Rozdział 12 - Okręg wyborczy nr 12 - Wyniki wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonych w dniu 13 października 2019 r.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2019.1955
Akt indywidualny Wersja od: 15 października 2019 r.
Rozdział 12.
Okręg wyborczy nr 12
Okręg wyborczy nr 12
Dane ogólne
Dane ogólne
1.
W okręgu wyborczym wybierano 8 posłów.2.
Zarejestrowano 5 list z 80 kandydatami.3.
Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 508 888.4.
Liczba osób, którym wydano karty do głosowania wyniosła: 319 925,w tym:
1)
liczba kart wydanych na podstawie aktu pełnomocnictwa 402;2)
liczba kart wydanych na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania 1 780.5.
Liczba kart do głosowania wyjętych z urn wyniosła 319 928, w tym liczba kart wyjętych z kopert na kartę do głosowania 25.6.
Liczba wyborców, którym wysłano pakiety wyborcze wyniosła 26.7.
Liczba otrzymanych kopert zwrotnych wyniosła 26, w tym:1)
liczba kopert zwrotnych, w których nie było oświadczenia o osobistym i tajnym oddaniu głosu 1;2)
liczba kopert zwrotnych, w których oświadczenie nie było podpisane przez wyborcę 0;3)
liczba kopert zwrotnych, w których nie było koperty na kartę do głosowania 0;4)
liczba kopert zwrotnych, w których znajdowała się niezaklejona koperta na kartę do głosowania 0;5)
liczba kopert na kartę do głosowania wrzuconych do urny 25.8.
Liczba kart nieważnych wyniosła 23.9.
Liczba kart ważnych wyniosła 319 905.10.
Frekwencja wyborcza wyniosła 62,86%.11.
Liczba głosów nieważnych wyniosła 3 691, co stanowi 1,15% ogólnej liczby głosów, w tym:1)
liczba głosów nieważnych z powodu postawienia znaku "x" obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów z różnych list 2 335;2)
liczba głosów nieważnych z powodu niepostawienia znaku "x" obok nazwiska żadnego kandydata z którejkolwiek z list 1 356;3)
liczba głosów nieważnych z powodu postawienia znaku "x" wyłącznie obok nazwiska kandydata z listy, której rejestracja została unieważniona 0.12.
Liczba głosów ważnych wyniosła 316 214, co stanowi 98,85% ogólnej liczby głosów.
Wyniki głosowania na listy kandydatów i na poszczególnych kandydatów z tych list
Wyniki głosowania na listy kandydatów i na poszczególnych kandydatów z tych list
1.
Na listę nr 1 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE oddano 24 996 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
BRYNKUS Józef 8 1222)
KAŁA Józef 3 9043)
HERBUT Dawid Julian 1 9984)
ZAWADZKI Grzegorz Roman 6685)
DĘBIŃSKA Maria 1 2906)
GOŁĄB Katarzyna 1 6167)
BOLEK Magdalena 1 1518)
BEDRA Renata Barbara 3429)
MICHALEC Sylwia 80010)
SIKORA Marek Andrzej 66811)
HYJEK Ewa Maria 35012)
PAJĄK Dorota 1 07313)
JAKUBOWSKI Tomasz Marek 45214)
KIERPIEC Daniel Józef 19815)
GÓRECKI Andrzej 88516)
MOTYKA Miłosz Maksymilian 1 4792.
Na listę nr 2 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ oddano 169 106 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
BOCHENEK Rafał Paweł 46 8162)
POLAK Marek Władysław 16 1303)
BIERNAT Zbigniew Stanisław 9 1254)
FILIPIAK Ewa Maria 14 0105)
KOZIK Krzysztof Janusz 12 4606)
HAJOS Sławomir Paweł 10 4357)
KUROWSKI Władysław Michał 10 5258)
STARZEC Zbigniew Władysław 5 6769)
GIBAS Iwona Józefa 7 96110)
KASPROWSKI Wojciech Marcin 1 19411)
MAJKA Jolanta Maria 4 32612)
KACZYŃSKI Filip Roman 14 73113)
ŚWIERKOSZ Grażyna 1 77714)
KASPRZYCKA Stanisława Marzena 3 13415)
TROJANOWSKA Grażyna 3 84316)
DUDA Roman Wincenty 6 9633.
