Oddział 2 - Głosy ważne oddane na listy kandydatów oraz na poszczególnych kandydatów z tych list - Wyniki wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego przeprowadzonych w dniu 26 maja 2019 r.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2019.989
Akt indywidualny Wersja od: 28 maja 2019 r.
Oddział 2.
Głosy ważne oddane na listy kandydatów oraz na poszczególnych kandydatów z tych list
Głosy ważne oddane na listy kandydatów oraz na poszczególnych kandydatów z tych list
1.
Na listę nr 1 zarejestrowaną przez KWW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY oddano 65 208 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
IWASZKIEWICZ Robert Jarosław 15 983;2)
ŻUREK Piotr Grzegorz 2 881;3)
POPLICHA Dagmara Ewa 1 214;4)
SZKARUPSKI Daniel 1 329;5)
CZERNIAK Hubert Stanisław 13 559;6)
GIELERT Katarzyna Zofia 948;7)
JARMUŁOWICZ Lidia Maria 786;8)
BIELECKA Halszka Beata 1 267;9)
DASZYŃSKA-HERCUŃ Anna Maria 816;10)
KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard 26 425.2.
Na listę nr 2 zarejestrowaną przez KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA oddano 88 515 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
ŚMISZEK Krzysztof Jan 46 698;2)
LUBINIECKA-RÓŻYŁO Katarzyna Elżbieta 11 951;3)
CHOJNOWSKI Szymon Piotr 6 103;4)
MIGOCZ Izabela Monika 4 362;5)
SYSKA Michał Jan 3 149;6)
LEMPART Marta Mirosława 6 061;7)
PILC Jarosław Stanisław 1 557;8)
ODROWSKA Katarzyna 2 957;9)
ZATKA Natalia Iwona 2 793;10)
KOTARBA Mariusz 2 884.3.
Na listę nr 3 zarejestrowaną przez KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI oddano 574 397 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
OCHOJSKA-OKOŃSKA Janina Maria 307 227;2)
DUDA Jarosław 77 611;3)
SEKUŁA-SZMAJDZIŃSKA Małgorzata Helena 63 029;4)
BUŁA Andrzej 58 865;5)
ROKICKA Julia Agata 9 775;6)
MRZYGŁOCKA Izabela Katarzyna 14 360;7)
KOZAKIEWICZ Władysław 13 177;8)
STĘPIEŃ Elżbieta Krystyna 6 936;9)
PROROK Genowefa Katarzyna 3 579;10)
MIESZKOWSKI Krzysztof 19 838.4.
Na listę nr 4 zarejestrowaną przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ oddano 506 921 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
ZALEWSKA Anna Elżbieta 168 337;2)
KEMPA Beata Agnieszka 209 305;3)
KŁOSOWSKI Sławomir 28 610;4)
KISIELEWICZ Andrzej Marian 11 029;5)
SZWED Aleksander Jakub 13 840;6)
ŚLUSARZ Rafał Józef 6 948;7)
CZOCHARA Katarzyna Beata 20 374;8)
BACZYŃSKI Jacek Marcin 9 573;9)
ŻOŁNIERUK Beata Izabela 3 990;10)
STACHOWIAK-RÓŻECKA Mirosława Agnieszka 34 915.5.
Na listę nr 5 zarejestrowaną przez KKW LEWICA RAZEM - RAZEM, UNIA PRACY, RSS oddano 17 437 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
ZAWISZA Marcelina Monika 9 213;2)
PRZYSTAJKO Jerzy 1 685;3)
PIWCEWICZ Jolanta Anna 1 142;4)
BROWARNY Wojciech Jan 1 370;5)
JAROŃSKA Kamila Maria 915;6)
MAKÓWKA Jacek Edward 447;7)
STABROWSKA Anna Ewa 613;8)
DROST Andrzej Oswald 363;9)
BURAKOWSKA Krystyna Anna 318;10)
CHUDY Filip 1 371.6.
Na listę nr 6 zarejestrowaną przez KWW KUKIZ'15 oddano 56 807 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
ŚCIGAJ Agnieszka 26 732;2)
GRABOWSKI Paweł 11 176;3)
MAZUR Aneta 5 494;4)
KUBALA Marek Zdzisław 2 151;5)
LICZNAR Katarzyna Anna 1 270;6)
CHARYTONIUK Gracjan 1 083;7)
OLSZEWSKA Małgorzata 1 907;8)
JAGIEŁŁO Wojciech Jan 2 765;9)
ZYCH Anna 2 416;10)
KRÓLAK Marcin Stanisław 1 813.