Wzór dokumentu potwierdzającego przeprowadzenie kontroli granicznej przesyłki pasz oraz sposób jego wystawiania i wypełniania.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2007.121.836

Akt utracił moc
Wersja od: 6 lipca 2007 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)
z dnia 20 czerwca 2007 r.
w sprawie wzoru dokumentu potwierdzającego przeprowadzenie kontroli granicznej przesyłki pasz oraz sposobu jego wystawiania i wypełniania2)

Na podstawie art. 48 ust. 1 ustawy z dnia 22 lipca 2006 r. o paszach (Dz. U. Nr 144, poz. 1045) zarządza się, co następuje:
Określa się wzór dokumentu potwierdzającego przeprowadzenie kontroli granicznej przesyłki pasz oraz sposób jego wystawiania i wypełniania, stanowiące załącznik do rozporządzenia.
Traci moc rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 29 czerwca 2004 r. w sprawie wzoru dokumentu potwierdzającego przeprowadzenie kontroli granicznej przesyłki środków żywienia zwierząt oraz sposobu jego wystawiania i wypełniania (Dz. U. Nr 154, poz. 1631 oraz z 2005 r. Nr 77, poz. 673).
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
______

1) Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rolnictwo, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 lipca 2006 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. Nr 131, poz. 915 oraz z 2007 r. Nr 38, poz. 244).

2) Niniejsze rozporządzenie wdraża postanowienia dyrektywy Komisji 98/68/WE z dnia 10 września 1998 r. ustanawiającej dokument wzorcowy określony w artykule 9 ust. 1 dyrektywy Rady 95/53/WE i niektóre reguły kontroli przy wprowadzaniu do Wspólnoty pasz z państw trzecich (Dz. Urz. WE L 261 z 24.09.1998, str. 32; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 3, t. 24, str. 3).

ZAŁĄCZNIK 

WZÓR DOKUMENTU POTWIERDZAJĄCEGO PRZEPROWADZENIE KONTROLI GRANICZNEJ PRZESYŁKI PASZ

wzór

SPOSÓB WYSTAWIANIA I WYPEŁNIANIA DOKUMENTU POTWIERDZAJĄCEGO PRZEPROWADZENIE KONTROLI GRANICZNEJ PRZESYŁKI PASZ

A. Informacje dotyczące partii paszy

1. Nadawca lub eksporter

Wpisać imię, nazwisko i adres osoby fizycznej albo nazwę i adres jednostki organizacyjnej będącej nadawcą lub eksporterem przesyłki.

2. Numer dokumentu

Wpisać kolejny numer nadany dokumentowi przez granicznego lekarza weterynarii.

3. Odbiorca

Wpisać imię, nazwisko i adres osoby fizycznej albo nazwę i adres jednostki organizacyjnej, do której przesyłka ma być dostarczona.

4. Numer dokumentu celnego

Wpisać numer dokumentu celnego.

5. Dokument towarzyszący

Wpisać nazwę dokumentu towarzyszącego przesyłce.

5.1. Wpisać znak "+" w odpowiedniej rubryce. Wpisać w "1. [] tak", jeżeli próbki do badań, o których mowa w § 3 ust. 6 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 29 maja 2007 r. w sprawie oznakowania pasz, zostały pobrane.

6. Składający deklarację lub przedstawiciel

Wpisać imię, nazwisko i adres osoby fizycznej albo nazwę i adres jednostki organizacyjnej odpowiedzialnej za przesyłkę, która informuje granicznego lekarza weterynarii o przewidywanym czasie przywozu, rodzaju i ilości przesyłki.

Jeżeli składający deklarację jest jednocześnie nadawcą i eksporterem, należy wpisać wyraz "nadawca" albo "eksporter".

7. Pochodzenie

Wpisać nazwę i adres przedsiębiorstwa w państwie trzecim wytwarzającego, magazynującego lub wprowadzającego do obrotu pasze, a w przypadku gdy dane te nie są tożsame z miejscem pochodzenia przesyłki, wpisać także adres miejsca pochodzenia przesyłki.

