Rozdział 30 - Okręg wyborczy nr 30 - Wyniki wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonych w dniu 13 października 2019 r.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2019.1955
Akt indywidualny Wersja od: 15 października 2019 r.
Rozdział 30.
Okręg wyborczy nr 30
Okręg wyborczy nr 30
Dane ogólne
Dane ogólne
1.
W okręgu wyborczym wybierano 9 posłów.2.
Zarejestrowano 6 list ze 101 kandydatami.3.
Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 558 077.4.
Liczba osób, którym wydano karty do głosowania wyniosła: 337 185,w tym:
1)
liczba kart wydanych na podstawie aktu pełnomocnictwa 353;2)
liczba kart wydanych na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania 1 107.5.
Liczba kart do głosowania wyjętych z urn wyniosła 337 148, w tym liczba kart wyjętych z kopert na kartę do głosowania 26.6.
Liczba wyborców, którym wysłano pakiety wyborcze wyniosła 27.7.
Liczba otrzymanych kopert zwrotnych wyniosła 27, w tym:1)
liczba kopert zwrotnych, w których nie było oświadczenia o osobistym i tajnym oddaniu głosu 1;2)
liczba kopert zwrotnych, w których oświadczenie nie było podpisane przez wyborcę 0;3)
liczba kopert zwrotnych, w których nie było koperty na kartę do głosowania 0;4)
liczba kopert zwrotnych, w których znajdowała się niezaklejona koperta na kartę do głosowania 0;5)
liczba kopert na kartę do głosowania wrzuconych do urny 26.8.
Liczba kart nieważnych wyniosła 18.9.
Liczba kart ważnych wyniosła 337 130.10.
Frekwencja wyborcza wyniosła 60,41%.11.
Liczba głosów nieważnych wyniosła 3 294, co stanowi 0,98% ogólnej liczby głosów, w tym:1)
liczba głosów nieważnych z powodu postawienia znaku "x" obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów z różnych list 1 901;2)
liczba głosów nieważnych z powodu niepostawienia znaku "x" obok nazwiska żadnego kandydata z którejkolwiek z list 1 393;3)
liczba głosów nieważnych z powodu postawienia znaku "x" wyłącznie obok nazwiska kandydata z listy, której rejestracja została unieważniona 0.12.
Liczba głosów ważnych wyniosła 333 836, co stanowi 99,02% ogólnej liczby głosów.
Wyniki głosowania na listy kandydatów i na poszczególnych kandydatów z tych list
Wyniki głosowania na listy kandydatów i na poszczególnych kandydatów z tych list
1.
Na listę nr 1 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE oddano 18 816 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
PILISZEK Grzegorz Kazimierz 5 9852)
HULIM Wiesława Joanna 1 3793)
MYŚLIWIEC Bogdan Czesław 1 4734)
MACHNIK Sylwia 1 6115)
SMYCZEK Adam Sebastian 9526)
BORTLIK Grażyna Gabriela 5917)
POSTAWKA Henryk Sławomir 7528)
SZYMURA Jacek Arkadiusz 9709)
RYCHŁY Piotr Sylwester 27910)
ADAMCZYK Kazimierz Stanisław 97611)
OLEKSIŃSKI Artur Rafał 26212)
WALISZEWSKA Maria Teresa 29613)
POJDA Aleksander Jakub 46014)
RDUCH Stanisław Alojzy 52215)
NYCZKA Barbara Aleksandra 28716)
KULAWIK Elżbieta Maria 27217)
DĄBROWSKA Janina 39918)
KARASEK Bronisław 1 3502.
Na listę nr 2 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ oddano 161 160 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
PIECHA Bolesław Grzegorz 38 8092)
WOŚ Michał Piotr 37 7633)
SOBIERAJSKI Czesław Stanisław 3 9074)
GAWĘDA Adam 26 2915)
MATUSIAK Grzegorz 11 1956)
DUTKIEWICZ Katarzyna Maria 3 7107)
GLENC Teresa 14 2748)
RAJCA Cezary Dominik 5 5829)
SZUTKA Mirela Elżbieta 3 96910)
SZCZĘSNY Jarosław Zbigniew 2 23911)
RATKA-BOSSARD Aleksandra Katarzyna 1 15512)
SZYMURA Karol Bogusław 2 01213)
SZYMICZEK Alojzy Jan 2 32614)
GARUS-KOPERTOWSKA Angelika Krystyna 89115)
KASPAREK Urszula Zofia 85416)
KODURA Maria 71417)
LAZAR Jerzy Bolesław 2 10518)
WAWRZYCZEK Daniel Emilian 3 3643.
