Oddział 2 - Głosy ważne oddane na listy kandydatów oraz na poszczególnych kandydatów z tych list - Wyniki wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego przeprowadzonych w dniu 26 maja 2019 r.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2019.989
Akt indywidualny Wersja od: 28 maja 2019 r.
Oddział 2.
Głosy ważne oddane na listy kandydatów oraz na poszczególnych kandydatów z tych list
Głosy ważne oddane na listy kandydatów oraz na poszczególnych kandydatów z tych list
1.
Na listę nr 1 zarejestrowaną przez KWW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY oddano 33 188 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
MENTZEN Sławomir Jerzy 16 718;2)
URBANIAK Michał Piotr 5 170;3)
PRUŚ Sylwester Zbigniew 2 840;4)
BREWIAK Grażyna 904;5)
STUPKIEWICZ Magdalena 930;6)
LIPINSKA-BEHRENDT Martyna Elżbieta 553;7)
ŚWIECZKOWSKA Iwona Gabriela 751;8)
KRZYWKOWSKI Marcin Piotr 1 033;9)
DRANIEWICZ Karol Łukasz 520;10)
DZIAMBOR Artur Erwin 3 769.2.
Na listę nr 2 zarejestrowaną przez KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA oddano 50 862 głosy.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
MACIEJEWSKA Beata Monika 23 999;2)
RUTKA Marek Andrzej 3 927;3)
BIEDROŃ Adriana Maria 13 316;4)
JAROSZ Maciej 1 596;5)
GRACZYK Ewa Elżbieta 2 118;6)
JASIONEK Henryk Jacek 844;7)
OCHOCKA Iwona 2 046;8)
BYLICA Bartosz 560;9)
SZUBIŃSKA Bożena Leokadia 926;10)
LAMENTOWICZ Wojciech 1 530.3.
Na listę nr 3 zarejestrowaną przez KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI oddano 419 182 głosy.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
LEWANDOWSKI Janusz Antoni 120 990;2)
ADAMOWICZ Magdalena 199 591;3)
TRAWICKI Krzysztof Gabriel 5 679;4)
JACHLEWSKA Elżbieta 2 257;5)
FURGO Grzegorz Witold 1 715;6)
LIEDER Ewa 2 726;7)
POPOWSKA Magdalena Maria 2 384;8)
PIETRZAK Anna Grażyna 1 588;9)
KALINOWSKA Jolanta Maria 1 346;10)
WAŁĘSA Jarosław Leszek 80 906.4.
Na listę nr 4 zarejestrowaną przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ oddano 285 740 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
FOTYGA Anna Elżbieta 160 517;2)
SELLIN Jarosław Daniel 77 374;3)
SIKORA Danuta Teresa 11 921;4)
MÜLLER Piotr Józef 10 573;5)
SZYMAŃSKI Antoni 7 819;6)
KURZELEWSKA Arleta 3 367;7)
BIAŁOOKA-KOSTENECKA Danuta Jadwiga 1 895;8)
RABENDA Karol Kazimierz 2 321;9)
DEMSKI Patryk Jerzy 3 997;10)
ŁUCZYK Mariusz Wojciech 5 956.5.
Na listę nr 5 zarejestrowaną przez KKW LEWICA RAZEM - RAZEM, UNIA PRACY, RSS oddano 7 946 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
GÓRSKA Anna 4 160;2)
KOWALCZUK Łukasz 676;3)
SOBAŃSKA Joanna Małgorzata 720;4)
BONIECKI Łukasz Michał 418;5)
HASKA Karolina 508;6)
SZCZEPAŃSKI Adam Aleksander 400;7)
PRUSSAK Sara Maria 242;8)
ANDRZEJEWSKI Szymon Tomasz 233;9)
PRUSINOWSKA Magdalena 260;10)
LUBIEWSKI Adam Marek 329.6.
Na listę nr 6 zarejestrowaną przez KWW KUKIZ'15 oddano 22 114 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
KOBYLARZ Andrzej Sławomir 8 285;2)
BŁASZCZYK Anna 4 036;3)
LUTY Jerzy 1 378;4)
DUDEK Dorota 2 478;5)
POMIRSKA Zofia Małgorzata 997;6)
RODZIEWICZ-KLAWIŃSKA Jolanta Ewa 512;7)
PIĄTKOWSKA Andżelika Ewa 784;8)
HAMADYK Łukasz Mariusz 853;9)
KLAWITER Jan Andrzej 2 791.7.
Na listę nr 7 zarejestrowaną przez KWW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI oddano 8 425 głosów.Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1)
ZBOROWSKI Maciej 3 594;2)
KNUTH Maciej 746;3)
JANOWICZ Kamila Marta 800;4)
WIŚNIEWSKI Radosław Andrzej 433;5)
PAWEŁCZAK Barnaba Bogusz 291;6)
STRUK Anna Marta 804;7)
WARDA Małgorzata Maja 572;8)
MAKRENEK Helena Cecylia 180;9)
DOMŻALSKA Elżbieta Maria 298;10)
GRAJKOWSKI Piotr 707.