Oddział 2 - Głosy ważne oddane na listy kandydatów oraz na poszczególnych kandydatów z tych list - Wyniki wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego przeprowadzonych w dniu 26 maja 2019 r.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2019.989
Akt indywidualny Wersja od: 28 maja 2019 r.
Oddział 2.
Głosy ważne oddane na listy kandydatów oraz na poszczególnych kandydatów z tych list
Głosy ważne oddane na listy kandydatów oraz na poszczególnych kandydatów z tych list
1.
Na listę nr 1 zarejestrowaną przez KWW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY oddano 34 923 głosy.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
GODEK Kaja Urszula 16 823;2)
BŁASZCZYK Stefan 3 000;3)
SZEWCZYK Marek Wacław 2 315;4)
ZALEŚNA Katarzyna Anna 935;5)
KORWIN-MIKKE Jacek Baltazar 7 770;6)
STRUS Sylwia 1 359;7)
NITECKA Ewa Alicja 704;8)
WITASZEK Sławomir 468;9)
DRZEWIŃSKI Piotr Michał 758;10)
MOJZESOWICZ Wojciech 791.2.
Na listę nr 2 zarejestrowaną przez KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA oddano 33 302 głosy.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
PIECHNA-WIĘCKIEWICZ Paulina Krystyna 17 033;2)
FAJDEK Patryk 4 747;3)
ŻMIJEWSKA Aleksandra Małgorzata 2 290;4)
GRYCHTAL Sławomir Włodzimierz 551;5)
ŻABICKA Monika Maria 1 305;6)
KARNIEWICZ Mateusz 939;7)
PIASECKA Anna 2 208;8)
MAĆKOWIAK Patryk 768;9)
ZIEMNICKA Małgorzata Maria 865;10)
MARZEC Marcin 2 596.3.
Na listę nr 3 zarejestrowaną przez KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI oddano 227 106 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
KALINOWSKI Jarosław 104 216;2)
ROSATI Dariusz Kajetan 71 058;3)
SITARSKI Ireneusz Robert 4 926;4)
KALINOWSKA Katarzyna 7 529;5)
WOJTUNIK Paweł 17 424;6)
KUBALEWSKI Wojciech Marian 926;7)
UCHWAŁ Aneta 2 034;8)
LANC Elżbieta 3 974;9)
KRASKA-ROMANOWSKA Beata 1 311;10)
HIBNER Jolanta Emilia 13 708.4.
Na listę nr 4 zarejestrowaną przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ oddano 512 158 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
BIELAN Adam Jerzy 207 845;2)
KOC Maria Zofia 69 814;3)
KUŹMIUK Zbigniew Krzysztof 134 405;4)
MAŁECKI Maciej 29 161;5)
KWIECIEŃ Anna 20 715;6)
CZARTORYSKI Arkadiusz 20 010;7)
WARGOCKA Teresa Anna 9 184;8)
KRZĘTOWSKA Agnieszka Maria 3 610;9)
ROMANOWSKI Rafał 11 420;10)
OPIOŁA Marek 5 994.5.
Na listę nr 5 zarejestrowaną przez KKW LEWICA RAZEM - RAZEM, UNIA PRACY, RSS oddano 6 434 głosy.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
OLKO Dorota Zofia 2 965;2)
DOBROWOLSKI Mateusz 795;3)
ŻYTKOWSKA-PRUS Anna Izabela 427;4)
PIÓROWICZ Jerzy Wojciech 240;5)
ADAMCZYK Małgorzata Joanna 649;6)
TRYSIŃSKI Piotr 236;7)
KOSIEC Justyna Agnieszka 286;8)
MATYJASZEK Artur Mariusz 148;9)
SARNOWSKA Weronika Natalia 376;10)
PŁATOS Sławomir 312.6.
Na listę nr 6 zarejestrowaną przez KWW KUKIZ'15 oddano 27 829 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
HUSIEW Barbara 9 253;2)
PIŁKA Marian 5 445;3)
PATER Agata Bożena 2 568;4)
LECHOWSKI Krzysztof Grzegorz 1 809;5)
KLIMKOWSKI Sławomir 1 663;6)
BORDZIO-BERUS Irena 587;7)
FRYDRYK Jakub 2 618;8)
JĘDRZEJEWSKI Robert Witold 850;9)
POMORSKA Karolina Agnieszka 1 858;10)
SANKOWSKA-GRABCZUK Lidia Izabela 1 178.7.
Na listę nr 7 zarejestrowaną przez KWW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI oddano 6 784 głosy.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
ROSIEWICZ Andrzej Wacław 2 212;2)
GAJOWNICZEK Krzysztof 869;3)
BUDZYŃSKA Jadwiga Barbara 612;4)
KLOCH Adam Roman 587;5)
MARCINIAK Elżbieta 421;6)
KŁOBUKOWSKI Paweł 374;7)
DŁUGOŁĘCKI Mariusz 345;8)
LENART Karolina 500;9)
KĘPA Justyna Joanna 410;10)
KOWALIK Rafał Grzegorz 454.8.
Na listę nr 10 zarejestrowaną przez KOMITET WYBORCZY JEDNOŚĆ NARODU oddano 2 211 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
STAROSIELEC Romuald Tadeusz 403;2)
POŁANECKI Paweł Mieczysław 182;3)
ŻEBROWSKA Irena Małgorzata 246;4)
CIECHANOWICZ Jan 180;5)
SZMIGIEL Beata 249;6)
MACIEJEWSKI Jakub 168;7)
MAROSZEK Adam Jarosław 98;8)
RACZYŃSKA Jolanta 166;9)
SZCZYPIÓR Jolanta Elżbieta 131;10)
JANOWSKI Gabriel 388.