Na listę nr 3 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ oddano 26 909 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
ŚMIAŁEK Ryszard Kazimierz 10 6952)
WÓJTOWICZ Katarzyna Małgorzata 4 0833)
ZAWADA Tomasz Leszek 1 5174)
BROŻEK Dominika Maria 2 2255)
JEZIERSKI Paweł Stanisław 2 1226)
KOWALÓWKA Michał Grzegorz 5507)
RAUCH Jan Zbigniew 9718)
STASIK Iwona Ewa 6029)
FILIPEK Magdalena 84310)
KUC Maria Teresa 52211)
JANUSZYK Władysław 37012)
LEGOŃ Natalia Joanna 30313)
GUGULSKI Jarosław Marek 47314)
TYMAN Agnieszka 35215)
KAJDAS Dorota Ewa 72516)
JAGLARZ Jakub Jerzy 5564.
Na listę nr 4 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ oddano 22 334 głosy.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
WILCZYŃSKI Bartosz 11 7092)
KRAWCZYK Emil Piotr 2 6143)
CHMIEL Dariusz Bogdan 1 2394)
KUMANEK Grzegorz Jan 5505)
BAJER Marcin Jakub 1 1136)
CURZYDŁO Jerzy 4527)
SALAWA Marta 1 0068)
CZACHUR Adam Aleksander 3669)
SIŁUSZYK Sylwia Małgorzata 46610)
URBAŃSKA Anna Katarzyna 63911)
MREŃCA Tomasz 30612)
BANET Piotr Paweł 30613)
SKWARCZYŃSKA Katarzyna Anna 38014)
JASTRZĘBSKA Sylwia Jolanta 30515)
ZASŁONA-POLAK Katarzyna 29116)
KŁECZEK Tomasz 5925.
Na listę nr 5 zgłoszoną przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI oddano 72 869 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
NIEDZIELA Dorota 22 0132)
SOWA Marek Jan 18 5973)
POTOCKI Adam Kajetan 9 8204)
STYCZEŃ Adam Tomasz 4 8115)
KLINOWSKI Mateusz Michał 4 5416)
WĄTROBA Ewa Beata 1 9257)
CHOWANIEC Michał 1 6958)
LUBAŃSKI Adam Jarosław 3039)
WINCENCIAK-WALAS Ewa Magdalena 1 58910)
SKOWROŃSKA Kinga Agnieszka 1 23211)
BRÓZDA Marcin 89512)
BLIŹNIAK Katarzyna Elżbieta 64313)
ARKIT Szymon Tadeusz 1 72614)
KLAJA Tomasz Zygmunt 1 08715)
MIRANOWICZ Maria Wiesława 36916)
ŻABA Tadeusz 1 623
Wyniki wyborów w okręgu wyborczym
Wyniki wyborów w okręgu wyborczym
1.
W podziale mandatów uczestniczyły następujące listy kandydatów:1)
lista nr 1 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE;2)
lista nr 2 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ;3)
lista nr 3 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ;4)
lista nr 4 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ;5)
lista nr 5 zgłoszona przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI.2.
Następujące listy kandydatów otrzymały mandaty:1)
liście nr 2 zgłoszonej przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, na którą oddano 169 106 głosów, przypadło 6 mandatów. Posłami z tej listy zostali wybrani kandydaci, którzy otrzymali największą liczbę głosów:BOCHENEK Rafał Paweł 46 816
POLAK Marek Władysław 16 130
FILIPIAK Ewa Maria 14 010
KOZIK Krzysztof Janusz 12 460
KUROWSKI Władysław Michał 10 525
KACZYŃSKI Filip Roman 14 731
2)
liście nr 5 zgłoszonej przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI, na którą oddano 72 869 głosów, przypadły 2 mandaty. Posłami z tej listy zostali wybrani kandydaci, którzy otrzymali największą liczbę głosów:NIEDZIELA Dorota 22 013
SOWA Marek Jan 18 597