dostarczanych do obowiązkowej destylacji ilości produktów ubocznych powstałych przy wyrobie wina gronowego, stanowiący załącznik nr 2 do rozporządzenia;
3)
zapasów:
a)
moszczu gronowego,
b)
zagęszczonego moszczu gronowego,
c)
rektyfikowanego zagęszczonego moszczu gronowego oraz
d)
wina gronowego

- stanowiący załącznik nr 3 do rozporządzenia.

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

WZÓR

Deklaracja zbiorów winogron na 200.../200...

wzór

Tabela 1a

Lokalizacja uprawy własnej winorośli, z której zostały pozyskane winogrona przeznaczone do wyrobu wina gronowego
lp.województwopowiatgminadane dotyczące działki ewidencyjnejdane dotyczące działki rolnej, na której znajduje się uprawa winorośli1)
nazwa obrębu ewidencyjnegonumer arkusza mapynumer działki ewidencyjnejpowierzchnia działki ewidencyjnej (podać w ha, z dokładnością do 3 miejsc po przecinku)oznaczenie działki rolnej, na której znajduje się uprawa winorośli2)powierzchnia działki rolnej w granicach działki ewidencyjnej, na której znajduje się uprawa winorośli (podać w ha, z dokładnością do 3 miejsc po przecinku)3)
12345678910
RAZEM

Tabela 1b

Winogrona przeznaczone do wyrobu wina gronowego pozyskane z działek rolnych, o których mowa w tabeli 1a
lp.4)całkowita ilość zebranych winogron pozyskanych z tej uprawy winorośli (podać w kwintalach, z dokładnością do 1 kwintala)ilość zebranych winogron przerobionych przez składającego deklarację (podać w kwintalach, z dokładnością do 1 kwintala)ilość zebranych winogron sprzedanych przez składającego deklarację (podać w kwintalach, z dokładnością do 1 kwintala)
białeczerwone i różowebiałeczerwone i różowebiałeczerwone i różowe
1234567
RAZEM

Tabela 2a

Lokalizacja winorośli, z której zostały pozyskane winogrona zakupione z przeznaczeniem do wyrobu wina gronowego
lp.województwopowiatgminadane dotyczące podmiotu, od którego zakupiono winogrona5)dane dotyczące działki ewidencyjnejdane dotyczące działki rolnej, na której znajduje się uprawa winorośli
nazwa obrębu ewidencyjnegonumer arkusza mapynumer działki ewidencyjnejpowierzchnia działki ewidencyjnej (podać w ha, z dokładnością do 3 miejsc po przecinku)oznaczenie działki rolnej, na której znajduje się uprawa winoroślipowierzchnia działki rolnej w granicach działki ewidencyjnej, na której znajduje się uprawa winorośli (podać w ha, z dokładnością do 3 miejsc po przecinku)
1234567891011
RAZEM

Tabela 2b

Ilość winogron zakupionych z przeznaczeniem do wyrobu wina
lp.6)całkowita ilość zakupionych winogron (w kwintalach, z dokładnością do 1 kwintala)
białeczerwone i różowerazem
RAZEM

1) Działka rolna - rozumiana jako zwarty obszar gruntu rolnego, na którym jest prowadzona jedna uprawa winorośli.

2) Jeżeli działka ewidencyjna obejmuje więcej niż jedną działkę rolną, informacje zawarte w kol. 2-8 należy podać dla każdej działki rolnej znajdującej się w granicach działki ewidencyjnej.

3) Jeżeli działka rolna, na której uprawiana jest winorośl, znajduje się na więcej niż jednej działce ewidencyjnej, należy podać powierzchnię działki rolnej wraz z podaniem informacji zawartych w kol. 2-9.

4) Należy wypełnić dla wszystkich działek ewidencyjnych w takiej samej kolejności, w jakiej zostały opisane w tabeli 1a.

5) Należy podać imię i nazwisko lub nazwę podmiotu, jego adres (miejscowość, nr domu, nr mieszkania, kod pocztowy), numer REGON oraz nr telefonu kontaktowego.

6) Należy wypełnić dla wszystkich działek ewidencyjnych w takiej samej kolejności, w jakiej zostały opisane w tabeli 2a.