7.1. Wpisać numer zatwierdzenia lub rejestracji przedsiębiorstwa w państwie trzecim wytwarzającego, magazynującego lub wprowadzającego do obrotu pasze (jeżeli dotyczy).

8. Opis paszy

Wpisać znak "+" w odpowiedniej rubryce:

"[] 8.1." - dla dodatków paszowych lub premiksów

"[] 8.2." - dla materiałów paszowych

"[] 8.3." - dla mieszanek paszowych

"[] 8.4." - dla produktów określonych w art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 22 lipca 2006 r. o paszach

"[] 8.5." - dla pasz dietetycznych

"[] 8.6." - dla innych pasz wraz z podaniem ich nazwy

9. Kod CN

Wpisać kod CN paszy.

10. Liczba paczek

Wpisać liczbę paczek, a w przypadku pasz nieopakowanych - wyraz "luzem".

11. Masa brutto (kg)

Wpisać masę brutto wyrażoną w kilogramach.

12. Masa netto (kg)

Wpisać masę netto wyrażoną w kilogramach.

B. Przeprowadzone kontrole

13. Kontrole określone w art. 46 ust. 1 ustawy z dnia 22 lipca 2006 r. o paszach

13.1. Wpisać znak "+"

13.2. Wpisać znak "+" w odpowiedniej rubryce.

14. Kontrole określone w art. 46 ust. 1 ustawy z dnia 22 lipca 2006 r. o paszach

14.1. Wpisać znak "+" w odpowiedniej rubryce.

14.2. Wpisać znak "+" w odpowiedniej rubryce. Wpisać w "1. [] tak", jeżeli badania laboratoryjne zostały przeprowadzone i wyniki są dostępne. W tym przypadku należy dołączyć do dokumentu kopię wyników badań laboratoryjnych i wskazać rodzaj analizy przeprowadzonej zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 44 pkt 2 ustawy z dnia 22 lipca 2006 r. o paszach.

14.3. Wpisać znak "+" w odpowiedniej rubryce. Wpisać w "1. [] tak", jeżeli próbki do badań laboratoryjnych zostały pobrane, a wyniki nie są jeszcze dostępne. W tym przypadku należy wskazać rodzaj analizy przeprowadzonej zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 44 pkt 2 ustawy z dnia 22 lipca 2006 r. o paszach.

C. Potwierdzenie

15. Oznaczenie przejścia granicznego i pieczęć urzędowa granicznego lekarza weterynarii

Wpisać nazwę przejścia granicznego. Odcisk pieczęci urzędowej granicznego lekarza weterynarii powinien być w innym kolorze niż kolor pozostałych wpisów w dokumencie.

16. Graniczny Lekarz Weterynarii

Wpisać miejscowość, datę oraz imię i nazwisko granicznego lekarza weterynarii podpisującego dokument.

D. Dodatkowe uwagi

17. Uwagi. Właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej miejsca przeznaczenia przesyłki może wpisać ewentualne uwagi.

Objaśnienia:

1. Dokument potwierdzający przeprowadzenie kontroli granicznej przesyłki pasz jest:

1) wystawiany w języku polskim lub w jednym z języków urzędowych państwa członkowskiego Unii Europejskiej będącego miejscem przeznaczenia przesyłki;

2) jednostronicowy.

2. Graniczny lekarz weterynarii, w przypadku gdy pasza jest dopuszczona do obrotu na obszarze celnym Unii Europejskiej, przechowuje co najmniej przez 18 miesięcy:

1) dokument potwierdzający przeprowadzenie kontroli granicznej przesyłki pasz;

2) kopie wyników badań laboratoryjnych przeprowadzonych zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 44 pkt 2 ustawy z dnia 22 lipca 2006 r. o paszach.

3. Zmiany w dokumencie mogą wprowadzać wyłącznie osoby upoważnione.