Wyznaczenie prowizorycznych kontyngentów cukru na czas od 1 października 1933 r. do 30 września 1934 r.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1933.66.497

| Akt utracił moc
Wersja od: 1 września 1933 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SKARBU WYDANE W POROZUMIENIU Z MINISTRAMI: PRZEMYSŁU I HANDLU ORAZ ROLNICTWA I REFORM ROLNYCH
z dnia 15 sierpnia 1933 r.
w sprawie wyznaczenia prowizorycznych kontyngentów cukru na czas od 1 października 1933 r. do 30 września 1934 r.

Na podstawie art. 1, 12 i 16 ustawy z dnia 22 lipca 1925 r. o uregulowaniu obrotu cukrem na obszarze Rzeczypospolitej (Dz. U. R. P. Nr. 90, poz. 630) w brzmieniu ustawy z dnia 5 listopada 1931 r. (Dz. U. R. P. Nr. 101, poz. 770) i rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 27 października 1932 r. (Dz. U. R. P. Nr. 94, poz. 818) zarządza się co następuje:
Na okres czasu od 1 października 1933 r. do 30 września 1934 r. wyznacza się prowizorycznie:
a)
zasadniczy kontyngent w ilości 2.843.066 q cukru białego,
b)
zapasowy kontyngent w ilości 142.153 q cukru białego,
c)
eksportowy kontyngent w ilości 2.779.308 q cukru białego.
Prowizoryczny kontyngent zasadniczy, zapasowy i eksportowy rozdziela się zgodnie z postanowieniami art. 3 i 12 powyższej ustawy pomiędzy poszczególne cukrownie, zamierzające produkować cukier w kampanji 1933/34, proporcjonalnie do ich przewidywanej produkcji, w sposób podany w załączniku.
Kto posiada w dniu 30 września 1933 r. poza cukrowniami zapas cukru, wynoszący więcej niż 100 q, obowiązany jest donieść o tem właściwemu organowi kontroli skarbowej w czasie do 15 października 1933 r. pisemnie, w 2-ch egzemplarzach, podając: a) swe imię i nazwisko, względnie firmę, b) ilość cukru w kwintalach, miejsce przechowania i gatunek cukru (rafinada, biały kryształ), c) czyją własność cukier stanowi, odkąd leży na składzie i z której cukrowni pochodzi, d) na jaki cel cukier jest przeznaczony.
Kto po 30 września 1933 r. otrzyma transport cukru, wysłany z magazynu przed 1 października 1933 r., a suma zapasu znajdującego się na składzie wraz z ilością otrzymaną z transportu przekroczy 100 q, ma o tem donieść w ciągu 3 dni po otrzymaniu transportu w sposób wskazany w § 3.

Obowiązek wymieniony w §§ 3 i 4 ciąży również na wolnych składach cukru.

Kontrola skarbowa zbierze doniesienia o zapasach cukru, sprawdzi ich zgodność, a następnie jeden egzemplarz, opatrzony datą zgłoszenia, zwróci posiadaczowi cukru, a drugi przedłoży do dnia 31 października 1933 r. w drodze służbowej Ministerstwu Skarbu.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem 30 września 1933 r.

ZAŁĄCZNIK 

L. p.CUKROWNIAPrzewidywana produkcja w kamp. 1933/34Prowizoryczny kontyngent zasadniczy 82,4741%Prowizoryczny kontyngent zapasowy 5%Prowizoryczny kontyngent eksportowy
w kwintalach
123456
1Opole Lubelskie12.21410.0735049.848
2Korzec16.12813.30166513.003
3Guzów16.77913.83869213.528
4Łanięta18.00014.84574214.512
5Krasiniec18.80015.50577515.157
6Irena18.96615.64278215.291
7Chełmica20.66517.04385216.661
8Milejów21.65217.85789317.457
9Izabelin21.67017.87289417.471
10Karwice-Ozier22.10318.22991117.820
11Choceń22.80018.80494018.382
12Sokołów23.56219.43397218.997
13Michałów24.34720.0801.00419.630
14Świecie24.72020.3881.01919.930
15Ostrowite26.58021.9221.09621.430
16Leśmierz27.00022.2681.11321.769
17Chybie28.20023.2581.16322.736
18Babino-Tom.28.64023.6211.18123.091
19Wożuczyn29.00023.9181.19623.381
20Wieluń29.50024.3301.21723.784
21Garbów29.60124.4131.22123.866
22Nieledew30.27824.9721.24924.412
23Szpanów31.16225.7011.28525.124
24Klemensów31.20025.7321.28725.155
25Włostów31.80026.2271.31125.639
26Józefów32.48226.7891.33926.189
27Mełno33.05027.2581.36326.646
28Częstocice34.80028.7011.43528.057
29Strzyżów36.42530.0411.50229.368
30Ciechanów38.79331.9941.60031.277
31Borowiczki38.90832.0891.60431.369
32Łubna40.30033.2371.66232.492
33Mała Wieś40.76933.6241.68132.870
34Ostrowy41.58034.2931.71533.524
35Rejowiec42.84035.3321.76734.540
36Dobre45.37837.4251.87136.586
37Zbiersk49.00040.4122.02139.506
38Lublin51.40042.3922.12041.441
39Gosławice51.70042.6392.13241.683
40Dobrzelin53.60044.2062.21043.215
41Gniezno54.00044.5362.22743.537
42Unisław54.95445.3232.26644.306
43Wierzchosławice59.25048.8662.44347.770
44Horodenka61.44650.6772.53449.541
45Brześć Kujawski63.84352.6542.63351.473
46Żnin73.60060.7013.03559.340
47Tuczno76.47063.0683.15361.654
48Środa79.90465.9003.29564.422
49Pelplin82.17567.7733.38966.253
50Chodorów87.26171.9683.59870.354
51Kościan92.52076.3053.81574.594
52Nakło92.91076.6273.83174.908
53Witaszyce99.43282.0064.10080.167
54Szamotuły100.74083.0844.15481.221
55Miejska Górka102.69784.6984.23582.799
56Kruszwica105.57687.0734.35485.120
57Przeworsk107.07188.3064.41586.326
58Września110.60591.2214.56189.175
59Mątwy112.62692.8874.64490.804
60Gostyń119.57798.6204.93196.409
61Janikowo125.136103.2055.160100.890
62Chełmża167.535138.1736.909135.074
63Opalenica181.500149.6917.485146.334
Razem3.447.2202.843.066142.1532.779.308