Na listę nr 3 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ oddano 32 300 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
KOPIEC Maciej Kamil 14 9732)
NOWAK Mirosław Krzysztof 3 4943)
SMOLIŃSKI Zdzisław 1 5244)
KUSTRA Hanna Joanna 2 2655)
URBAŃCZYK Piotr Aleksander 1 1276)
WITALA-SŁUGA Ilona Beata 9767)
POŻAROWSZCZYK Andrzej 9348)
NOSIADEK Izabela Małgorzata 1 2249)
SIEŃKO Patrycja Anna 53910)
LEONARSKI Tomasz Marek 39911)
GRANICZKA Roman Wojciech 17312)
GONSIOR Agnieszka Dominika 49713)
KORBEL Agnieszka Lidia 72914)
KWAŚNY Piotr 64615)
SOBIK Zofia 71016)
RYCZKOWSKA Agnieszka Barbara 29817)
KALINOWSKA Iwona Maria 63818)
LIGAS Jarosław Piotr 1 1544.
Na listę nr 4 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ oddano 23 939 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
FRITZ Roman Henryk 10 2792)
KURPAS Adam Jerzy 3 3073)
MAKAREWICZ Konrad Karol 1 7534)
MARON Tadeusz 9295)
TOMECKA Małgorzata 1 2686)
GORZOCH Grzegorz 4837)
BURKACKA Joanna 4088)
PYSZNY Justyna Dorota 8769)
LECH Mirosław 63710)
PIECHOCZEK Paweł Grzegorz 76711)
ANTONIK-FAIKIS Aneta Halina 22512)
SZATYŁO Alan Hieronim 30913)
MACIAŚ Aneta Anna 30014)
GRABIEC Jarosław 57315)
KUCHARCZYK Justyna Natalia 34816)
ILNICKA Paulina Sandra 19917)
LANUSZNY Jacek Szymon 40118)
COFALIK Hanna Dorota 8775.
Na listę nr 5 zgłoszoną przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI oddano 92 493 głosy.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
KRZĄKAŁA Marek Grzegorz 33 9622)
GADOWSKI Krzysztof Jan 18 7993)
LENARTOWICZ Gabriela Teresa 11 8384)
GASZKA Anna Małgorzata 5 5325)
GABRYŚ Bartłomiej Józef 3 1066)
PROFASKA Marek Bogusław 4 9287)
KANTOR Halina Maria 7548)
KOZIELSKI Mirosław Leszek 8229)
SERWATKA Grzegorz Sebastian 58010)
DUŻY Mirosław Piotr 5 26311)
KILJAŃCZYK Wojciech Piotr 1 19112)
SKOWRON Joanna Ewa 71313)
RZACZEK Beata Katarzyna 29514)
POLOK Olga Maria 78015)
JELONEK Jerzy Mieczysław 31616)
PIEKOSZOWSKA Weronika Małgorzata 48717)
WŁASIEWICZ Gabriela Agnieszka 16018)
DYBIEC Krzysztof Michał 2 9676.
Na listę nr 8 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY oddano 5 128 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
URBAŃCZYK Maciej Krzysztof 1 5772)
PRUS Dariusz Mirosław 5003)
MOTYCZKA Danuta Agata 8054)
PUSTELNIK Adam Ferdynand 2755)
OSUCH Paweł 2116)
JAROSZ Natalia Agnieszka 4717)
KOSIŃSKI Damian 2248)
STRACH Elżbieta Maria 2299)
GIERCZYCKI Tomasz Krzysztof 5610)
BIAŁOŃ Tomasz 22911)
STRACH Izabela Urszula 551
Wyniki wyborów w okręgu wyborczym
Wyniki wyborów w okręgu wyborczym
1.
W podziale mandatów uczestniczyły następujące listy kandydatów:1)
lista nr 1 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE;2)
lista nr 2 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ;3)
lista nr 3 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ;4)
lista nr 4 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ;5)
lista nr 5 zgłoszona przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI.2.
Następujące listy kandydatów otrzymały mandaty:1)
liście nr 2 zgłoszonej przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, na którą oddano 161 160 głosów, przypadło 5 mandatów. Posłami z tej listy zostali wybrani kandydaci, którzy otrzymali największą liczbę głosów:PIECHA Bolesław Grzegorz 38 809
WOŚ Michał Piotr 37 763
GAWĘDA Adam 26 291
MATUSIAK Grzegorz 11 195
GLENC Teresa 14 274
2)
liście nr 3 zgłoszonej przez KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ, na którą oddano 32 300 głosów, przypadł 1 mandat. Posłem z tej listy został wybrany kandydat, który otrzymał największą liczbę głosów:KOPIEC Maciej Kamil 14 973
3)
liście nr 5 zgłoszonej przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI, na którą oddano 92 493 głosy, przypadły 3 mandaty. Posłami z tej listy zostali wybrani kandydaci, którzy otrzymali największą liczbę głosów:KRZĄKAŁA Marek Grzegorz 33 962
GADOWSKI Krzysztof Jan 18 799
LENARTOWICZ Gabriela Teresa 11 838