Rozdział 13 - Okręg wyborczy nr 13 - Wyniki wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego przeprowadzonych w dniu 26 maja 2019 r.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2019.989
Akt indywidualny Wersja od: 28 maja 2019 r.
Rozdział 13.
Okręg wyborczy nr 13
Okręg wyborczy nr 13
Dane ogólne
Dane ogólne
1.
W okręgu wyborczym zarejestrowano następujące listy kandydatów:1)
lista nr 1, którą zgłosił KWW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY;2)
lista nr 2, którą zgłosił KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA;3)
lista nr 3, którą zgłosił KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD N ZIELONI;4)
lista nr 4, którą zgłosił KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ;5)
lista nr 5, którą zgłosił KKW LEWICA RAZEM - RAZEM, UNIA PRACY, RSS;6)
lista nr 6, którą zgłosił KWW KUKIZ' 15.2.
Na listach kandydatów zarejestrowano ogółem 60 kandydatów.3.
Warunek, o którym mowa w art. 335 Kodeksu wyborczego, spełniły listy kandydatów następujących komitetów wyborczych:1)
lista nr 2, którą zarejestrował KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA;2)
lista nr 3, którą zarejestrował KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI;3)
lista nr 4, którą zarejestrował KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.4.
Okręgowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące wyniki głosowania w okręgu wyborczym:1)
liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 2 105 342;2)
karty do głosowania wydano 886 321 wyborcom, w tym:a)
850 kart wydano na podstawie przedstawionego pełnomocnictwa,b)
18 692 wyborców głosowało na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania;3)
pakiety wyborcze wysłano 96 wyborcom;4)
obwodowe komisje wyborcze otrzymały łącznie 95 kopert zwrotnych w głosowaniu korespondencyjnym:a)
w 6 kopertach zwrotnych nie było oświadczenia o osobistym i tajnym oddaniu głosu,b)
w 3 kopertach zwrotnych oświadczenie nie było podpisane przez wyborcę,c)
w 0 kopertach zwrotnych nie było koperty na kartę do głosowania,d)
w 1 kopertach zwrotnych znajdowała się niezaklejona koperta na kartę do głosowania;5)
do urn wrzucono 87 kopert na karty do głosowania w głosowaniu korespondencyjnym;6)
z urn wyjęto 886 327 kart do głosowania, w tym 87 kart z kopert na karty do głosowania w głosowaniu korespondencyjnym;7)
liczba kart nieważnych wyniosła 45;8)
liczba kart ważnych wyniosła 886 282, czyli frekwencja wyborcza wyniosła 42,10%;9)
liczba głosów nieważnych wyniosła 7 177, co stanowi 0,81% ogólnej liczby głosów, w tym:a)
4 360, z powodu postawienia znaku "X" obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów z różnych list,b)
2 817, z powodu niepostawienia znaku "X" obok nazwiska żadnego kandydatac)
0, z powodu postawienia znaku "X" wyłącznie obok nazwiska kandydata na liście, której rejestracja została unieważniona;10)
liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy kandydatów wyniosła 879 105, co stanowi 99,19% ogólnej liczby głosów.
Głosy ważne oddane na listy kandydatów oraz na poszczególnych kandydatów z tych list
Głosy ważne oddane na listy kandydatów oraz na poszczególnych kandydatów z tych list
1.
Na listę nr 1 zarejestrowaną przez KWW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY oddano 34 071 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
TUDUJ Krzysztof 16 129;2)
CHMIELEWSKI Krzysztof Robert 4 550;3)
SZAŁATA Joanna Irena 2 873;4)
ŚLUSARCZYK Estera 1 428;5)
SZENDEROWICZ Klaudia 2 156;6)
WAWRUSZCZAK Iwona Elżbieta 911;7)
GŁADKOW Jan 984;8)
PISZCZEK Arkadiusz Andrzej 1 490;9)
MAZUR Paweł Przemysław 1 836;10)
STATECZNY Adrian Jan 1 714.2.