ZAŁĄCZNIK Nr  2

WZÓR

Deklaracja produkcji i dostarczanych do obowiązkowej destylacji ilości produktów ubocznych powstałych przy wyrobie wina gronowego na 200../200..

wzór
Lp.Wina stołowe i moszcze do wyrobu win stołowych uzyskane z surowca w danym roku gospodarczym, posiadane w dniu sporządzenia deklaracji produkcji (podać w hektolitrach)3)Ilość produktów ubocznych powstałych przy wyrobie wina gronowego
RodzajIlośćDaneWielkośćmoszczewinaPozostałedostarczone do obowiązkowej destylacji (podać z dokładnością do 1 hektolitra)wycofane w inny dozwolony sposób (podać z dokładnością do 1 hektolitra/

kilograma)

użytego surowca1)winogron zużytych do uzyskania produktu (podać w kwintalach)dotyczące dostawcy użytego surowca2)powierzchni uprawy winorośli, z której uzyskano surowiec (podać w ha)białeczerwone/różowebiałeczerwone/różoweprodukty (podać w hektolitrach)4)
123456789

1) Należy podać odrębnie dla każdego z produktów zdefiniowanych w ust. 1-7 i 11 załącznika nr 1 do rozporządzenia Rady (WE) nr 1493/1999 z dnia 17 maja 1999 r. w sprawie wspólnej organizacji rynku wina (Dz. Urz. WE L 179 z 14.07.1999, str. 1, z późn. zm.; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 3, t. 26, str. 25, z późn. zm.).

2) Należy podać imię i nazwisko lub nazwę podmiotu, jego adres (miejscowość, nr domu, mieszkania, kod pocztowy); w przypadku zastosowania własnych surowców do wytworzenia wyrobu nie wypełnia się tej rubryki.

3) Należy podać łącznie moszcze zdefiniowane w ust. 2-6 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 1.

4) Należy podać produkty objęte wspólną organizacją rynku wina inne niż zadeklarowane w kol. 6 tabeli, z dokładnością do 1 hektolitra.

ZAŁĄCZNIK Nr  3

WZÓR

Deklaracja zapasów moszczu gronowego, zagęszczonego moszczu gronowego, rektyfikowanego zagęszczonego moszczu gronowego oraz wina gronowego na 200../200..

wzór

I. Deklaracja zapasów moszczu gronowego, zagęszczonego moszczu gronowego, rektyfikowanego zagęszczonego moszczu gronowego oraz wina gronowego wyprodukowanego z winogron pochodzących z upraw winorośli położonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Zapasy win gronowych posiadane w dniu 31 lipca(podać w kwintalach)Zapasy moszczu posiadane w dniu 31 lipca (podać w hektolitrach)Razem zapasy moszczu
wino czerwonewino białerazem wino białe, czerwone i różowezagęszczony moszcz gronowyrektyfikowany zagęszczony moszcz gronowy(podać w hektolitrach)
i różoweczerwony i różowybiałyrazemczerwony i różowybiałyrazem

II. Deklaracja zapasów moszczu gronowego, zagęszczonego moszczu gronowego, rektyfikowanego zagęszczonego moszczu gronowego oraz win gronowych przywiezionych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Zapasy win gronowych posiadane w dniu 31 lipca

(podać w kwintalach)

Wino czerwone i różoweWino białeZapasy moszczu posiadane w dniu 31 lipca (podać w hektolitrach)Razem zapasy
Razem wino białe, czerwonezagęszczony moszcz gronowyrektyfikowany zagęszczony moszcz gronowymoszczu (podać w hektolitrach)
i różoweczerwony i różowybiałyrazemczerwony i różowybiałyrazem
Wino stołowe
Wino stołowe z oznaczeniem geograficznego miejsca pochodzenia1)
Wino wysokiej jakości produkowane w określonych regionach2)
Razem zapasy wina

III. Deklaracja zapasów win gronowych przywiezionych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z państw niebędących członkami Unii Europejskiej

Zapasy win gronowych bez oznaczenia przywiezionych z terytorium państw niebędących członkami Unii Europejskiej na dzień 31 lipca (podać w hektolitrach)
wino czerwone i różowewino białerazem wino białe, czerwone i różowe

1) Wino stołowe, w którego oznakowaniu użyto jednego z oznaczeń geograficznego miejsca pochodzenia wymienionych w art. 28 rozporządzenia Komisji (WE) nr 753/2002 z dnia 29 kwietnia 2002 r. ustanawiającego niektóre zasady stosowania rozporządzenia Rady (WE) nr 1493/1999 odnośnie do opisu, oznaczania, prezentacji i ochrony niektórych produktów sektora wina (Dz. Urz. WE L 118 z 04.05.2002, str. 1; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 3, t. 35, str. 455).

2) Wino wysokiej jakości produkowane w określonych regionach, w którego oznakowaniu użyto jednego z oznaczeń geograficznego miejsca pochodzenia wymienionych w art. 29 i 30 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 1.

1 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rynki rolne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 lipca 2006 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. Nr 131, poz. 915).
2 Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2004 r. Nr 96, poz. 959 i Nr 173, poz. 1808 oraz z 2006 r. Nr 171, poz. 1225 i Nr 208, poz. 1541.