Wyznaczenie kontyngentów cukru za czas od 1 października 1925 r. do 30 września 1926 r.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1926.4.24

| Akt utracił moc
Wersja od: 15 stycznia 1926 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRÓW: SKARBU, PRZEMYSŁU I HANDLU ORAZ ROLNICTWA I DÓBR PAŃSTWOWYCH
z dnia 12 stycznia 1926 r.
w sprawie wyznaczenia kontyngentów cukru za czas od 1 października 1925 r. do 30 września 1926 roku.

Na zasadzie art. 1 ustawy z dnia 22 lipca 1925 r. o uregulowaniu obrotu cukrem (Dz. U. R. P. № 90, poz. 630) zarządza się co następuje:
Na potrzeby ludności na obszarze Rzeczypospolitej na okres czasu od 1 października 1925 r. do 30 września 1926 r. wyznacza się:
a)
zasadniczy kontyngent cukru białego na 2.540.350 q.;
b)
zapasowy kontyngent okrągło 380.593 q. takiegoż cukru.
Kontyngent zasadniczy, tudzież zapasowy rozdziela się zgodnie z postanowieniem art. 2 i 11 powyższej ustawy pomiędzy poszczególne cukrownie, w sposób podany w załączniku.
Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 15 stycznia 1926 r.

ZAŁĄCZNIK 

Liczba porz.CukrowniaProdukcja w cukrze białymKontyngent zasadniczy pełny 48,8%

zmniejszony 46,39%

NadkontyngentDodatek odległościowyDodatek wołyńskiKontyngent zapasowy
1Marja16.776q8.186q2.013q-q-q1.227q
2Czersk19.2069.3722.304--1.405
3Elżbietów21.25710.3732.550207-1.555
4Strzelce22.21710.8412.666--1.626
5Guzów22.74011.0972.728--1.664
6Łanięta23.12911.2862.775--1.692
7Cielce24.91712.1592.990--1.823
8Tomczyn25.74612.5643.089--1.884
9Trawniki28.00113.6643.360273-2.049
10Michałów28.02013.6733.362--2.050
11Korzec28.95214.1283.4747061.5002.119
12Młynów29.02414.1633.482--2.124
13Wieluń29.14714.2233.497--2.133
14Model29.64814.4683.557--2.170
15Zakrzówek31.76515.5013.176310-2.325
16Klemensów31.90015.5673.190466-2.335
17Rejowiec32.52015.8693.252317-2.380
18Chełmica32.58515.9013.258--2.385
19Nieledew33.83916.5132.707495-2.476
20Swiecie33.92516.555---2.483
21Strzyżów35.29517.2232.823516-2.583
22Garbów35.32317.2372.825344-2.585
23Milejów35.94917.5432.875350-2.631
24Opole Lub.36.05617.5952.163351-2.639
25Włostów38.81718.9421.552378-2.841
26Wożuczyn38.86618.9661.554568-2.844
27Szpanów39.80719.4251.5929711.5002.913
28Ostrowite41.64820.324---3.048
29Izabelin42.67020.822---3.123
30Krasiniec43.51221.233---3.184
31Chybie44.55921.744-652-3.261
32Leśmierz44.74321.834---3.275
33Choceń44.80421.864---3.279
34Częstocice45.01921.969-439-3.295
35Dobrzelin48.84923.838---3.575
36Ostrowy49.94824.374---3.656
37Mała Wieś50.48823.421---3.695
38Bębino Tom.52.94924.563-1.2911.5003.875
39Borowiczki55.30325.655---4.048
40Łubna56.50026.210-827-4.135
41Unisław57.51726.682---4.210
42Ciechanów60.01927.842---4.393
43Lublin60.08727.874-586-4.398
44Karwice Jez.62.33428.916-1.5201.5004.562
45Mełno74.29434.464---5.438
46Józefów81.47437.795---5.963
47Tuczno82.63638.334---6.048
48Nakło89.32641.438---6.538
49Zbiersk89.67541.600---6.564
50Zduny91.59142.489---6.704
51Sroda96.13144.595---7.036
52Gniezno96.67444.847---7.076
53Pakość96.84544.926---7.089
54Wierzchosławice100.60046.668---7.363
55Szamotuły101.24446.967---7.411
56Dobre101.49847.084---7.429
57Pelplin102.48547.542---7.501
58Gosławice102.50047.549---7.503
59Żnin126.62558.741---9.268
60Janikowo127.86759.317---9.359
61Gostyń130.00060.307---9.516
62Brześć Kujawski130.35460.471---9.541
63Witaszyce142.19065.961---10.408
64Kościan145.00067.265---10.614
65Chodorów148.00068.657-3.611-10.833
66Września153.81071.352---11.258
67Przeworsk154.19471.530-2.257-11.286
68Miejska Górka157.27372.958---11.512
69Kruszwica164.12276.136---12.013
70Mątwy182.02984.443---13.324
71Opalenica214.61699.560---15.709
72Chełmża250.500116.206---18.336
Razem5.199.9292.441.40172.81417.4356.000380.593