Na listę nr 2 zarejestrowaną przez KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA oddano 65 556 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
KUCHARSKA-DZIEDZIC Anita Agnieszka 35 288;2)
ZAGAŁA Sven 5 208;3)
PROKOP-PACZKOWSKA Małgorzata Barbara 4 550;4)
WEZGRAJ Jacek Artur 4 957;5)
PAPROCKA Katarzyna Petronela 3 314;6)
CZYPICKI Wojciech Janusz 1 386;7)
DRUBKOWSKA Monika 2 174;8)
OLSZEWSKI Łukasz Patryk 2 175;9)
KOTULA Katarzyna Agata 3 143;10)
ZIÓŁKOWSKI Jakub 3 361.3.
Na listę nr 3 zarejestrowaną przez KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI oddano 419 819 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
LIBERADZKI Bogusław Marian 99 897;2)
ARŁUKOWICZ Bartosz Adam 239 893;3)
POLAK Elżbieta Anna 40 942;4)
PAHL Witold 6 520;5)
RZEPA Jarosław Michał 10 461;6)
ANIŚKO Tomasz Witold 2 142;7)
DUDAR Ewa 4 169;8)
JABŁOŃSKA Elżbieta 4 474;9)
DUDŹ Katarzyna Zofia 3 748;10)
FEDAK Jolanta Beata 7 573.4.
Na listę nr 4 zarejestrowaną przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ oddano 323 929 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
BRUDZIŃSKI Joachim Stanisław 185 168;2)
HOC Czesław 20 262;3)
RAFALSKA Elżbieta 70 916;4)
MATERNA Jerzy Marian 15 490;5)
GOLIŃSKA Małgorzata Joanna 9 363;6)
JACH Michał 4 754;7)
KAMIŃSKI Michał 4 077;8)
HATKA Helena 2 964;9)
JACYNA-WITT Małgorzata Anna 5 144;10)
DAJCZAK Władysław 5 791.5.
Na listę nr 5 zarejestrowaną przez KKW LEWICA RAZEM - RAZEM, UNIA PRACY, RSS oddano 9 789 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
ZIMMERMANN Julia Eliza 4 082;2)
BEDNARSKI Sebastian Waldemar 1 357;3)
RUSZKOWSKA Adrianna 962;4)
WIŚNIEWSKI Robert Paweł 651;5)
WÓJCIK Joanna Katarzyna 767;6)
ZIEMSKI Michał 392;7)
GARGUL Anna 402;8)
SZMYTKOWSKI Michał Paweł 305;9)
CIEŚLAK Radosław Tomasz 305;10)
MALISZ Zofia Anna 566.6.
Na listę nr 6 zarejestrowaną przez KWW KUKIZ'15 oddano 25 941 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
TOMCZYK-IWKO Olimpia Joanna 12 232;2)
SAJDAK-WASIK Agnieszka Andżelika 2 656;3)
KNOP Roman 1 666;4)
KOWALCZUK Ryszard Stanisław 1 592;5)
GROC Artur Dariusz 802;6)
ZDÓNEK Natalia Lucyna 1 187;7)
PALIJ Tomasz Jacek 500;8)
DUDOJĆ Mirela Ewa 1 129;9)
ROMECKI Stefan Józef 2 241;10)
GUZIKOWSKI Jacek Piotr 1 936.
Wyniki wyborów w okręgu wyborczym
Wyniki wyborów w okręgu wyborczym
1.
Na zarejestrowane w okręgu wyborczym nr 13 listy kandydatów, spełniające warunek, o którym mowa w art. 335 Kodeksu wyborczego, oddano następujące liczby głosów:1)
lista nr 2 - KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA 65 5562)
lista nr 3 - KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI 419 8193)
lista nr 4 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 323 9292.
Spośród list kandydatów wymienionych w pkt 1, mandaty przypadły następującym listom:1)
lista nr 3 - KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI uzyskała 2 mandaty; mandaty z tej listy otrzymali kandydaci:a)
LIBERADZKI Bogusław Marian, na którego oddano 99 897 głosówb)
ARŁUKOWICZ Bartosz Adam, na którego oddano 239 893 głosy2)
lista nr 4 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 2 mandaty; mandaty z tej listy otrzymali kandydaci:a)
BRUDZIŃSKI Joachim Stanisław, na którego oddano 185 168 głosówb)
RAFALSKA Elżbieta na którą oddano 70 916 głosów3.
Następującym listom kandydatów, wymienionym w pkt 1, mandaty nie przypadły:1)
lista nr 2 - KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA